Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

gdzie sa polskie komiksy kryminalne?

(1/4) > >>

krytyk:
Zastanawiam się czemu brak wspólczesnych polskich komiksów kryminalnych i sensacyjnych? Nie wiem jak wam ale mi brakuje rzeczy w stylu np. "Figurki z Tilos", "Czarna róża" czy "Skradziony skarb" (fakt że rysunki Wróblewskiego były motorem ich sukcesu o wiel bardziej niż scenariusze, ale...). Kurcze popatrzcie wraca Żbik, mimo że to teraz takie retro. Czyżby dziś nikt nie tworzył takich komiksów, czy to raczej kwestia że nikt ich nie wydaje? Nie wiem ale wiem jedno to duzy brak i luka na rynku, wiec mam nadzieje że w końcu ktoś to dostrzeże,oby.

zatapatit:
Póki co jeteśmy zdani na kryminały z Zachodu.
Przecież 100 naboi to świetny komiks

Anonymous:
Wroblewski nie zyje, to dlatego  :(

krytyk:

--- Cytat: "zatapatit" ---Póki co jeteśmy zdani na kryminały z Zachodu.
Przecież 100 naboi to świetny komiks
--- Koniec cytatu ---


Owszem super scenariusz, rysunki ciut gorsze ale ogólnie mi się podoba. Nie oto jednak mi chodzi. Czemu nie ma takich (lub podobnych) komiksów polskich. Zachodnie komiksy bywają super, ale chodzi mi o proporcje. To ze polski komiks w Polsce jest ledwo widoczny to przecież paranoja!!! Podobałby mi się taki układ 80% procent naszych i reszat najlepsze ze świata. A teraz ? Sami wiecie,szkoda gadać!

zatapatit:
Odpowiadając na tytułowe pytanie można powiedzieć, że współczesne komiksy kryminalne są tam gdzie współczesne filmy kryminalne, czyli ich nie ma. Polscy twórcy uciekają gdzie pieprz rośnie przed współczesnością.
Poza tym aby stworzyć dobry kryminał, czy to komiksowy czy filmowy, trzeba posiadać warsztat opanowany do perfekcji. A z tym ostatnio w Polsce kiepsko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej