Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 230586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:07:01 pm »
Przy okazji ostatniej promocji na gildii kupiłem sobie 2 ostatnie (jak na razie) tomy Koziorożca...
I postanowiłem sobie przypomnieć wszystkie tomy od Chińczyków... I już raz to czytałem... I podobało mi się... Ale teraz... nie wiem, co się stało...

zawsze mam problem z mówieniem o komiksach inaczej niż ogranymi komunałami i banałami... nie znam się na kompozycji... grafice... obce mi sekrety analizowania środków stylistycznych... nie umiem... nie nauczę się...

Ale wiem jedno: Kozio to najbardziej zaje... (wróć) genialna seria komiksowa wydawana obecnie w Polsce.
Nie proście o argumentacje. Ja tak komiksów nie odbieram. Jestem komiksowym empatą, nie myślicielem, a nadmiar bodźców podczas Snu w Klatce pozostawił mnie w stanie wegetatywnym na co najmniej 36 godzin...


że zacytuje popularny kawałek "mam tak samo jak Ty". po Rorku i Arq spodziewałem się czegoś podobnego, ale żeby od razu najlepsza seria obecnie wydawana ? są jeszcze Fistaszki :)

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:49:55 pm »
Nie proście o argumentacje.
Bo jak wiadomo sztuka to emocje, a nie argumenty.  :smile:
Przede mną jeszcze 3 tomy (14-16). Już miałem zaczynać (nawet przeczytałem kilka stron czternastki), ale skoro Sideca znowu leci w balona, to jednak zaczekam z lekturą aż wyjdą kolejne, bo nie chce mi się co kilka miesięcy przypominać wszystkiego co było wcześniej, a w żadnej innej serii nie jest to tak ważne jak w Koziorożcu.

Offline vision2001

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:11:15 pm »
Już miałem zaczynać (nawet przeczytałem kilka stron czternastki), ale skoro Sideca znowu leci w balona, to jednak zaczekam z lekturą aż wyjdą kolejne, bo nie chce mi się co kilka miesięcy przypominać wszystkiego co było wcześniej, a w żadnej innej serii nie jest to tak ważne jak w Koziorożcu.
Obyś nie czekał za długo! ;)
Czego Tobie i nam życzę :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 18, 2015, 11:48:17 pm »
Nie wytrzymałem i jednak zacząłem czytać te ostatnie Koziorożce (i teraz mam nadzieję, że Sideca wyda kolejne zanim zapomnę te ostatnie). Przede mną jeszcze tom 16. Za to 14. i 15. wchłonąłem ze smakiem.
Czternasty tom mnie trochę wynudził, bo chciałem się rozerwać, a tutaj jak w żadnym poprzednim chodziło o łączenie wydarzeń już nam znanych. A mnie się strasznie nie chciało wertować poprzednich. Komiks jest świetny formalnie. Te wszystkie krateczki i wydarzenia, które raz trzeba czytać po jednej, a czasem po kilka klatek. Plus świetny motyw z wychodzeniem poza planszę, albo te szachy i labirynt z lotu ptaka. Wróciły też delikatne echa paulocoelhowania, znane czytelnikom z tomu pt. Patrick. A Andreas jest średni w paulocoelhowaniu. Będę musiał powtórzyć ten tom, bo przeczytałem go na luzie, a tak nie można.

Za to kolejny album, to miód pełną gębą. Bo tam Andreas Lovecraftuje, a wychodzi mu to sto razy lepiej, niż Coelhowanie.
W mojej opinii, to jeden ze zdecydowanie najlepszych tomów Koziorożca. Andreas zabrał się za to, co wychodzi mu najlepiej, czyli statki kosmiczne, horrory w stylu Lovecrafta, oraz rysowanie maszyn i ogólnie techniki (tutaj ładownie starego frachtowca, oraz laboratoria szalonych naukowców). Komiks wygląda w skrócie tak: Ogromna meduza pokazywana w cieniu, z którego wychodzą tylko macki, robi Koziorożcowi operację na stole w ładowni starego frachtowca. Otwieranie klatki, działania skalpeli i innych narzędzi chirurgicznych trzymanych przez macki, są umilane miłą pogawędką tego wielkiego potwora i Koziorożca na temat statku kosmicznego, szalonego naukowca i jego laboratorium. No przepięknie.
:smile:

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 09, 2015, 02:53:35 pm »

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 09, 2015, 03:16:03 pm »
@Death stales sie malym Filipińczykiem? ;) Jestes dosc fotogeniczny!

