trawa

Autor Wątek: V Edycja ?  (Przeczytany 50927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maeglin

V Edycja ?
« dnia: Styczeń 03, 2008, 01:54:49 am »
Przecieki od jednej z dobrze poinformowanych osób, które lubią się dzielić przeciekami i w większości to co mówią jest prawdziwe. Enyoy!

Cytat: "Brimstone"
5th Edition Rumour roundup

‘5th’ edition 40K is due for release in 2008 although we have conflicting reports about the release date, it’s going to be either summer or more probably autumn (GDUK 08).

There will be a new rulebook and new starter set which will be Orks vs marines, it will include both troops and vehicles (a marine dreadnought is likely and possibly others). The 3up grot seen at UKGD ’07 is also for the starter box.

Rumoured rules amendments

1. the addition of a ‘run’ option (similar to fleet but with a trade off to keep fleet special).
2. Improvements to the cover save rules.
3. Rending toned down (auto wound if you roll a 6 to wound & reduction in effectiveness against vehicles).
4. Template(Blast) weapons rules streamlined.
5. Sniper weapons rules amended (rending probable)
6. Close combat rules amended with a combat resolution phase similar to fantasy
7. Single vehicle damage table.
8. Vehicles without a WS always get hit in the rear armour.
9. Vehicles able to ram
10. Other vehicle amendments
11. Mission rules changed in a similar manner to Apocalypse (no more Alpha, Gamma or Omega).
12. Only non vehicle non swarm troop choices are scoring units.
13. Vehicles types are adjusted (the rumoured skimmer nerf)

Overall the ruleset hasn’t changed dramatically but areas have been clarified, streamlined and in some cases brought closer to 2nd edition.

I’ll add to the list as we hear more. Don’t forget these are rumours and should not be treated as the truth.

+++++++++++++++++++++++++++++

I've amended a couple of things to clarify that vehicles without a WS are hit in the rear armour during CC NOT shooting.

And clarified that I'm talking about TROOPS choices not infantry as scoring units.


to co jest tu napisane zmienia całkowicie percepcje kilku ostatnich kodeksów. co mam nadzieje widzicie, jako że sporo osób tutaj myśli :]

Offline Manowar

V Edycja ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2008, 04:32:20 am »
Bardzo dobrze, dużo, jak najwięcej zmian. Warto by było aby tak bardzo popularna gra bitewna miała w końcu dobrze opracowane zasady, chociażby tak jak ma to miejsce np. u swojego braciszka (WHFB). Choć z drugiej strony jeśli pozbawimy WH40K pewnej dozy kiczu to przestanie być grywalna na turniejach. Cały czas marzy mi się fajna, dynamiczna gra z jakimiś sensownymi zasadami dotyczącymi terenu, widoczności, odległości, klarowności sytuacji, zmniejszeniem przeginek, wyważonych zasad i jednostek (i grywalności jednostek, a nie... pułeczka), oraz co najważniejsze, zniesieniem powergamingu :-) Może takie jest moje subiektywne zdanie ale przebywając na turniejach innych systemów bitewnych nie odczułem w atmosferze tak wielkiej chęci wygrywania, podliczania punktów, kłótni o teren, jak miało to miejsce w WH40k. Co do nowości kilka punktów mi się podoba, kilka zawodzi, a w kilku mieszane uczucia.

Offline sokles

V Edycja ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:34:52 am »
Cytat: "Manowar"
Może takie jest moje subiektywne zdanie ale przebywając na turniejach innych systemów bitewnych nie odczułem w atmosferze tak wielkiej chęci wygrywania, podliczania punktów, kłótni o teren, jak miało to miejsce w WH40k.


A grałes na jakimś turnieju 40 czy tylko przebywałeś??

A tak btw skoro masz takie zdanie chyba nigdy nie byłes na turnieju battla...

Co do plotek, część wygląda ciekawie, część żenująco, ale to tak zawsze jest, ciężko oceniać bez całościowego obrazu zmian...

Offline Doom

V Edycja ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2008, 09:33:53 am »
Cytuj
12. Only non vehicle non swarm troop choices are scoring units.

