Autor Wątek: Full Metal Panic  (Przeczytany 19799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Full Metal Panic
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 09, 2008, 06:09:28 pm »
Czyli nie masz prostego wyjaśnienia, dlaczego Sagara nie bzyka i nie pije. Przyznaj się i płacz.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Full Metal Panic
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 09, 2008, 06:10:23 pm »
U ruskich chował się między 2 a ~10 rokiem życia. Raczej nie wpajali mu religii muzułmańskiej. Do partyzantki trafił już jako całkiem wyrośnięty szczyl i wątpię by załapał fanatyzm religijny. Potem w wieku lat ~14 znowu trafił do ruskich (dosłownie na moment) i dalej tułał się po obozach najemników.

Więc u ruskich o religii pewnie nawet nie słyszał. Muzułmanizm to epizod w jego życiu i to w późniejszym okresie, więc nie ma co mu tej religii wpychać na siłę. Prawdopodobnie jest to jedyna religia, którą lepiej zna, ale nie oznacza to automatycznie, że ją wyznaje.

Abstynencja może wynikać stricte z charakteru.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Full Metal Panic
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 09, 2008, 06:33:15 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Ja pytałem, Szysz. Wiem skąd wrogowie mają mechy z LD. Pytam dlaczego Mithril ma tylko jednego - przecież tam też ktoś umie je konstruować. Raczej nie ma chyba ku temu racjonalnych przesłanek. Kolejny skrót fabularny, by zrobić z Sagary najważniejszą postać.

Swoją drogą oni dali mu tego Arbalesta w ogóle bez testów itp (przynajmniej z fabuły tak wynika), żadnego treningu, nic. Trochę to bezsensu z taktycznego punktu widzenia.


Dread rzekł prawdę-facet wykitował a resztę ma przeciwnik. przy czym Arbalest Sagary to tak naprawdę pryszcz w porównaniu do tych lepsiejszych mechów przeciwnika...

Matko, Sagara jest abstynentem i na wódkę/dziwki nie chodzi, bo jest szlachetnym, młodym biszem. Takim rycerzem w lśniącej zbroi, a nie kurde przypadek autentyczny, kurcze, skończcie na siłę szukac realizmu. Nie pije z tego samego powodu dla którego Kenshin po wrąbaniu sake nie traci zdolności bojowych i nie jest zdziebko pijany, na zasadzie bohatera wstającego po wcirach które zabiły by stado słoni - bo kurde tacy bohaterowie sa fajniejsi i bardziej smexy!

To, ze nie bzykał dziewczyn na prawo i lewo wynika z tego samego faktu, dla którego Kaname i jest dziewicą w wieku tych ilu... 15? 16 lat, podczas gdy wiek statystyczny inicjacji seksualnej w Japonii jest 12-13. Nie dlatego, że brzydka jest. TYLKO dlatego, ze takie postaci sa bardziej MOE. Nastolatki wolą czytać o bohaterach nie tyle bez skazy i zmazy, ale szlachetnych, czystych, mających dylematy moralne i wychodzacych z nich zwycięsko.

Nie mówiąc o tym, że informacja o dziewictwie Sagary z całą pewnością wywołała lawinę rumieńców u pączkujących nastolatek, które w głębi serca marzą, by je puknął.

A informacja "nigdy się nie upijał" wylazła na jaw kiedy? dopiero wtedy, gdy...uwaga! kupił sobie flachę. Bo to miało być takie podkreślenie, jak bardzo mu Chidori brakuje. Bo jakby chlał co tydzień, to by to takie doniosłe nie było. tak samo to, że nie puknął chińskiej panienki - BO KURDE TEGO SIĘ OCZEKUJE OD MOE-BOHATERA! a im większy kontrast, tym lepszy efekt.

pokażcie mi młodego Japończyka, który interesuje się religią na co dzień. takich rzeczy sie nie porusza, bo nie sa ważne. tak samo nie pokazuje się jak bohater idzie do toalety, bo przecież nawet taki super-macho sikać musi. nikt jakoś nie dyskutuje, czy Sagara ma zewnętrzny pęcherz i nie szuka ujęć, w których oddaje sie czynnościom biologicznym, zeby udowodnić, że tak nie jest. Krzyż na klacie nic nie znaczy. to jest Japonia, gdzie krzy jest fajnym obcym elementem krajobrazu.


i proszę nie ignorować mojego posta, jak to było przez ostatnie dwa razy, bo się zacznę bawić w anfana, który ma sporo racji.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Full Metal Panic
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 09, 2008, 06:39:46 pm »
Hail Szyszka! Eris też ;)

Chłopaki do każdego animca potrafią przyłożyć szablon z rozmów o NGE i mamy tu tego najlepszy przykład :)

Offline Dreadorus Maximus

Full Metal Panic
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 09, 2008, 07:03:05 pm »
Bo ja to lubię!

Zgadzam się w rozciągłości, tyle, że co nam pozostanie do dyskutowania, jak wszystko da się wyjaśnić jednym postem? :)

Nie zgodzę się tylko co do krzyża. Batist nosił krzyż i mówił coś o szansach danych przez Boga. Decyzja wypływała ze światopoglądu.
Fakt, była przez to bardziej cool ;)

Poprawiając Wilka, w wieku lat ośmiu trafił do gerylasów i był tam trzy latka. A z tego co widać, raczej nie został pupilkiem w oddziale, lecz raczej trzymali go z dala od wszystkiego. Dzięki temu przeżył.

Cytuj
bo się zacznę bawić w anfana, który ma sporo racji.

Że Anfan ma sporo racji, czy że zaczniesz się bawić w anfana_co_ma_wiele_racji i że mam to potraktować jak groźbę? :)

A Anfan ma sporo racji - bo pisze o subiektywnych odczuciach, a w tym pomylić się nie można :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Full Metal Panic
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 09, 2008, 08:36:42 pm »
Cytat: "Szyszka"

 podczas gdy wiek statystyczny inicjacji seksualnej w Japonii jest 12-13.

Gdzie to przeczytałaś ? A w Polsce 17-18 statystycznie. To była by spora różnica.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Full Metal Panic
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 09, 2008, 08:57:56 pm »
Cytat: "anfan"
Cytat: "Szyszka"

 podczas gdy wiek statystyczny inicjacji seksualnej w Japonii jest 12-13.

Gdzie to przeczytałaś ? A w Polsce 17-18 statystycznie. To była by spora różnica.


niestety, anfanie, nie potrafię podać źródła, to było jakieś 4-5 lat temu, coś na socjologii wykładowca przytachał. a w Polsce jest 15-16 dla chłopaków, 16-17 dla dziewczyn. tutaj też zawiodę, musisz uwierzyć mi na słowo. wiem, to pewnie za mało :) jeśli nie spaliłam notatek z socjologii (watpliwe), to znajdę.

a anfan w tym przypadku ma sporo racji - po prostu mu się nie podobało i już.

ja, nawiązując do niego, chciałam zagrozić, ze zacznę pisać posty na metodę zdartej płyty :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Full Metal Panic
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 10, 2008, 02:02:16 pm »
FMP mi się PODOBAŁO więc nie mylić pojęć. Jeśli jakieś elementy czy odcinki mi się nie podobały to nie znaczy że całe anime mi się nie podobało. Procentowo to podobało mi się w 70% procentach.

 

anything