Autor Wątek: Ghost Hunt  (Przeczytany 2554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Ghost Hunt
« dnia: Styczeń 12, 2008, 03:10:36 pm »
Zapewne wielu z was słyszało o tym anime. Pierwsza rzecz jaką zauważyłem to świetny opening jak i na końcu ending. Lecz co ciekawe oba są nie śpiewane, tylko sam rytm ale naprawdę wyszło świetnie i wogóle nie nudzi.
Po drugie anime ma 25 odcinków lecz jest podzielone na części, najczęściej 3 lub 4 odcinkowe gdzie jest wyjaśniania dana zagadka o duchach. Muszę przyznać, że anime bardzo mi się spodobało pod każdym względem. Ma w sobie wspaniały klimat dzięki świetnej oprawie dźwiękowej i ciekawym historią. Ciekawe co o tym sądzicie po obejrzeniu ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Ghost Hunt
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:37:52 pm »
W pełni się zgadzam, poza tym openingiem, bo go raz oglądnąłem i musiałem się do tego zmuszać - taki nudny :P

A seria przewspaniała. Jedna z moich ulubionych. Bardzo fajny detektywistyczny klimat, a bohaterowie ciekawi i dający się polubić (szczególnie Naru-chan i Mai, bo o reszcie mało się dowiadujemy poza ich zachowaniami podczas przedstawionych wydarzeń, ale nie da się poczytać tego jako wady).
Historie zrobione po mistrzowsku - wszystko wyważone, napięcie budowane stopniowo od początku serii, same zdarzenia (poza plotem z kościołem, ale to moje subiektywne zdanie) ciekawe i wciągające.
No i, co dla mnie jest bardzo ważne, postacie często występują w różnych strojach i mają bogatą mimikę oraz naturalne ruchy i zachowania.

Lekkie, śmieszne, detyktywistyczne, z elementami grozy - naprawdę warto oglądnąć :)

Offline Shirosama

Ghost Hunt
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:43:39 pm »
Nie zawsze śmieszne, bo często również poważne i dramatyczne. Moim zdaniem opening jest super bo to taki typowy do klimatu o duchach.
Ale chyba przyznasz że ending był lepszy taki jakiś senny. To niesamowite uczucie, bo jak oglądałem to anime na telewizorze wieczorem i w nocy to aż usypia ten ending, ale w tym pozytywnym sensie gdyż jest taki przyjemny.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Ghost Hunt
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:45:47 pm »
Rzeczywiście, ostatnie dwa ploty są dość dramatyczne, ale ogół serii, przynajmniej ja, odbierałem dość lekko.

Endingu totalnie nie pamiętam - możliwe, że go ani razu nie widziałem... (nie bić)

Offline Shirosama

Ghost Hunt
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:50:12 pm »
Nie musiałeś, ale ja oglądałem niedawno i wszystko pamiętam jak również to że prawie w każdej części były dramatyczne sceny a nie tylko na końcu.

Offline marmoo

Ghost Hunt
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2008, 08:51:33 pm »
Jak na serię, do której materiał źródłowy został stworzony przez autorkę "Juuni Kokki" można by się spodziewać czegoś lepszego (żeby nie zostać źle zrozumianym - mam na myśli czegoś "dotykającego perfekcji" :). Tak, to  jest ona "tylko" dobra, a momentami bardzo dobra. Główny mankament to irytujące odrobinę zachowanie głównej bohaterki, która raz po razie prosiła się o nieszczęśliwe zakończenie, a przesadą już był epizod w szkole, gdzie popisowe już było jej "jestem w śmiertelnym niebezpieczeństwie, w możliwie najgorszej lokalizacji i czasie, ale biegnij, ratuj tamtego kolesia, bo może mu coś grozić. Ja tymczasem się prześpię" - co odegrała w trzecim rozdziale od końca (ten z odkręcaniem klątwy).

Swoją drogą seria faktycznie była dosyć lekka, z wyłączeniem trzech ostatnich rozdziałów (najlepszy był zresztą rozdzialik zupełnie leciutki -  ten, z duchem kobiety (niedoszłej samobójczyni), która chciała się zemścić na swoim "niedoszłym kochanku").

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Ghost Hunt
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:20:27 pm »
że tak powiem, większość rzeczy w tej serii nie były zbytnio zeskakujące, ani też nie czekało się na następny odcinek z niecierpliwością.
Jakiegoś wspaniałego, niepowtarzalnego klimatu nie czułam.
Emocjonalnie też mnie to anime nie ruszyło.
Główna bohaterka głupkowata, a Kazuya .. Cóż... chcieli zrobić cooll postać ale im nie wyszło. Nudnawy bohater.

Ogólnie serii bym nie poleciła znajomym.
Do wybitnych ona nie należy.
 
Nie mój gust po prostu.

Offline Bere

Ghost Hunt
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:59:44 pm »
Widziałem jedynie parę pierwszych epów na conie, wyglądało przyzwoicie.
Seria wciąż czai się gdzieś w Plan to Watch List...
Czekam aż przyjdzie mi ochota na takie klimaty, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Offline Shirosama

Ghost Hunt
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2008, 08:33:17 am »
Ciekawe, ale bohaterka na pewno nie była głupkowata. Poza tym na takich najczęściej kreują chłopaków w anime. Ona była taka słodka i fajna. Tylko denerwuje mnie takie postępowanie obrończyni, że jak coś się miało stać to ona zawsze krzyczała że to kogoś skrzywdzi i denerwowało ją jego zachowanie. Bym wolał żeby trochę bardziej spokojna była.
Anime nie było ani dramatem ani komedią. Było takie raczej pośrodku.
Seria na pewno jest w czołówce bo wystarczy spojrzeć na oceny fanów.
Anime po prostu jest takie że na pewno się spodoba. Prawdą jest że żadnych większych emocji nie wywołuje a to dlatego bo praktycznie nikt nie ginie, ani nic takiego strasznego się nie dzieje.

Offline Bere

Ghost Hunt
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2008, 08:59:31 am »
Co mają 'oceny fanów' do 'czołówki' ? :o
To znaczy że jak jestem fanem jakiegoś crapu i stawiam mu 10/10 bo np. lubię którąś z postaci czy seyiuu, to znaczy że anime jest 'w czołówce' ? :o

Ach, zresztą co ja się tak głupio pytam !
Ghost Hunt jest w czołówce bo jest idealny.  :shock:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Ghost Hunt
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2008, 09:08:42 am »
Tak! Jest idealny! :D

No dobra, nie jest, jest za to dobry a miejscami bardzo dobry. I nie dziwię się, że ma oceny w granicach 8/10, bo gdzieś na tyle w moim mniemaniu zasługuje.

Offline Shirosama

Ghost Hunt
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2008, 09:13:04 am »
Każdy ocenia co innego . Jeden głos, drugi obraz, trzeci fabułę. Oczywiście najczęściej wszystko naraz. Więc taka złożona ocena jest najbardziej obiektywna gdyż ocenia się wszystkie elementy według własnego gustu a nie tam jakiś wytycznych jak należy oceniać.
Dobra nie ma już o czym mówić. Anime nie jest skomplikowane tylko dosyć proste więc chyba wszystko w nim jasne.

 

anything