Że jak? W takim układzie wychodzi na to że nieco przetrzebiona banda grotów będzie mogła olać land raidera pilnującego jakiejś skrzyni o którą akurat toczy się bitwa?
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Michaelius

V Edycja ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2008, 09:47:27 am »
He skimmer nerf ?
A co takiego jest wygietego w skimmerach - chyba to , ze spadaja po pierwszym lepszym immobilu i nic sie za nimi nie jest w stanie schowac.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Isengrim

V Edycja ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:07:14 am »
Cytat: "Michaelius"
He skimmer nerf ?
A co takiego jest wygietego w skimmerach - chyba to , ze spadaja po pierwszym lepszym immobilu i nic sie za nimi nie jest w stanie schowac.


 :lol:
Michaelius powiedzial kawal. Mam Ci wytlumaczyc dlaczego skimmery sa mocniejsze niz jakikolwiek inny pojazd w tej grze? ;)

Ale zgadzam sie z Toba co do tego, ze "nerf" skimmerow nie jest potrzebny. Potrzebny bylby nerf Holo-Fieldow, ale coz, wybor GW...
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline drachenfeles

V Edycja ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:18:57 am »
In the distant darkness of the far future, there is only Troop Choice  ;)

Offline afruniu

V Edycja ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:35:34 pm »
Cytat: "Doom"
Cytuj
12. Only non vehicle non swarm troop choices are scoring units.

Że jak? W takim układzie wychodzi na to że nieco przetrzebiona banda grotów będzie mogła olać land raidera pilnującego jakiejś skrzyni o którą akurat toczy się bitwa?


swarmy, wiadomix. ale vehicle troops choices to nie ma tylko AC?
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Wyrok

V Edycja ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:45:28 pm »
Cytuj
1. the addition of a ‘run’ option (similar to fleet but with a trade off to keep fleet special).
2. Improvements to the cover save rules.
3. Rending toned down (auto wound if you roll a 6 to wound & reduction in effectiveness against vehicles).
- he, hehe, hehe he, he
witajcie armie hordowe, żegnajcie genki?
img]http://img220.imageshack.us/img220/655/userbar281128hy6.gif[/img]

Mam czyste sumienie, nigdy go nie używałem.

Offline Sznureczek

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Total likes: 0
  • Release the dark side inside you...
    • http://www.monolit.szczecin.pl
V Edycja ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2008, 02:35:44 pm »
Cytuj
ale vehicle troops choices to nie ma tylko AC?

W orkach mozesz wziasc Dreda w troopsach jak masz big meka ;)

Offline Yedli

V Edycja ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2008, 02:48:55 pm »
Kolejna próba wyciągnięcia kasy od graczy. Jak wyjdzie to może będę się przejmował.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Mistrz wałków :)

V Edycja ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2008, 03:18:19 pm »
Oj wygląda na to że 40.000 zostanie wywrócona dogóry nogami. Co gorsza zacznie śie zblizać do Battla (a tego bym bardzo nie chiał)

Cytuj
WH40K pewnej dozy kiczu to przestanie być grywalna na turniejach. Cały czas marzy mi się fajna, dynamiczna gra z jakimiś sensownymi zasadami dotyczącymi terenu, widoczności, odległości, klarowności sytuacji, zmniejszeniem przeginek, wyważonych zasad i jednostek (i grywalności jednostek, a nie... pułeczka), oraz co najważniejsze, zniesieniem powergamingu  Może takie jest moje subiektywne zdanie ale przebywając na turniejach innych systemów bitewnych nie odczułem w atmosferze tak wielkiej chęci wygrywania, podliczania punktów, kłótni o teren, jak miało to miejsce w WH40k.


Gałem w wiele systemów GW. Od tych głownych przez wszelkie pomniejsze. Byłem na niejednym turnieju i nie jeden organizowałem. Znam środowisko graczy od każdej możliwej strony (zarówno jako sędzia jak i "szaraczek" gracz)
I moge powiedziec z pełną szczerością, że nie ma systamu tak klarownego w zasadach (troszkę w tym zasługi mają nie dokońca akceptowane przezemnie PKZ) jak i emanujacego przyjemną atmosferą jak WH 40.000.
Dodatkow jest to dynamiczny system w którym nie trzeba kłucić się o każdy cal z przeciwniekem kiedy wykonuje ruch.
Po wielu tułaczkach i grach wchodzac w środowisko WH40.000 (niecały rok temu) czuję sie jak na zasłużonej emeryturze.

