trawa

Autor Wątek: Cos Innego DE  (Przeczytany 8054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bojo

Cos Innego DE
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2008, 01:24:39 pm »
masz assassinów fajne ale przydała by się piechotka gdzie by byli ukryci lub chociaż gdzie schronili się od strzału...5shadów na 2assassinów to mało ;)
ATURALNIE przede wszystkim

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2008, 02:39:58 pm »
spokojnie wystarczy ;) bo jednego mozna schowac za za np. lasem a drugiego wystawic w obstawie shaderów : )
alekith my King, Morati my Queen and Naggaroth my Mother!

Offline GreMliN

Cos Innego DE
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:50:44 am »
6wardancerów>assasin

Offline Fix

Cos Innego DE
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2008, 11:12:40 am »
No nie wiem ^^

Patrzac tylko na staty... to assasin szarzuje... max dostawiasz 3 wardancerow assasin trafja na 3+ Wardancerzy na 4+ dodatkowo all bajery dla assasina to raczej 2 wardancerow pada oddaje jeden ktory jest liderem czyli 3 atakow no 4 z tancem 2 trafiaja i jeden zabija na 50%

wiec mimo all bardziej stawiam na ASSASINA :D (tak 65-70% na assasina ^^) oczywiscie all zalerzy od sytuacij w grze wiec oczywiscie moze byc inaczej (taniec dajacy first strika ale wtedy wardancerzy wyplacaja 4ataki 2 trafjaja 1zabija) ale w normalnej gentelmenskiej walce i przy srednich wynikach Ass > Wardancerzy :D + w kolejnym combat phase Assasin zaczyna wiec sie powtarza tura wczesniejsza...tyle ze juz ASSASINA wygrywa COMBATA o 1 ;]... (tu caly czas mowie o 6wardancerach vs assasin)

Tu trzeba by miec naprawde zle rzuty :D jak ja ostatnio na Krasnale :D zeby walka nie byla wyrownana albo zeby przegrac assasinem odrazu^^

wiec na koniec powiem raczej Assasin = Wardancerzy

ale jesli jest Nobel w Wardancerach :D to wtedy stanowczo Wardancerzy>Assasin ^^
"...we have more exquisite ways to kill than any other."

Offline GreMliN

Cos Innego DE
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2008, 01:47:40 pm »
wystarczy najpierw ward na +4 a później jesli to w ogóle bedzie potrzebne to first strike i gg panie assasin ...

W ostatniej grze wysavowałem 3 wardów na WS +4 ( z tańca), przy jego szarzy, później dostał 7 ataków 3 hity i gg. zakopałem go 2m pod ziemia, odlałem sie aby udczic jego pamiec... i poszedłem dalej wycinac biedne DE.

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 14, 2008, 02:33:28 pm »
Assasin zawsze atakuje pierwszy(nawet gdy przeciwnik ma first strike lub gdy ktos szarżuje!) to jest zasada Assasina chyba ze spotka sie z innym assasinem np. skavenów lub DE to decyduje inicjatywa a potem rzut kto wiecej tak sie to roztrzyga.
(chyba ze sie myle to mnie poprawcie)

Gremlin jak rzuciłem na 4 ataki/4 wondy a ty 5,5,6,6 na warda to trudno bys nie "wysejwował"

Fix dobrze by było gdyby był noble w oddziale bo na chalange mozna by wyzwac i wtedy szanse assasina rosną jeszcze !

I przy okazji daje nową rozpiske  ;)

1 Assassin @ 169 Pts
     2ndWeapon
     Touch of Death [30]
     Dark Venom [10]

1 * Assassin @ 174 Pts
     2ndWeapon
     Rune of Khaine [25]
     Sword of Might [20]

1 * Beastmaster @ 77 Pts
     General; 2ndWeapon; Light Armour; Sea Dragon Cloak
     Seal of Ghrond [25]

10 Warriors @ 115 Pts
     Repeating Crossbow; Light Armour; Musician

18 Warriors @ 177 Pts
     Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Lordling @ [10] Pts

5 Dark Riders @ 120 Pts
     Spear; Repeating Crossbow; Light Armour

2 Cold One Chariot @ 194 Pts
     Spear

17 Executioners @ 273 Pts
     Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
     Banner of Murder [45]

1 Draich-master @ [12] Pts

2 Reaper Bolt Thrower @ 200 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 3

Models in Army: 63

Total Army Cost: 1499

Bistmastera do Warriorów jednego Assasina do ExE a Assasin Zaczyna łowy ;] nie ma co grac na standardach :D

Offline Fix

Cos Innego DE
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2008, 05:20:47 pm »
No w sumie fakt ;] co do pojedynku i nobla moj blad ^^

co do warda Gremlin good rzuty Masz :) a jak to mowia SZCZESCIE W RZUTACH to CZESC SKILLA :) wiec dobrze swiadczy :)

ale...
nie pamietam czy przypadkiem assasin nie atakuje ZAWSZE PIERWSZY WTEDY GDY ZOSTANIE UJAWNIONY (Always strike first on the turn he is reveald) wiec jesli nie jest schowany to zasarzowany walczy normalnie wiec musi szarzowac a jak ktos ma FIRST STRIKE to raczej tez ma slabo ^^ <<< ale nie jestem pewien

a co do nowej rozpy:

shildy warriors'a stykaja, dodal bym ich jescze 2zeby miec 3CR za ranki , nigdy nie lubialem dawac im FCG... ewentualnie sztandar i muzyk jesli faktycznie maja probowac kogos przepchnac chociaz nimi to trudne... ale moze z 3CR za ranki +1CR za sztandar = 4CR na wejscie... moze...

Exe bym dal rowna 15 ^^ < i strasznie duzo pkt w nich Masz... a to niestety jest jeden z tych oddzialow ktory zwykle dostaje straszne manto... nawet jak zaszarzuja a zostana w combacie czesto padaja w next turze a to boli, To3 i slaby Sv+ last strike + strasznie podatni na strzelanie i tylko dobrzy w a nie jak na elite przystalo bardzo dobrzy w HtH... Exe musza wychodzic praktycznie po jedenej turze z combatu moze z Assa bedzie lepiej ;]
ale zle by to wygladalo jak 500pkt zchodzi ze stolu u elfow a poza tym Exe to raczej good oddzial wsparcia niz glowna sila naporowa ^^

jakos mi sie wydaje ze jest w TEJ rozpie jest o jednego assa za duzo ^^ nie wiem czemu :P albo poprostu SHADOW BRAKUJE ZEBY GO FAJNIE DROPNAC U PRZECIWNIKA ;]

a jak chcesz nie standardowo na Exe to daj nobla z BSB : Hydra Banerem :P

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2008, 06:20:50 pm »
Fix BSB z Hydra bannerem + ExE to moj pomysł jak bys zapomniał  :badgrin: Assasinów jest 2 bo to element zaskoczenia a w walce HTH exe jak wyskoczy Ci assasin z 4/5 atakami (zalezy którego tam włozysz) + posion to mozesz ściąc nawet 2/3 z pierwszego szeregu bez problemu nie mowiac juz jak ty szarzujesz   ;)  mając max 16 cali szarzy :D

Assasina tez pewny nie jestem ale chyba masz racje.

ExE jest duzo na wszelki wypadek gdyby cos do nich strzelało tak zeby mogli w 2 max 3 turze zaszarzowac i zciąc cos i dotego miec + za szeregii w CR

Warriorzy są w sumie tylko po to by włozyc do nich generała i zeby i tam czekał w ostatecznosci zaszarzowac cos ale to pewnie większego skutku nie przyniesie choaciaz Pikusie czasami mogą zaskoczyc.

I mam pomysł na następną rozpe :D mam nadzieje ze sie spodoba  ;)

1 Beastmaster @ 103 Pts
     General; Lance; Light Armour; Sea Dragon Cloak
     Seal of Ghrond [25]

1 Cold One @
  • Pts

1 Beastmaster @ 127 Pts
     Lance; Light Armour; Sea Dragon Cloak
     Ring of Hotek [20]

1 Dark Pegasus @ [55] Pts

1 Beastmaster @ 125 Pts
     Lance; Sea Dragon Cloak
     Blood Armour [20]

1 Dark Pegasus @ [55] Pts

5 Dark Riders @ 127 Pts
     Spear; Repeating Crossbow; Light Armour; Musician

5 Dark Riders @ 127 Pts
     Spear; Repeating Crossbow; Light Armour; Musician

5 Dark Riders @ 120 Pts

4 Cold One Knights @ 235 Pts
     Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
     Banner of Murder [45]

1 Dread Knight @ [18] Pts

2 Cold One Chariot @ 194 Pts
     Spear

1 Cold One Chariot @ 97 Pts
     Spear

1 Veteran War Hydra @ 245 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 3

Models in Army: 31

Total Army Cost: 1500

Offline Fix

Cos Innego DE
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2008, 07:57:58 pm »
No dlatego pisze bo jak Bys zapomnial ;] :) co do EXE z BSB + Hydra Baner :)

ale zeby w tej rozpie na MASS BEASTMASTERACH JUZ BYLO ALL to WYWAL JEDNEGO CHARIOTA , JEDNYCH DR , Bloodarmora i MANTIKORE WALNIJ temu bez bloodarmora ;]

i wiem ze to ma byc na KLIMACIE ale zamiast Hydry jednak BOLCE :)

