trawa

Autor Wątek: Czy tak można ?  (Przeczytany 3289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wisnias

Czy tak można ?
« dnia: Luty 02, 2008, 12:08:51 pm »
Witam!

Kiedy dwa regimenty np: dwarfy vs. zombie są w zamieszane w walke wręcz to ja mogę od boku lub od tyłu na nich zaszarżować moja kawalerią? Czy wszystkimi musze jednocześnie szarżować ?
ampire Counts !

Offline GreMliN

Czy tak można ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2008, 01:07:37 pm »
Szarzujesz tylko na oddział wroga, jeśli unit strenght jest wiekszy od 5 ( w przypadku kawaleri wiekszy od 3 modeli w oddziale [3x2=6]), wrogi oddział po zadeklarowaniu szarzy mysi wykonac panic test. Jesli go nie zda ucieka z close combatu(od jednostki szarujacej - mozesz deklarowac pościg  jednostka która była w cc, jesli zasieg szarzy kawalerii jest niewystarczajacy), badz jesli unit strenght szarżowanej jednostki jest wiekszy od szarzujacej w close combacie trafiaja na 6kach.

Troche to zawile opisałem ale mysle zrozumiale.

p.s po zaszarżowaniu od boku scinasz szeregi ( nie ma bonusów za szeregi w combat resolution) + dostajesz +1 do combat resolution od tyłu nie ścinasz szeregów, ale dostajesz +2 do combat resolution

Offline Wisnias

Czy tak można ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2008, 03:50:51 pm »
Ok spoko. Dzięki za odpowiedz!
Pozdrawiam!
ampire Counts !

JJ

  • Gość
Czy tak można ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2008, 09:17:24 am »
Cytat: "GreMliN"
Szarzujesz tylko na oddział wroga, jeśli unit strenght jest wiekszy od 5 ( w przypadku kawaleri wiekszy od 3 modeli w oddziale [3x2=6]), wrogi oddział po zadeklarowaniu szarzy mysi wykonac panic test. Jesli go nie zda ucieka z close combatu(od jednostki szarujacej - mozesz deklarowac pościg  jednostka która była w cc, jesli zasieg szarzy kawalerii jest niewystarczajacy), badz jesli unit strenght szarżowanej jednostki jest wiekszy od szarzujacej w close combacie trafiaja na 6kach.

Troche to zawile opisałem ale mysle zrozumiale.

p.s po zaszarżowaniu od boku scinasz szeregi ( nie ma bonusów za szeregi w combat resolution) + dostajesz +1 do combat resolution od tyłu nie ścinasz szeregów, ale dostajesz +2 do combat resolution


Dziękuję, za wypowiedź. Chęć pomocy – godna pochwały. Niestety napisałeś stek bzdur.

1-   W CC nie zdaje się żadnych testów paniki.
2-   Jeśli na początku CC od tyłu znajduje się oddział o US5+, jak najbardziej likwiduje przeciwnikowi bonus za szeregi.



Cytat: "Wisnias"
Witam!

Kiedy dwa regimenty np: dwarfy vs. zombie są w zamieszane w walke wręcz to ja mogę od boku lub od tyłu na nich zaszarżować moja kawalerią? Czy wszystkimi musze jednocześnie szarżować ?


Kolegę Wisniasa proszę o ponowne zadanie pytania.
Nie rozumiem o co mu chodzi. Jak zrozumiem – odpowiem.

Offline GreMliN

Czy tak można ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2008, 11:02:36 am »
Panie JJ, stek bzdur to nie był conajwyzej minąłem sie z prawda w 2óch miejscach. Na tych zasadach grałem z rok temu ( aka 6ta edycja, takie zasady nawet podał mi pewien sedzia na turnieju - jego nazwisko zaczyna sie na "P". ), 7ma niewiele sie w zasadzie różni ( głównie w szczegółach), teraz powoli wracam do gry, wiec jesli sie pomyliłem - to miałem pełne prawo i jest  to poniekąd uzasadnione.

Za wprowadzanie w bład przepraszam.

Offline Katylina

Czy tak można ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2008, 11:16:42 am »
Cytat: "JJ"


Cytat: "Wisnias"
Witam!

Kiedy dwa regimenty np: dwarfy vs. zombie są w zamieszane w walke wręcz to ja mogę od boku lub od tyłu na nich zaszarżować moja kawalerią? Czy wszystkimi musze jednocześnie szarżować ?


Kolegę Wisniasa proszę o ponowne zadanie pytania.
Nie rozumiem o co mu chodzi. Jak zrozumiem – odpowiem.

Jacku, pozwolę sobie wyjaśnić:

Czy, jeżeli masz dwa regimenty w walce, możesz doszarżować trzecim regimentem do walki.

Odpowiedź brzmi tak, możesz doszarżować (a raczej nie musisz szarżować wszystkimi na raz), chyba że jednostka ma zasadę "frenzy" która zmusza ją do szarżowania.

@GreMliN

Zluzuj chłopie, to tylko zasady, nie ma co się napinać.

JJ

  • Gość
Czy tak można ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2008, 01:32:35 pm »
Cytat: "GreMliN"
Panie JJ, stek bzdur to nie był conajwyzej minąłem sie z prawda w 2óch miejscach. Na tych zasadach grałem z rok temu ( aka 6ta edycja, takie zasady nawet podał mi pewien sedzia na turnieju - jego nazwisko zaczyna sie na "P". ), 7ma niewiele sie w zasadzie różni ( głównie w szczegółach), teraz powoli wracam do gry, wiec jesli sie pomyliłem - to miałem pełne prawo i jest  to poniekąd uzasadnione.

Za wprowadzanie w bład przepraszam.


Nie ma sprawy.
Ogólna zasada;

Nie wiesz - nie pisz.

Ja nie wchodzę na forum piłkarskie, by odpowiadać na pytanie o zasady spalonego, bo kiedyś grałem w piłkę.
Na te pytania odpowiadają sędziowie.

Za niemiły ton przepraszam.

Offline GreMliN

Czy tak można ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2008, 08:02:35 pm »
@Katylina

o.O jestem ostoja spokoju, nie wiem po czym wywnioskowałeś ze sie "spinam". Z uwaga, nawet z przyjemnościa wysłuchałem slów krytyki i zaktualizoalem swoja baze danych o zasadach.

JJ

Nie ma za co przepraszać, moja wina za wprowadzanie chłopaka w bład - poprostu żyje jeszcze poprzednia edycja... ; )). Ale coraz bardziej zblizam sie do jej najnowszej wersji.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie ; )