Autor Wątek: Sesja przez forum  (Przeczytany 16709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2002, 07:06:23 pm »
No to ja dokonuje decyzji.
Wole podjac sie prowadzenia swiata mroku, bo znam go dobrze i bedzie szybszy [odgrywanie walk w forgotten realms na forum... hmm.. .po krotkim namysle odpadlo (:]
Nie CP2020 bo nie czuej sie w nim dobrze jako MG.
Czyli WoD. Jaki system... hmmm...
Najchetniej to poszlabymw changelinga, ale wydaje sie, ze jest zbyt malo popularny...
wiec wybieram wampira. O. Jeszcze nie wiem, czy maskarade... czy mroczne wieki...
Problem taki, ze nie do konca wszyscy znaja sredniowiecze. Ale mozemy sprobowac.
Co do kolejnosci: liczy sie kolejnosc postow, ale kazdy moze wyslac tylko jednego posta zawierajacego akcje. Potem juz przepadlo i decyzje uwaza sie za podjeta.
Wiec bez spamow...pliz
czas odpoweidzi: 24h. Nie dzien, nie data, ale 24h. CO do minuty.
I potrzebuje mozliwosci moderowania, co juz podkreslalam.

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 18, 2002, 09:10:26 pm »
A kto znajduje się na liście graczy?

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2002, 09:23:27 pm »
A więc "Wampir"? OK, w takim razie mam pytanie: jak zorganizujemy tworzenie postaci? Rozumiem, że współczynniki, czy Dyscypliny A'G'R nam dorobi na podstawie opisów - ale co z takimi sprawami, jak koncepcja postaci itd? Bo ja np. "Maskaradę" jako tako znam, ale bez szczegółów. I jak teraz wymyślę sobie postać, to może się okazać, że nie będzie ona zgodna z zasadami gry, że walnę jakiegoś kwiatka w stylu stuprocentowo zdrowego psychicznie Malkaviana... Słowem: przydałby się jakiś Quick Start...

No chyba, że wprowadzimy zasadę, że grają jedynie osoby czujące się pewnie w wybranym do gry systemie - ale wtedy to np. ja odpadam, więc osobiście wolałbym jakieś mniej restrykcyjne rozwiązanie...

Acha, A'G'R, dostałaś to, co do Ciebie wysłałem?

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 18, 2002, 09:43:54 pm »
Wiec Wampir, mroczne wieki.
Do piotrka [dostalam materialy, dzieki]  i calej reszty: ja bede tworzyc postacie. czego potrzebuje:
1] koncepcji z rysem psychologicznym postaci. nie trzeba okreslac klanu, ja moge go wybrac, a jak ktos nie wie, o co chodiz, to niech sie nie przejmuje (:
tu tez wlacza sie wlasnie zawod, pozycje spoleczna [od krola po kowala]. badzcie kreatywni (:
jesli ktos wymysli zbyt nierealna postac [a to jest trudne], to omowie ja potem z nim na priva.
2] opisu wygladu zewnetrznego
3] opisu miejsca zamieszkania
jesli ktos wie o co chodzi, to takze moze sprecyzowac swoja sciezke moralnosci, niedoswiadczonym nie polecam.
Czekam do poniedzialku.

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 18, 2002, 10:41:26 pm »
Do poniedziałku? Szybka jesteś...

Hm, skoro gramy w "Mroczne wieki", to mam (może głupie -ale z tą wersją "Wampira" nie miałem okazji dokładniej się zapoznać...) pytanie: czy jest jakoś ustalona data, w której gramy? Ja wiem, że to średniowiecze, ale czy wiadomo dokładniej, który wiek itp.? To mogłoby być trochę pomocne...

Offline Adam Waśkiewicz

Sesja przez forum
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 18, 2002, 10:46:46 pm »
AGR napisała:

>Wiec Wampir, mroczne wieki.

 Nie weim jeszcze, czy zdecyduję się na granie, ale pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze.

