Autor Wątek: Baccano!  (Przeczytany 2547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Baccano!
« dnia: Styczeń 12, 2008, 11:31:02 pm »
Basta, topic o Baccano musi być! To anime mnie kompletnie... zadziwiło. Dorwałem je wiedząc tylko, że jest w klimatach gangsterskich, potem doszły zjawiska... paranormalne, dalej kompletny odjazd, plejada rewelacyjnych postaci, ogrom największego natłoku różnych wątków, świetne i zgrabne zakleszczenie ze sobą i wyjaśnienie owych wątków (zwłaszcza złożenie omerty przez Firo i strzał w sufit, to mnie zniszczyło xP ), kreska baardzo przyjemna.

 Co mnie mocno zaskoczyło - gigantyczna dawka okrucieństwa i przemocy, z akcentem na okrucieństwo |: Ucinanie palców, podpalanie żywcem, wypalanie oczu żelazem, łamanie kości, ścieranie twarzy torami kolejowymi to w Baccano norma.

 No i - totalnie rewelacyjne postacie po raz kolejny :D (Nice z jej "podręcznym" granatem, heheheh)

 Animiec rewelka. A ja już się bałem, że nie ma co oglądać =D
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Krova

Baccano!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:31:06 pm »
Kurde, jarać się ze mną!  :x
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Baccano!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:39:21 pm »
Hihihi^^

Świetna seria, sporo już o niej zostało powiedziane na MiA, tylko nie w tym temacie ;)
W pełni zgadzam się odnośnie bohaterów: plejada niepowtarzalnych postaci, nawet drugoplanowe trzymają poziom i są naprawdę fajnie ukazane. Sztuczka z poszatkowaniem chronologii i pokazaniem akcji z różnych punktów widzenia zdała egzamin znakomicie - bez niej Baccano! sporo by straciło i było co najwyżej dobre. Bo prawda taka, że fabuły prawie tu nie ma. Mamy za to multum świetnych zdarzeń i wątków ciągle ze sobą się przeplatających.
Co do okrucieństwa, na mnie jakoś nie wywarło większego wrażenia - nie było ukazane w nachalny (no dobra, jak Ladd był, to była sieczka nie z tej ziemi) sposób, często zostawiono to wyobraźni widza (strzeżcie się wiec Ci z bogatą wyobraźnią) a nawet jedynie sugerowano.

W każdym razie seria bardzo dobra i godna polecenia. Czegoś zabrakło do genialności i perfekcji, ale nie bardzo wiem czego (może fabuły właśnie). W każdym razie must see zeszłego roku.

Shino

  • Gość
Baccano!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:43:52 pm »
Cytat: "Krova"
Kurde, jarać się ze mną!  :x
nie

Offline Bere

Baccano!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:54:37 pm »
Cytat: "Krova"
Kurde, jarać się ze mną!  :x


A to się akurat zobaczy, dziś tak koło 2100 moja osobista 'premiera'.  ;)

Offline Miranda

Baccano!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2008, 05:58:25 pm »
Ja już swoje zdanie o tym anime wyraziłam tu i ówdzie, ale mogę co nieco jeszcze dodać ;)

Nawet nie Ladd wnosił najwięcej okrucieństwa, on po prostu zabijał dla przyjemności. On miał tylko okrutną filozofię ;) Co innego Rail Tracer ^^ lub ten "przyjaciel" biednego Czesia...

Co mi się jeszcze podobało, to te urocze zbiegi okoliczności ;) Strzał w sufit świetny ^^
A przy okazji pytanie (a co tam, ukryję na wszelki wypadek):
Cytuj
jak sądzicie, czy w momencie tego strzału, Isaak był już nieśmiertelny i faktycznie oberwał, czy kula tylko przestrzeliła mu kapelusz a Miria narobiła niepotrzebnie hałasu?


Bere, sio z tematu póki nie obejrzysz! :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Krova

Baccano!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2008, 06:28:13 pm »
Cytat: "Shino"
Cytat: "Krova"
Kurde, jarać się ze mną!  :x
nie

Jak chcesz, ale wiedz, że każdy, kto się ze mną nie jara, JEST GEJEM!


Cytat: "Miranda"
Cytuj
jak sądzicie, czy w momencie tego strzału, Isaak był już nieśmiertelny i faktycznie oberwał, czy kula tylko przestrzeliła mu kapelusz a Miria narobiła niepotrzebnie hałasu?

Cytuj
Już był nieśmiertelny, kilka minut wcześniej było pokazane, jak stoj przewieszeni przez barierkę z odkorkowanymi butelkami i Izaak mówi "that was just a liquor", czyli że wypili =P


 A, jeden wątek był marny - Cześka, tragiczna przeszłość Cześka była nudna i pomysł na to był stary jak świat.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Baccano!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2008, 08:47:20 pm »
ale miał na imię Czesio i za samo to pozwalamy mu żyć. no kurcze, Czesio...

a animem się jaram jaratowato, mimo wrednych głupich spojli wilkowatych i kudłaczych, Kroviszczu. łącze się z Tobą w ogólnym zachwycie, bo to kurde jest tak dobra seria, ze przed ostatnim odcinkiem mieliśmy dylemat - odpuścić sobie tę północ sylwestrową i obejrzeć, czy wytrzymamy?

wytrzymaliśmy. ale ciężko było. takiego wspólnego maratonu to chyba jeszcze nie mieliśmy... w tak doborowym towarzystwie na pewno :D

a kto się nie jara ten może nie jest gejem, ale conajmniej tęczowym elementarzem biedronia!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Bere

Baccano!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2008, 12:34:01 pm »
Po pierwszym odcinku pomyślałem sobie 'no, nie wiem... wygląda to na kolejne pseudogenialne anime, które zaraz anfan przyjdzie bronić swoimi niezbitymi argumentami...'- teraz widzę jak bardzo się myliłem. Baccano ! z odcinka na odcinek robi się co raz lepsze- update'ując MAL przy środkowych odcinkach myślałem 'nieźle, o ile utrzyma poziom od końca to będzie jakieś 7-8'- z tym że nigdy się to nie stało, kończące odcinki totalnie mnie zniszczyły i z czystym sumieniem wystawiłem 9/10. Tytuł polecam każdemu, choćby z wspomnianych wcześniej oczywistości jak plot czy postacie.

Offline Domino76

Baccano!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:12:05 pm »
Cytat: "Szyszka"
a animem się jaram jaratowato, mimo wrednych głupich spojli wilkowatych i kudłaczych, Kroviszczu. łącze się z Tobą w ogólnym zachwycie, bo to kurde jest tak dobra seria, ze przed ostatnim odcinkiem mieliśmy dylemat - odpuścić sobie tę północ sylwestrową i obejrzeć, czy wytrzymamy?


A nie mówiłam, a nie mówiłam?!  :badgrin: Słuchać foki trzeba na przyszłość!   :p
Phoca vitulina :)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Baccano!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2008, 06:32:36 am »
Phoco, ja słuchałam, ale tak mnie zachęciłaś, że wiedziałam, żę to anime trzeba jednym ciągiem, bo inaczej pęknę - dlatego czekaliśmy na sylwestra :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything