Autor Wątek: Dwarfs 1500 points  (Przeczytany 3215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bardzo Gruby

Dwarfs 1500 points
« dnia: Styczeń 27, 2008, 12:40:07 pm »
Proszę o komentarze albo ewentualne poprawki.

1 Runesmith @ 102 Pts
     General; Gromril Armour; Shield
         Rune of Spellbreaking
         Rune of Stone

1 Thane @ 140 Pts
     Gromril Armour; Battle Standard
         Master Rune of Gromril
         Master Rune of Challenge

10 Quarrellers @ 125 Pts
     Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

20 Warriors @ 195 Pts
     Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

20 Warriors @ 195 Pts
     Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

19 Longbeards @ 268 Pts
     Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
     Runic Banner [25]
         Rune of Stoicism

1 Grudge Thrower @ 125 Pts
     Engineer
         Rune of Accuracy
         Rune of Burning

1 Grudge Thrower @ 120 Pts
     Engineer  
         Rune of Accuracy


1 Cannon @ 110 Pts
     Engineer
         Rune of Burning

1 Organ Gun @ 120 Pts

Dispel Pool: 5

Casting Pool: 2

Models in Army: 90


Total Army Cost: 1500

Co sądzicie ?

Offline Shakin' Dudi

Dwarfs 1500 points
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2008, 11:48:52 am »
fajne, mocne......standardowe ;) hehe
)

Offline M.M

Dwarfs 1500 points
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2008, 12:11:00 pm »
A moim zdaniem kiepska. Strzelanie wcale nie oszałamia, a klocki wbrew pozorom miękkie. Takich longberdów z tanem wycieły w pień zeszłoedycyjne Silver Helmsy (choć przyznaję że nie bez zdziwienia ze strony mojej i graczy) . Grudge thrower robi się bezużyteczny gdy wróg podjedzie, a bretonia, chaos zrobią to szybko i nie zatrzymają ich kusznicy. Po co aż dwa grudge throwery? Przyznaje na skaveny jest mocne zestawienie -  przynajmniej w teorii bo we mnie katapulty jakoś nigdy nie chcą trafić. Na prawie wszystko inne - strata punktów.
Rune of challenge - fajne, ale jeśli sądzisz, że klocek warriorów zatrzyma lance, chaos, lub inteligentie użyty rydwan ( co tam inteligentnie - nawet łopatologiczna, samotna szarża od frontu może czasami sporo namieszać)  to znaczy, że zdecydowanie przeceniasz krasi. Zresztą, przeciwnik będzie się starał ominąć klocki i uderzyć w maszyny.

Słowem - ja osobiście miałbym spory problem z tą armią. Ale na turniej to bym się z tym nie wybrał. Wywal jednego grudge throwera (jeden wystarczy w zupełności), wymień jednych worriorów na ironbrakersów, spróbuj zamienić kuszników na thunderersów. Armata może być, choć większość krasnali woli bolce.

Armia upodabnia się do standartu, ale moim zdaniem skuteczniejsza.

Acha, czy aby na pewno możesz mieć na bannerze cztery razy Rune oof stoicism? Zawsze myślałem, że 3 run na przedmiot to maximum.

Offline Bardzo Gruby

Dwarfs 1500 points
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2008, 12:57:55 pm »
Ze tak powiem trochę nie rozumiem gdzie niby mam 4x rune of stoicism i niby jak przeceniam krasnale ? Przeciez kazdy moze miec farta i pokonac ich byle czym, to nie znacza ze przeceniam krasnoludy

Offline M.M

Dwarfs 1500 points
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2008, 03:57:56 pm »
Cytuj
19 Longbeards @ 268 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Runic Banner [25]
Rune of Stoicism


Może mi tylko przeglądarka szwankuje, ale ten dziwny znaczek wygląda łudząco podobnie do czwórki.

Jak przeceniasz krasnale? Moim zdaniem w ten sposób, że te klocki piechoty nie dadzą rady powstrzymać porządnego ofensu, a strzelanie masz zbyt słabe, by wyrównało szanse. Kusznicy i dwie katapulty to niezbyt przydatna broń na chaos czy bretonię.