>1] koncepcji z rysem psychologicznym postaci. nie trzeba okreslac klanu, ja moge go wybrac, a jak ktos nie wie, o co chodiz, to niech sie nie przejmuje (:
tu tez wlacza sie wlasnie zawod, pozycje spoleczna [od krola po kowala]. badzcie kreatywni (:
jesli ktos wymysli zbyt nierealna postac [a to jest trudne], to omowie ja potem z nim na priva.
2] opisu wygladu zewnetrznego
3] opisu miejsca zamieszkania

 Wypadałoby jeszcze podać ewentualnym graczom czas i miejsce osadzenia akcji, nie uważasz?  

>jesli ktos wie o co chodzi, to takze moze sprecyzowac swoja sciezke moralnosci, niedoswiadczonym nie polecam.

 W kwestii technicznej - w czasach przedstawionych w Mrocznych Wiekach Ścieżki Moralności jeszcze nie istniały. Natomiast jak najbardziej były wówczas "w użyciu" różnorakie Viae.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Abito_Galou

Sesja przez forum
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2002, 09:45:17 am »
Ok. Ja mam tylko jedno pytanie małe:
Do jakiego "momentu" wymyślamy historie postaci?
Tzn. czy mam opisać ,wszystko ładnie jak doszło do przemiany , ew.  jak wspinałem się po szczeblach wampirzej kariery ,czy mam spisać dzieje mojej postaci tylko z czasow "ludzkich".
Chodzi mi o to ,że to potem może rodxzić jakieś problemy.
Gracz ,który pierwszy raz na oczy widzi Wampira: Mroczne Wieki ,raczej nie napisze Ci historii z "wampirzą częścią życia" :?
Za to inni tak. Potem będziesz miała pół gracz wampirów a pół ludzi....
Nie wiem już jak Ty to widzisz mnie interesuje tylko do jakiego moemntu mam pisac historie. Aha wysyłamy historie na priva ?
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Kastor Krieg

Sesja przez forum
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2002, 02:53:35 pm »
Cytat: "Kret"
95% ciala mojego to woda, jesli o to Ci chodzi. Ale jesli sadzisz, ze uformowal mnie World of Darkness jako gracza, mistrza i redaktora, to zmuszony jestem uderzyc w twarz rekawica :) Narzekac mozna na cos, czego sie uzywa. Ja natomiast nie uzywam, wiec pozostaje mi oczerniac, opluwac i gniesc czarny wstretny sentymentalizm w zarodku, aby nie wplywal na psychike destruktywnie. ;-)

Chcesz o tym porozmwaiwac? ;-)

Kret


alez oczywiscie...  :twisted:

czemuz jednak masz lzyc i opluwac caly WoD, skoro w Wilku takim tego co wymieniles za grosz nie ma?

rozumiem ze de gustibus i tak dalej... ale... sam wiesz.
a jak nie podpiszesz lojalki to moj pack urzadzi u ciebie konwent <mad mad Fianna grin>  :twisted:
astor Krieg
<caern.gildia.com>

Offline Kastor Krieg

Sesja przez forum
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 19, 2002, 02:54:32 pm »
a tak na serio, to jesli chodzi o system, to moglabys Siostrzyczko zdecydowac sie na cos juz. Ja optuje za Cyberkiem, popierajac Kreta. Chyba bedzie najwygodniej.
astor Krieg
<caern.gildia.com>

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 19, 2002, 05:33:46 pm »
Kastorze, Kastorze... Twoja siostra już wczoraj wybrała system - "Mroczne Wieki". I ja proszę o niezmienianie tego, bo właśnie wysłałem A'G'R mój pomysł na postać (mam nadzieję, że doszło?) - i nie chciałbym, żeby moje pół dnia klepania w klawiaturę poszło na marne... :wink:

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2002, 02:28:13 pm »
Myslalam, ze dostosuje czas do postaci, jakei otrzymam, ale moge podac... hmm... powiedzmy Xwiek. Piotrek, postac doszla...
Zle czuje sie w cyberze, boej sie, ze nie stworze dobrego klimatu. Moge sie mylic, ale nie chce probowac. Moze kto inny.
Wybralam V:tDA zeby moz prowadzic cos, gdzie nei trzeba w kolko sie bic.
A termin do poniedzialku jest bardzo uzasadniony. W ten s posob dosc szybko zorientuje sie, co myslicie, jak msylicie, i czy nei zmienic systemu. Macie jeszcze 8h 15min d:

