Autor Wątek: Sesja przez forum  (Przeczytany 16705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2002, 09:06:52 pm »
Cytat: "CD Jack"
Proponowałbym byś jeszcze zerknęła na kilka innych for zajmujących się sesjami bo może podeślą ci linka do już określonych zasad. Po co się uczyć na własnych błędach?

Ok spogladam...
Cytat: "CD Jack"
Jak już określisz świat, czas i zasady wyślę swoją postać ;-)

Alez ja prosilam, abyscie to wy powiedzieli, co wam najbardziej pasuje, tzn jaki swiat i czas.
Zasady podam jak stworze/dowiem sie.

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2002, 09:27:26 pm »
No to świetnie, że mnie spróbujesz tolerować...  :D Jeśli chodzi o świat, to ja osobiście proponuję WoD (może skusiłabyś się na "Maga"?).

Zaś granie na forum chyba najbardziej przypomina PBEM, nie? Hm, o ile dobrze pamiętam, to mam gdzieś na starym kompie artykuł o PBEMach. Mogę poszukać, jeśli go nie skasowałem i będzie w nim coś użytecznego, to Ci podeślę.

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2002, 09:41:54 pm »
Cytat: "Piotr Witkowski"
No to świetnie, że mnie spróbujesz tolerować...  :D Jeśli chodzi o świat, to ja osobiście proponuję WoD (może skusiłabyś się na "Maga"?).

niechetnie (: ale skoro taka ma byc wasza wola, to moge prowadzic i maga.
Cytat: "Piotr Witkowski"

Zaś granie na forum chyba najbardziej przypomina PBEM, nie? Hm, o ile dobrze pamiętam, to mam gdzieś na starym kompie artykuł o PBEMach. Mogę poszukać, jeśli go nie skasowałem i będzie w nim coś użytecznego, to Ci podeślę.

mozliwe... bede wdzieczna.
mam juz zarys zasad, zrewiduje...

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Sesja przez forum
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2002, 09:54:56 pm »
A może na początek coś bardziej klasycznego? Jakieś fantasy?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2002, 10:05:07 pm »
Proponowalam forgotten realms [dd 3rd ed.]. nie trzeba znac systemu chyba... umiem stworzyc postac na podstawie samego opisu (:

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2002, 10:19:45 pm »
No wiesz, z "Magiem" to tylko moja nieśmiała propozycja, niech się wypowiedzą też inni...

Fantasy też w sumie może być, choć ja osobiście (o czym chyba nawet Ci wspominałem) jestem do "Forgotten Realms" nieco uprzedzony... Ale zawsze możesz spróbować moje uprzedzenia przełamać. :wink:  Z fantasy na pewno jest o tyle łatwiej, że jest ono bardziej przystępne, nie trzeba na wejściu znać świata, koncepcji zawartych w grze itd. - a w "Magu" trochę już tak...

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2002, 10:33:59 pm »
Nie wspominales.
nadal czekam na propozycje. (:

a i wlasnie mam juz roche zasad:
-------
Zasady:
1] na forum ogolnym piszemy tylko rzeczy zwiazane z akcja naszej postaci. Wszelakie komunikaty prywatne do innych postaci przekazujemy poprzez prywatne wiadomosci takze prowadzacemu sesje.
2] na forum ogolnym nie piszemy informacji o postaci, a jedynie okreslamy czynnosci. Pytania dotyczace emchaniki innych wydarzen nalezy kierowac prywatnie do prowadzacego lub na oddzielnie zalozonym temacie.
3] slowo prowadzacego jest swiete i nie klocimy sie z nim na forum publicznym.
4] odchodzac od gry nalezy wyraznie to zaznaczyc, chcac przylaczyc sie do gry najpierw poinformowac prowadzacego [prywatnie!] i uzgodnic z nim postac.
5] okreslajac inne niz podstawowe czynnosci postaci nie zakladamy automatycznego ich powodzenia.
-------
czekam moze macie jeszcze jakies pomysly

Offline Kastor Krieg

:)
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2002, 07:10:17 am »
Baudzo chetnie sie dolacze. Z gory ostrzegam, wiedzac z doswiadczenia wlasnie valkiryjskiego, ze do udanej sesji na forum konieczna jest :
a) moderacja thread'a przez MG
b) odpowiedzialnosc graczy za swoje opisy - nie moga sie wzajemnie wykluczac, ani uprzedzac wypowiedzi MG; konsekwencja przede wszystkim
astor Krieg
<caern.gildia.com>

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2002, 09:16:27 am »
Wg mnie zasady wydają się być całkiem dobre.

A mi tak przyszło do głowy pytanie: jak na takiej sesji forumowej ustala się kolejność, w jakiej gracze deklarują swoje czynności? Na zasadzie "kto pierwszy zrobi wpis, ten lepszy", czy też MG np. informuje, że wpierw deklaruje się ta osoba, potem tamta itd?

Tak swoją drogą, to (może powiem truizm) warto byłoby chyba określić jasno, co jaki czas następuje "zmiana kolejki", ile każdy z graczy ma czasu na opisanie swojej akcji itd. Inaczej to ta sesja może nam się rozleżć, bo jedni będą zaglądać na forum co godzinę, a inni co trzy dni... To powinno być chyba jednoznacznie ustalone: po każdym komunikacie MG gracze mają np. dwa dni na podanie swoich akcji, jak kto tego terminu nie dotrzyma, to znaczy, że nie robi nic.

Taka jeszcze propozycja: nie wiem, jak nam ta sesja "objętościowo" wyjdzie - ale jeśli wyjdzie długa, to czy nie warto byłoby zamieszczać co jakiś czas czegoś w stylu "The story so far"? Bo jeśli będziemy grać długo, to możemy się trochę pogubić - a na pewno takie synopsis pomocne byłoby dla tych, którzy chcieliby się do sesji włączyć później...

NIe mówiąc o tym, że jak już skończymy tę sesję, to możnaby zrobić jakąś stronkę z opisem naszych przygód, bohaterów, oczywiście przepiękną graficznie, z ilustracjami, ach, rozmarzyłem się...  :wink:

Offline Kret

Sesja przez forum
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 18, 2002, 09:49:07 am »
A ja proponuje czasy wspolczesne. Albo cyberunk... A to dlatego, ze pojecia nie mam o czym jest Forgotten Realms a WoD kojarzy mi sie... no zle mi sie kojarzy... Ale oczywiscie dostosuje sie... :oops:

A co do grania przez forum, to kolejnosc jest chyba ustalana wlasnie przez kolejnosc wpisow. Chyba, ze wyraznie jest zaznaczone, ze ktoras postac musi odpowiedziec jako pierwsza. Ale sadze, ze Ad'Ghe'Reia sobie poradzi i opracuje skuteczny system. Jakby cos, ja sie zglaszam...

Pozdrawiam

Kret

Offline Kastor Krieg

Sesja przez forum
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2002, 11:41:30 am »
Cytat: "Kret"
A ja proponuje czasy wspolczesne. Albo cyberunk... A to dlatego, ze pojecia nie mam o czym jest Forgotten Realms a WoD kojarzy mi sie... no zle mi sie kojarzy... Ale oczywiscie dostosuje sie...


Ech Krecie <Kretouaken grin> ... Na WoDę narzekasz, a sam żeś z WoDy... erm...  :? nie, wroc, z wody w siedemdziesięciu-coś procentach  :roll:
astor Krieg
<caern.gildia.com>

Offline Kret

Sesja przez forum
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2002, 01:11:31 pm »
95% ciala mojego to woda, jesli o to Ci chodzi. Ale jesli sadzisz, ze uformowal mnie World of Darkness jako gracza, mistrza i redaktora, to zmuszony jestem uderzyc w twarz rekawica :) Narzekac mozna na cos, czego sie uzywa. Ja natomiast nie uzywam, wiec pozostaje mi oczerniac, opluwac i gniesc czarny wstretny sentymentalizm w zarodku, aby nie wplywal na psychike destruktywnie. ;-)

Chcesz o tym porozmwaiwac? ;-)

Pozdrawiam

Kret

Offline Mevv

Sesja przez forum
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2002, 03:50:35 pm »
wow:) z tego co widze w dyskusji biorą udział sami redaktorzy :) można się przyłączyć do gry, tzn czy są wolne miejsca?:)

Offline Kret

Sesja przez forum
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2002, 04:32:53 pm »
Nawet trzeba. Obecnosc redaktorow jest o tyle widoczna, ze to dopiero poczatki Forum ;-)

Pozdrawiam

Kret

Offline Abito_Galou

Sesja przez forum
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2002, 04:50:52 pm »
Wow! fajnie ,fajnie. Ja sie z chęcią przyłącze. Jestem za WODem ,ale pomysł z czyms klasycznym też jest dobry (chociaż ine lubie fantasy). dlatego proponuje wyjście optymalne:
Wampir: Mroczne Wieki.
Dlaczego?
a) realia któtre każdy chyba zna: Średniowiecze
b) WOD :)
c) mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o tworzenie postaci od kata do króla
d) miliony pomysłów na przygody
e) naginanie realiów (zawsze możńa wprowadzić jakieś smoki jak sie starsznie chce pod pretekstem jakiś potwór Żmija ;) )

Ale to tylko propozycja.
Właśnie przez to na Forum Produtku cały pomysł upadł z RPg ,bo się zdecydować nie mogliśmy na system :(
Proponowalbym założenie jakiejś ankiety i szybkie głosowanie na system. jest to wyjście chyba najbardziej demokratyczne i zmuszające do konkretnego działania.

Wydaje mi się ,że sesja taka (na Forum) powinna wyglądać jak PBEM.
Osobiście prowadze w tej chwili PBEM'a jednego (bez nazwisk ,bez nazwisk ;) ) i proponowałbym skupienie się na storytellingu. zasady w kąt (mowa o rzucaniu kośćmi etc.). Poprostu narrator decydowałby o powodznieu danje akcji w zależności od opisu bohaterów. no chyba ,że naprawde w jakiś krytycznych okolicznościach ,to wtedy kość albo coś w tym guście.

to tyle ,czekam z niecierpliwością!
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

 

anything