trawa

Autor Wątek: Krasnoludy 1000pkt  (Przeczytany 3801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grimore

Krasnoludy 1000pkt
« dnia: Styczeń 12, 2008, 03:34:36 pm »
Hero:

3x Mistrz Inżynier ( 2x pistolet, Broń Wielka )  3x84pkt [ 252 ]
 - runa kamienia ( dla każdego )

Core:

2x10 Kusznicy ( tarcze )  2x120 [ 240 ]

Spec

6x Balista ( inżynier, 2x pistolet ) 6x65 [ 390 ]

Rare:

Organki [ 120 ]

Total: 1002pkt

Ci trzej Inżynierowie idą do trzech balist i okopują je ( zasada specjalna: okopy )

Armia nastawiona jak widać na totalne strzelanie, co normalnie raczej się nie sprawdza. Jednak w tej sytuacji jest to 7 machin artyleryjskich +20 kuszników za marne 1002pkt za które przeciwnik nie jest w stanie wystawić zbyt wielu żołnierzy, którzy w dodatku musieliby się jeszcze zbliżyć do ustawionych na samym końcu machin ( jakieś 32" do przebycia co daje min 3-4 salw )
W dodatku balisty strzelają używając BS 4 ( inżynier ) i BS 5 ( Mistrz inżynier )

Co o tym myślicie?
ivide et impera

Offline Jajan1

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:51:42 pm »
Moim skromnym zdaniem może i niezłe ale jakbyś walczył z bretonią to chyba by cie rozniosła... :badgrin:

Pegazy zatrzymaja kilka maszyn, konie szybkie w kilku regimentach zaraz rozniosą kuszników (od tyłu lub z boku) i do maszyn...

ale ogólnie to kusznicy z tarczami są prawie jak warriorzy więc może i dobra rozpa...
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline Grimore

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2008, 11:25:23 am »
Nie koniecznie. Po pierwsze nie spodziewałbyś się walki z taką armią. Po drugie bretka ma drogie jednostki, więc za 1000pkt jakbyś wziął jeszcze pegazy i czterech bohaterów ( 3+ BSB ) to na kawalerie niewiele zostało by ci tych punktów.

Liczę mniej więcej tak: ok 320-350 na bohaterów, pegazy min 100, do tego większość bierze trebuszet za 90, czyli na errantów ( bo na nic innego raczej nie starczy ) zostaje ok 430pkt, max 500pkt ( to daje max 4 regimenty po 6 rycerzy w każdym )

Do tego szarża dopiero w trzeciej turze ( przy założeniu że na planszy nie ma żadnych przeszkód ). Pegazami zajmą się organki, a w resztę lanc wale z bolców po trzy na lance, aż do skutku ( trafienia na min 4+ na dalekim zasięgu ). To mi daję ok 18 salw z bolców zakładając, że wcześniej się modlisz, a więc ja zaczynam i że ustawiam się na samym końcu planszy, a tak właśnie zamierzam zrobić.

Przypominam też że trzy bolce będą okopane o to oznacza walkę na zasadach obrony przeszkody ( brak wszelkich bonusów od szarży )
ivide et impera

Offline Rakso_The_Slayer

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2008, 11:30:50 am »
jakby tam się jeszcze gromadka warriorsów znalazła, tak na wszelki wypadek, i katapulta czyli najskuteczniejsza machina krasnoludzka to było by ok.
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Grimore

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2008, 02:19:37 pm »
Tak tylko, że to kosztuje już trochę więcej. No i sloty na speciale już wyczerpałem. Poza tym chciałem tą armie maksymalnie uprościć.
ivide et impera

Offline Bojo

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2008, 03:12:24 pm »
ja bym dał w takich proporcjach machiny:
2xbalista
1xarmata
1xkatapka
1xmoże dla odmiany miotacz tak rzadko go widać(wcale czytaj) lub żyrokopter
ATURALNIE przede wszystkim

Offline Rakso_The_Slayer

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2008, 04:26:23 pm »
ja używałem swojego czasu Flame canona ale mi skubaniec wybuchał strasznie często więc zrezygnowałem...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Jajan1

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2008, 07:23:58 pm »
Cytat: "Grimore"
Nie koniecznie. Po pierwsze nie spodziewałbyś się walki z taką armią. Po drugie bretka ma drogie jednostki, więc za 1000pkt jakbyś wziął jeszcze pegazy i czterech bohaterów ( 3+ BSB ) to na kawalerie niewiele zostało by ci tych punktów.

Liczę mniej więcej tak: ok 320-350 na bohaterów, pegazy min 100, do tego większość bierze trebuszet za 90, czyli na errantów ( bo na nic innego raczej nie starczy ) zostaje ok 430pkt, max 500pkt ( to daje max 4 regimenty po 6 rycerzy w każdym )


Ja biore 2 bohaterów ( bsb + paladyn ), 3 pegazy (razem już 150+300), i konnych ile wlezie (550pkt = ok 23 KOTR albo poeksperymentować z damselką i gralami). A teraz już nie wystawia się trebuszów w bretce bo są nie potrzebne jak łucznicy....

Pozatym nie zdarza się żeby z bretką grać na otwartym polu a już jeden lasek wystarczy żeby pegazy nie oberwały 6 szczałów... :badgrin:
PoZdRo FoR AlL

Jajan1


P.S. Zbieram:
 -WFB-Bretonnię
 -Wh40k-Orków

Offline GarG

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2008, 07:25:35 pm »
rozpa+koncepcja niezła ... odejmij te 2 ptk. bo na turach nie mozna przekraczac nawet o 1. I powidzenia jak grasz z TK na 2 skorpiony :D
alekith my King, Morati my Queen and Naggaroth my Mother!

Offline Grimore

Krasnoludy 1000pkt
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:00:09 pm »
Jeśli chodzi o skorpiony no to już trudno. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna armia, a nastawienie się 100% na ostrzał to zawsze duże ryzyko, ale chce przynajmniej spróbować.

Co do bretki, z którą z resztą zazwyczaj mam największe problemy, to liczyłem że statystycznie 6 balist poradzi sobie z trzema regimentami po 6 rycerzy w jednym ( w sumie 18 ), mając na to 3 tury ( ja zaczynam i stoje na samym końcu planszy )

Pegazy mogą się chować, ale to im nic nie da bo przed szarżą i tak muszą się wystawić na ostrzał z organek, a właśnie o to chodzi. Nie zamierzam marnować balist na strzelanie do pegazów ( raczej urzyje do tego organek i tych 20 kuszników )
Oczywiście jesli będe miał pecha przy strzelaniu to taka armia walcząc z bretonią zostanie zmasakrowana, ale jak to mówią " No risk, no fun ".
ivide et impera

 

anything