Autor Wątek: Zabijanie  (Przeczytany 5401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agro

Zabijanie
« dnia: Styczeń 08, 2008, 04:49:02 pm »
Witam, jestem Agro a to mój pierwszy post :D mam nadzieje że nie trafi do kosza.

Oglądając kilka najczęściej pojawiających się tytułów anime doszedłem do następującego wniosku, dobre anime dla mnie to takie gdzie ZABIJANIE! to chleb powszedni, oczywiście bez przesady... i właśnie tu zaczyna się mój problem.

Zauważyłem że nie pociąga mnie o ile można to tak nazwać zwykłe, amatorskie, smętne, tanie, nierealistyczne :shock: uśmiercanie... jak się okazuje jestem bardzo subtelny w tych "sprawach" i raczej szukam czegoś konkretnego, nie chodzi mi tu o 15 minutową scenę śmierci bohatera zamordowanego łyżeczką, raczej interesują mnie bardziej realistyczne, sceny, wiadomo że super bohater nie zabije woroga w zwyczajny sposób spróbuje was jednak nakierować dwoma tytułami anime.

Będę mało oryginalny xD . Swoim klimatem i tym o czym pisałem wyżej Ninja Scroll zachwyciła mnie od początku do końca :) to właśnie takiego typu anime szukam, nie będę się tu rozpisywał na temat NS próbuje was tylko naprowadzić na właściwy trop

łowca wampirów D - też fajne, to tyle raczej tylko te dwa tytuły mi bardziej podeszły, może ku mojej radości wiecie o wiele wiele lepszych produkcjach, pamiętajcie jednak że gustuje bardziej w fantasy :)

Tak wiec chciał bym was poprosić o wypisanie tytułów godnych uwagi wraz z krótkim opisem. THX
 
apropos - Elfen lied: ilość w tym przypadku przekłada się na niesmak i w dodatku tandeta :)  

a ha i jestem normalny xD nie latam z nożem po mieście :Ddd
złowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy kiedy wyczerpał już wszystkie inne możliwości :)

Offline obik

Zabijanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 04:54:06 pm »
zobacz se death note  ;)

Offline Nakago

Zabijanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 04:59:16 pm »
Jak Ci się "Ninja Scroll" podobało (choć zależy jeszcze, które: film czy serial), to sobie "Fist of The North Star" obejrzyj. Pasuje.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Zabijanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2008, 05:50:21 pm »
Wiesz, Ninja Scroll i Wampire Hunter D z realizmem mają mało wspólnego :) Raczej podobają Ci się dynamiczne sceny walki głównie bronią białą, a realizm odnosi się do tego, że jest krew a przeciwnik pada po jednym porządnym ciosie.

No to polecam Basilisk - klimaty dokładnie jak we wspomnianym Ninja Scroll.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Zabijanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2008, 05:58:54 pm »
A ja strzelę z biodra żelazną klasyką czyli Berserkiem
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline agro

Zabijanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2008, 06:48:55 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Wiesz, Ninja Scroll i Wampire Hunter D z realizmem mają mało wspólnego :) Raczej podobają Ci się dynamiczne sceny walki głównie bronią białą, a realizm odnosi się do tego, że jest krew a przeciwnik pada po jednym porządnym ciosie.

No to polecam Basilisk - klimaty dokładnie jak we wspomnianym Ninja Scroll.






mam tego świadomość dla tego podkreśliłem to w tym zdaniu

"może ku mojej radości wiecie o wiele wiele lepszych produkcjach...."
 :roll:
myślałem że to wystarczy, po prostu nie oglądałem jeszcze "wszystkiego" dopiero zaczynam :)
złowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy kiedy wyczerpał już wszystkie inne możliwości :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Zabijanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:09:04 pm »
Powiem szczerze, że w swoich kategoriach (jeśli można tak powiedzieć) Ninja Scroll i Wampire Hunter D to bardzo dobre produkcje (jeśli nie jedne z najlepszych). A moje zastrzeżenia (bardzo przecież delikatne) tyczyły się tylko realizmu w owych produkcjach :) Chciałem tylko uściślić o czym mówimy, na co zwracamy uwagę i dlaczego coś będę Ci polecał.

Basilisk wcale nie jest lepszy od NS - jest w podobnych klimatach (ninja, brutalne walki) i również jest bardzo dobry, dlatego polecam.

A jeśli chodzi o coś podobnego do Wampire Hunter D i równie dobrego to nie znam takich produkcji :) Blood: The Last Vampire - również o "wampirach", ale nie fantasy.

Berserk wspomniany przez Richa też bardzo fajny - fantasy w średniowiecznym klimacie.

Mało jest ambitnych produkcji, w których trup ściele się gęsto w niekiczowaty sposób (a przynajmniej ja za dużo takich nie znam)

Offline Qraq

Zabijanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:18:31 pm »
Jin-roh (The wolf brigade) - mój lider w kategorii scen z bronią palną. Wprost cudownie wyraziście oddane sceny rozstrzelań.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Zabijanie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:27:59 pm »
Kenshin Oav 1.

tak z przyzwyczajenia.

Berserk zdecydowanie manga.

Gits Movie 1 - ten kręgosłup w jednej z pierwszych scen...
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Qraq

Zabijanie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:31:50 pm »
Cytat: "Szyszka"
Kenshin Oav 1.

potwierdzam. mnóstwo ok!
Cytuj

Gits Movie 1 - ten kręgosłup w jednej z pierwszych scen...

tego niewidzieć to grzech.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Zabijanie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:33:23 pm »
Cytat: "Szyszka"
Berserk zdecydowanie manga

Anime, droga Szyszuniu. A-ni-me. Ten kto nie słyszał Forces w akcji ten za przeproszeniem wielkie g. oglądał a nie Berserka.
A po mangę - jeśli się spodoba - zawsze jeszcze zdąży sięgnąć ;)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Shino

  • Gość
Zabijanie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2008, 07:46:14 pm »
Cytat: "Qraq"
Jin-roh (The wolf brigade) - mój lider w kategorii scen z bronią palną. Wprost cudownie wyraziście oddane sceny rozstrzelań.
co dziwne masz 100% racje... jin roh jest jednym z najlepiej oddanych filmow pod tym wzgledem (jak i swietny pod paroma innymi :) ) ale z opisu chodzi chyba o cos innego. Bo jak porownac jin-roha do ninja scrolla...

Offline agro

Zabijanie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2008, 08:42:43 pm »
ok Wilku Stepowy jesteś spox nie zrozumiałam cię na początku :) dzięki wszystkim za zainteresowanie, jeżeli coś wam się jeszcze przypomni nie wahajcie się, a po za tym mogę rozwinąć temat nowego wątku mianowicie:

scena śmierci, walki, etc która zapisała się w waszej pamięci, o ile takie są bo nie każdy w tym gustuje :> piszcie śmiało, pozdrawiam Agro

mam nadzieje że będzie ciekawie :)
złowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy kiedy wyczerpał już wszystkie inne możliwości :)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Zabijanie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2008, 07:30:14 am »
hje, hje, jeszcze Baccano... :P jak strzelać i tańczyć w krwi, to tylko to :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Zabijanie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:53:09 am »
akira też się chyba kwalifikuje

 

anything