A tak btw: to moj setny post! (:
[strzal z szampana itd (; ]

Offline Kret

Sesja przez forum
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 20, 2002, 02:35:39 pm »
Niniejszym lojalki nie podpisuje, a jesli chodzi o Twoj pack, Kastorze, to chyba go widzialem kiedys... No, w kazdym razie obrozy podczas spaceru po miescie zakladac Wam nie trzeba. ;-)

Wilk jest mi calkowicie obcy. Przeczytalem tylko podrecznik od deski do deski i jak dla mnie, to w takie zabawy mozna sie bawic jedynie z dwiema kolezankami po 22.00. O, na taka sesje to sie pisze.

Wybacz Kastorze za uwlaczanie komercyjnym systemom, ale Twoja wypowiedz jest dla mnie tylko czesciowo zrozumiala... ;-)

Pozdrawiam

Kret

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 20, 2002, 02:54:17 pm »
Cytat: "Abito_Galou"
Chodzi mi o to ,że to potem może rodxzić jakieś problemy.
Gracz ,który pierwszy raz na oczy widzi Wampira: Mroczne Wieki ,raczej nie napisze Ci historii z "wampirzą częścią życia" :?
Za to inni tak. Potem będziesz miała pół gracz wampirów a pół ludzi....
Nie wiem już jak Ty to widzisz mnie interesuje tylko do jakiego moemntu mam pisac historie. Aha wysyłamy historie na priva ?


jezeli gracz mi napisze rys psychologiczny, to ja mu moge stworzyc wampirza czesc zycia. Nie napisala,. ze potrzebuje "historii postaci", a rys psychologiczny i koncepcje. To sa rozne rzeczy.
Obowiazkowo historie czlowieka, historie wampira niekoniecznie, przeciez z zalozenia jestescie raczej mlodzi i wodokrwisci.

Offline Piotr Witkowski

Sesja przez forum
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 20, 2002, 04:52:13 pm »
A'G'R, ja bym Ci radził jednak, byś podała jakieś dokładniejsze informacje czasowo - lokacyjne... Bo jeszcze Ci się to skończy tak, ze dostaniesz kolekcję postaci, z których każda mieszka gdzie indziej i każda jest przypisana do jakiegoś innego momentu w historii (bo jedna dopiero wróciła z pierwszej krucjaty, a druga już uczestniczyła w bitwie pod Grunwaldem...). I biedź się teraz i wymyślaj intrygę, która obejmie wszystkie te postaci... Lepiej chyba zacząć od ogólu (czyli pomysłu sagi) do szczegółu (czyli bohaterów), a nie odwrotnie.

Mogłabyś też podać jakieś bliższe kryteria, jakie postaci akceptujesz, żeby się ludzie nie męczyli wymyślając bohaterów, których Ty od razu odrzucisz... (to nie jest wbrew pozorom czepianie się z poziomu osobistego, ale konstruktywne przemyślenie po otrzymaniu Twojego komentarza do mojego tforka)

Anonymous

  • Gość
Sesja przez forum
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 20, 2002, 08:48:48 pm »
Ehh... no dobrze. Zacznijmy od tego, ze mamy Mroczne Wieki.
Czas: X wiek. Dokladniej nie trzeba, oni sie tym nie przejmowali, powiedzmy, ze srodek d:
Miejsce: Poludniowa czesc dzisiejszych niemiec i francji.

Rzeczywisice, to troche z mojej strony nieodpowiedzialne, ale pomyslalm, ze przystosuje sage do postaci, bo tak ostatnio robilam.

A czemu twoja postac zostalaa odrzucona ci napisalam. Ni emoglam napisac wiecej bo wlasnie zaczynal mi sie seans w teatrze.

 

anything