trawa

Autor Wątek: Ciag dalszy nie nastąpi?  (Przeczytany 5119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Ciag dalszy nie nastąpi?
« dnia: Grudzień 31, 2007, 05:31:54 pm »
Z końcem roku zapuściłem w swoim sofcie do katalogowania komksów opcję "polskie nieskończone serie".
Wyrzuciło mi długą listę tytułów, o których swego czasu było mniej lub bardziej głośno, które często do dziś figurują w zapowiedziach niektórych portali i wydawnictw (niektóre od lat). Są wśród nich ewdentne nieporozumienia, rzeczy niezbyt udane ale z duzym potencjałem i serie znakomite, o których słuch zaginął. I bardzo mi ich szkoda.
Wrzucę to pod spodem kilka tylko tytułów. Może ktoś coś wie, czy autorzy sprawę odpuścili, czy komiks może jest ale wydawca poszedł do piachu. Czy jest szansa na kontynuację?

1. Cierń w koronie - bardzo fajna seria. Słyszałem, że Owedyk ospuścił sobie robienie komiksów. Ale to było parę lat temu. Może zmienił zdanie. Ósma czara była chyba sukcesem

2. Jutro będzie futro - naprawdę fajny album, bardzo ładnie namalowany. Akcja nabrała rumieńców ponad dwa lata temu. I od tej pory cisza. Tak źle się sprzedał?

3. Odmieniec - tu sprawa jest ciekawa. Drugi album miał być "już już" w Mandrze - ze dwa lata temu. Autorzy podobno dopinali już szczegóły.

4. Status 7 - bardzo mi się podobało ale podobno była wtopa finansowa. Tyle, że cztery lata temu. Sytuacja na rynku zmieniła się jednak co nieco. Może autorzy by coś pomyśleli...

5. Szminka - sporo szumu z tym komiksem... cztery lata temu. Mnie też się podobał. Scenaezysta oisał na tym forum, że scenariusz następnej (-nych?) części jest gotów. No i co będzie z tą Szminką panie Jerzy?

6  Świat kropli - fajna fantastyka aprzed czterch lat. Były obietnice ciągu dalszego (bo historia w albumie zawisła i wisi do dziś). Szkoda. Biocosmosis w podobne w sumie konwencji będzie miał niedługo czwarty album.

7. Ursynowska Specgrupa do Rozwałki - tu kolejny pasztet. Historia fajnie się rozpoczęła - było dużo szumu medialnego o tworzeniu albumu.  I cisza. Będzie coś z tego jeszcze, czy mamy kolejny "dobrze zapowiadający się tytuł"

Zapuściłem tylko kilka tytułów z dośc długiej listy. Może ktoś siedzący w tzw "branży" tchnie trochę optymizmu z nowym rokiem.

Czego sobie i Wam życzę.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Raf Fariszta

Re: Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2007, 08:33:41 pm »
Cytat: "Viritim"
Z końcem roku zapuściłem w swoim sofcie do katalogowania  Ursynowska Specgrupa do Rozwałki - tu kolejny pasztet. Historia fajnie się rozpoczęła - było dużo szumu medialnego o tworzeniu albumu.  I cisza. Będzie coś z tego jeszcze, czy mamy kolejny "dobrze zapowiadający się tytuł"

Na WSK(ce) w tym roku autorzy pokazywali plansze z następnego tomu na notebooku....mowa było o "po-wakacjach"......myślę, że jeszcze odpalą....kiedyś....
W związku ze związkiem życzę wszystkim ukończenia (skompletowania) ulubionych serii..... i zdrowia...
Nocy Matko Dnia

N.N.

  • Gość
Re: Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2008, 11:51:28 am »
Cytat: "Viritim"


5. Szminka - sporo szumu z tym komiksem... cztery lata temu. Mnie też się podobał. Scenaezysta oisał na tym forum, że scenariusz następnej (-nych?) części jest gotów. No i co będzie z tą Szminką panie Jerzy?


Będzie. Już się robi.
Z noworocznymi pozdrowieniami.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2008, 10:51:00 am »
Ja się tak zastanawiam czy 48 stron będzie kiedyś kontynuowane?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:31:53 am »
48 stron będzie kontynuowane - kiedyś... Tako rzecze Adler:
Cytuj
Spence: Czego możemy się spodziewać po Tobie w najbliższym (lub trochę dalszym) czasie?

Robert Adler: Trudno powiedzieć. Chciałbym wrócić do regularnego rysowania komiksów, ale niestety, rynek wygląda tak, jak wygląda i rysowanie komiksów nie wiąże sie z zarabianiem pieniędzy - to ostatnie jest w moim przypadku niestety bardzo czasochłonne i trudno mi pogodzić jedno z drugim. Dość powiedzieć, że jest sobota wieczór, a ja nad robotą - i nie nad komiksem, niestety. Na warsztacie leży BUTCH: THE GRAPHIC NOVEL, kolejna część cyklu 48 stron - tym razem bardzo inna od poprzednich, ale ile czasu zajmie skończenie jej, nie da się powiedzieć. Inne ambitne projekty pozostają na razie z fazie planów.



za: http://spider-man.marvelcomics.pl/index.php?cmd=showPub&pub=115
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline GiP

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:32:29 am »
Szkoda statusu 7. Fajne historie i rysunki Adlera.

Offline True_Nuriel

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:22:43 am »
Cytat: "Verminard"
(...)za: http://spider-man.marvelcomics.pl/index.php?cmd=showPub&pub=115


Cytuj
Forbidden
You don't have permission to access /index.php on this server.


WTF?
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:43:02 pm »
Juz dziala ;)

Offline zychu

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2008, 06:57:53 pm »
A właściwe jaki polski komiks od czasów "Kajka i Kokosza" i "Tytusa" miał kontynuację? Gail,JeżJerzy,Wilq,Ratman ,Otto i coś jeszcze?Emnisi.Rewolucje.NIc więcej nie przychodzi mi do głowyNiewiele tego jak na kilkanaście lat.Właściwie jako zasadę można przyjąć ,że jeśli całość rozpisana jest na kilka tomów (pojedyncze tomy nie tworzą zamkniętej historii)to kontynuacjii nie będzie.Mnie osobiście irytują tylko zapowiedzi typu "trwają ostatnie prace nad..",a po nich kilkuletnia cisza.Nie wierzę że ktoś prawie gotowy komiks wrzucca do szuflady i o nim zapomina.Kilka,czy kilkanaście miesięcy pracy a potem na samym finiszu sobie odpuścić?bzdura.Moim zdaniem takie niespełnione zapowiedzi dotyczące komiksów "na wykończeniu" to wciskanie ludziom kitu.no!:)

Offline JAPONfan

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2008, 01:08:58 pm »
Kapitan Żbik?

Offline Weil Deshalb

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2008, 06:14:23 pm »
Achtung! Zelig? Z tego co pamiętam, miała to być seria.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!


Offline Tkachoz

Ciag dalszy nie nastąpi?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2008, 07:38:57 pm »
mialem nadzieje ze to jakies nowe wiesci. nie jestem az tak w temacie, ale w obu wypadkach jest wyjasnienie.