A najlepsze, ze tom 18 ma premiere dzien wczesniej niz tom 17 :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2015, 03:34:17 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 10, 2015, 08:41:48 am »
@Death stales sie malym Filipińczykiem? ;) Jestes dosc fotogeniczny!

A najlepsze, ze tom 18 ma premiere dzien wczesniej niz tom 17 :P

już przestawili na marzec:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/254739-koziorozec-17-widziane-z-bliska

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 10, 2015, 09:11:55 am »
Moja reakcja:

Jej powód:
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/sideca

już przestawili na marzec:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/254739-koziorozec-17-widziane-z-bliska

To się wydaje nieprawdopodobne, ale skoro Gildia wrzuca komiksy Sideca do zapowiedzi z datą i ceną, to znaczy że w końcu mają jakiś kontakt z wydawcą. A więc jednak, Sideca budzi się z zimowego snu...

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 10, 2015, 10:33:05 am »
Zaspali i konkurencja im momentalnie podkupiła resztę tytułów Andreasa...a marzyłem o jednakowej fajnej formie zeszytowej od jednego wydawcy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 10, 2015, 10:40:57 am »
Zaspali i konkurencja im momentalnie podkupiła resztę tytułów Andreasa...a marzyłem o jednakowej fajnej formie zeszytowej od jednego wydawcy.

Na to i tak już dawno było za późno - integrale Cromwell Stone i ARQ. Nie przesadzaj, ciesz się, że w końcu będzie prawdziwy wysyp komiksów Andreasa.

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 10, 2015, 10:41:26 am »
I dobrze, że im podkupili. Dzięki temu będzie wszystko wcześniej. Zanim jeden wydawca by to ogarnął, to mięłoby 5 lat. Szata graficzna nieważna, byle wyjdzie dużo Andreasa.
To już jest serio czepianie się i szukanie dziury w całym. Ma wyjść tyle Andreasa, że nikt by na to złamanego grosza kilka miesięcy temu nie postawił, a tu płacz o wygląd na półce.  :razz:
Dzisiejsza odznaka Virtuti Cebulari dla Bosssu za znalezienie powodu do marudzenia w boomie na Andreasa wśród polskich wydawców.  :cool:

Offline peta18

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 10, 2015, 11:04:47 am »
Zaspali i konkurencja im momentalnie podkupiła resztę tytułów Andreasa...a marzyłem o jednakowej fajnej formie zeszytowej od jednego wydawcy.
Hmm, a czy rzeczone wydawnictwo bylo zainteresowane kupowaniem innych jego tytulow? Wiesz cos, czy snujesz domysly?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bosssu

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 10, 2015, 12:17:51 pm »
e się i szukanie dziury w całym. Ma wyjść tyle Andreasa, że nikt by na to złamanego grosza kilka miesięcy temu nie postawił, a tu płacz o wygląd na półce.  :razz:

Oj tam Oj tam...Nawiązałem do płaczów jakie się tutaj często pojawiają co do 2-3 mm w różnicy wysokości albo przesunięcia grzbietu (estetów tutaj jest wielu). A taka Borgia? Niby seria a miło by było aby była w jednym  formacie. Swoją drogą myślałem wcześniej, że jak się dogadali z autorem i zapowiedzieli Raffington to, że inne tytuły z one-shots  też mają zaklepane.
Krzyż oczywiście przyjmuję bo łasy na wszelkie pochwały jestem wielgce.. :lol: a cebula pod każdą postacią najwykwintniejszą potrawą na mym stole jest :biggrin:

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 17, 2015, 05:21:22 pm »
Widziane z bliska można już dziś zobaczyć z bliska na facebooku Sidecy (jak się przysunie nos do monitora) lub w najbliższych dniach na żywo, bo już jest w gildi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2015, 08:02:06 pm wysłana przez TePe »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 19, 2015, 12:02:22 pm »
orientujecie się może na którym tomie Andreas ma zamiar zakończyć Koziorożca ? oficjalna wersja brzmiała na 20, ale gdzieś w wywiadzie wyczytałem, że na 21... jak jest w rzeczywistości ?

 

anything