W życiu nie słyszałem aby przeciwnik pytał się mnie "czy moze strzelać do do nogi mojego modelu bo jest to nie gentelmen-skie". Już nie mówiac że kiedy mu pozwoliłem, stwierdza że nie bedzie tego robił bo ma wytrzuty że nagina zasady.
Gdyby była to pojedyńcza sutuacja, to moze bym mógł podejżewać że "trafiło mi się jak ślepej kurze jajko" i gram z "równym gościem".
Lecz jest to obrazek codzienny (albo co turniejowy).
Nie ma sytuacji kiedy ktoś sie wyrzywa na drugim czując "owczy popęd" ku zwycięstwu. Nie spotkałem się z powergamingiem.
W grach panuje miła atmosfera. Jak zapomnisz jakiegoś ruchu, a nie jest już tura przeciwnika to maoż mieć odwage poprosić go o zmniane decyzji. I nawet jak tym sposobem wysadzisz w powietrze mu dreda za kupę punktów. Syszysz jedynie "trudno pozwoliłem Ci, będąc świadomy ryzyka" i widzisz jego nie udawany uśmiech.
Nie ma wykretów(zamykania się w ubikacjach bo mo kowadło wybuchało) kombinatorstwa (odziały ruszaja się 3-4 cale wiecej) oszustwa na kościach (f**k.. byłem nawet świadkiem układania kości po żucie 6 do góry - bo przeciwnik popełnił największy bład i odwrócił się od stołu), które są chlebem powszednim na turniejach battla.

Nie spotkałem się też z żadnym niesosownym zachowaniem, obrażaniem partnera w grze. A juz zagrywki battlowe typu "Twoja Cipula" "Pojadę Cie w ciasteczko" w tym srodowisku lądują za drzwiami od zewnętrzej storny aż do ochłodzenia rożgrzenej głowy delikwenta na mrozie.

Dlatego proszę Manowar zmień środowisko kolegów bo wypczą oni mocno Twoją wiedzę na ten temat.
Kamil. (miszczu)

Offline Manowar

V Edycja ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2008, 03:30:51 pm »
Nie przypominam sobie abym mówił rzeczy jakie Ty tu przedstawiasz. Dziwne, że widzisz to takimi oczyma wyobraźni, przecież nie to miałem na myśli. Jednak ciekawi mnie Twój pogląd na gry bitewne, przecież grałeś we wiele... a nie, przepraszam, tylko Games Workshopa. Cóż to nie cały świat. Moje zdanie na temat zasad do 40-tki pozostanie takie jakie jest, ale nie twierdzę, że autorzy specjalnie tak tą grę niedopracowali aby było łatwiej ale przez to niestety więcej niedomówień. Gra typowa turniejowa, a szkoda bo klimat świata jest znakomity.

Offline Tomkow

V Edycja ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2008, 07:53:36 am »
Taka analogia mi przyszła na myśl. Były sobie czasy, kiedy WFRP zarzucano zbytnie uproszczenia, a z kolei chwalono Kryształy Czasu za mechanikę dosć dobrze i wiernie opisującą rzeczywistość. Prawda była jednak taka, że ten wspaniały realizm kładł zupełnie grywalność.

Offline morkai

V Edycja ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2008, 08:31:09 am »
Cytat: "Manowar"
... Gra typowa turniejowa, a szkoda bo klimat świata jest znakomity.


że co prosze???  :shock: O tak rozbudowanym systemie mówić "gra turniejowa"? Gra turniejowa to brydż, albo szachy...bo to jest bez fluffu ale o 40tce tak mówić?? Na takie gadanie to nawet brak porównania....bo to już nie jest wciskanie że kura to indyk....ale raczej że kura to wielbłąd, albo ameba ...czy inny kaszalot..

Ale do tematu - niektóre zmiany pojawiające się w plotkach podobają mi się - zwłaszcza te o rendingu. Mimo, że sam mam hordę genków. Niestety ta zasada w obecnym kształcie odmóżdża. Cokolwiek by taką jednostką nie robić - będzie skuteczna. Ważne są kostki - te przeciwnika jak i moje.

A co mi sie nie podoba - samo wypuszczenie nowych zasad. Trochę za wcześnie na tak zasadnicze zmiany. Można było zrobic mały redux i tyle. Obciąć to co było przegięte, a zostawić to co przez te 2 latka sie sprawdziło. Mogli by się skupić bardziej na wydaniu dexów do armii, które jeszcze nie ujrzały światła w obecnej edycji.