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:09:32 pm »
Myślałem nad Manticorą ale spojrz na to z tej strony ze Manticore łatwo zabic, niby + jest terror ale uwazam iz 2 pegazy za 120 pts. do ściagania dział i strzelców wystarczy a je i tak jest trudniej zabic. Pozatym lekko ponad 300 ptk. to masz 2 noble :) To mimo wszystko jest offens wiec uwazam iz hydra choc nie najlepsze moze byc całkiem niezła siejąc terror i paląc słabsze jednoski :badgrin: charioty jako mocne wsparcie + cold one. DR do ostrzeliwania i oskrzydlania.

Fix jak masz mozliwosc to sprobój tym zagrac zobaczysz ze kazdy defens powinienes przmłócic i z Bretonią czy chaosem moze byc nawet nienajgorzej : ) (wymanewrowac zręczną szybką armią bo tu jest główna siła  DE)

Dotego trzeba dobrego stratega i dobrego rozplanowania.

A Tu mam kolejną rozpiske na Magie I ofens natchnęło mnie po czytaniu Forum Border Princes:

1 Sorceress @ 170 Pts
     General; Magic Level 2; Lore of Dark Arts
     Wand of the Kharaidon [40]

1 Sorceress @ 182 Pts
     Magic Level 2; Lore of Shadow
     Dispel Scroll [25]
     Tome of Furion [15]

1 Dark Steed @
  • Pts

1 Sorceress @ 187 Pts
     Magic Level 2; Lore of Shadow
     Dispel Scroll [25]
     Darkstar Cloak [20]

1 Dark Steed @
  • Pts

15 Warriors @ 135 Pts
     Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

5 Dark Riders @ 120 Pts

5 Dark Riders @ 120 Pts

5 Cold One Knights @ 244 Pts
     War Banner [25]

5 Cold One Knights @ 264 Pts
     Banner of Murder [45]

5 Shades @ 75 Pts
     Repeating Crossbow; Light Armour

Casting Pool: 9

Dispel Pool: 5

Models in Army: 45

Total Army Cost: 1497

Generał do Warriorsów i robi co umię najlepiej. 2 pozostałe Maguski do DR lub jak zajdzie potrzeba oddzielnie od nich i to wsparcie dla COK-ów. Najlepiej aby obydwie miały czar nr.5 z Magi Cienia co daje szarze Cokom w 2 turze i wręcz rozpłatanie przeciwnika jeśli nie ma odpowiedniego Dispela.

Offline Fix

Cos Innego DE
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:54:10 pm »
DE juz troszke gram i w 6ed i 7ed (tyle ze mialem przerwe miedzy edycjami)... a ofens DE musi byc dosc sprytny

Wiem ze BOLCE sie duzo lepiej sprawdzaja bo gralem na czyms podobnym kilka lat temu tyle ze nie na 3beastach a na 2+Nobel^^...

ale moj blad polega na tym ze nie Masz slota hero wolnego wiec koniec tematu i nima mantikory :P :) poprostu na 3beastmasterach musza byc pegazy :P a szkoda ^^ ale mimo all MANTIKORA MA DUZA SILE PRZEBICIA no dobrze uzyta ^^

...jak to mowia zycie

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2008, 09:02:16 pm »
FiX wiem ze sie lepiej sprawdza ale czasami trzeba zaryzykoawc i zaskoczyc przeciwnika który spodziewa sie na 90% boltów :D Wiadomo ze nie wsystawisz BG bo to gówno ( a szkoda piękni i klimatyczni są).

Offline Fix

Cos Innego DE
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2008, 09:06:48 pm »
Ale hydry ludzie sie nie boja :D

Poczekaj :) do nowego KODEXU :) moze w SPECIAL beda BG :D to sie nimi pobawimy ;] (no i w sumie to najladniejsza PIECHOTA WFB;])

Offline GarG

Cos Innego DE
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2008, 09:36:20 pm »
nie boją nie boją ale gobliny i skaveny uciekają od tego az sie kurzy xDDD

Tylko ExE im dorównują ;]

Offline Sony

Cos Innego DE
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2008, 01:01:53 pm »
Ja uwielbiam mieć Assasina w Wiedźmach :D robią prawdziwą masakrę. Drugi  Assasin nawet w Korsarzach się sprawdza - Korsarzy wielu niedocenia i olewa  :D Piechota? Cor'owa? Co mi zrobi? :D A Z Assasinem i Sztandarkiem magicznym może dużo. Jak nas coś zaszarżuje ujawniamy Assasina i kontra, jak my szarżujemy - wiadomo.  :D

anything