Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 374520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1080 dnia: Luty 12, 2015, 07:13:07 am »
Zrobię Ci zdjęcie jak wrócę z pracy. Bazy danych? hmm, są niepełne.

fragsel

  • Gość
Bazy danych? hmm, są niepełne.

tak... dla jakichś małych wydawnictw... ale żeby albumu wydanego przez Egmont nie było to mi się nie zdarzyło jeszcze...

Offline Motyl

Zależy kto robi takie bazy. Jak czytam wpisy na forum czy na FB ludzi rozpaczliwie poszukujących komiksów z ostatnich 8-10 lat (których nakłady się dawno skończyły,) to mało prawdopodobne, aby się orientowali co ukazywało się w poprzednim wieku. Teraz jest boom na nowe DC oraz na jałowe dyskusje czy komiksy Deluxe mają 7 stron dodatków, 26 stron dodatków, a czemu nie 33 strony dodatków. Jakby dodatki były najważniejszą częścią komiksu.

fragsel

  • Gość
ja sprawdzałem na starej wersji WAK. I tam EGMONT jest w komplecie. A tego albumu o którym mówisz nie ma...

Offline vision2001

Odp: Odp: Kto jest na tym kadrze/Z jakiego komiksu jest ten kadr? vol. 2 #3
« Odpowiedź #1084 dnia: Luty 12, 2015, 07:47:07 am »

W komiksie "O mały włos" wydawnictwo Egmont lipiec 1998 r.
Też jestem ciekaw co to za cudo :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Kokosz

mogę prosić linka? bo nie znalazłem w żadnej bazie danych takiego komiksu...

Pierwszy wynik w googlu...

http://www.alejakomiksu.com/komiks/4581/Swiat-Komiksu-03-3_1998/

fragsel

  • Gość
no i widzisz Kokoszu, moje pytanie

może ja czegoś nie rozumiem, ale w jakim w Polsce wydanym komiksie pojawił się Bruno Brazil?

było podchwytliwe i zbudowane na znajomości źródła pochodzenia kadru.
A gdzie jest ta podchwytliwość i czemu o 8:27 w swoim wpisie użyłem słowa "album" na pewno zrozumie każdy kto przeczytał punkt 4 regulaminu.

Ale że nie chcę się bawić znów w dyskusję co wolno czego nie wolno i znów przechodzić przez to całe "fragsel, znów psujesz zabawę urzędasie jeden" wszelkie decyzje odnośnie modyfikacji punktacji pozostawię Emerytowi jako zaczynającemu aktualną edycję konkursu...


Offline vision2001

Pierwszy wynik w googlu...

http://www.alejakomiksu.com/komiks/4581/Swiat-Komiksu-03-3_1998/
No tak... Chwilę temu też pomyślałem o periodyku Świat Komiksu, bo przecież w 98 to Egmont z komiksowa chyba nic innego nie wydawał
no i widzisz Kokoszu, moje pytaniebyło podchwytliwe i zbudowane na znajomości źródła pochodzenia kadru.A gdzie jest ta podchwytliwość i czemu o 8:27 w swoim wpisie użyłem słowa "album" na pewno zrozumie każdy kto przeczytał punkt 4 regulaminu.
No i właśnie myśli człowieka o komiksach Vance'a (bo widać jego kreskę), ale kojarzyłem tylko XIII i Hawkera...
I dopiero patrząc na http://www.alejakomiksu.com/autor/159/-William-Vance/ widać właśnie odpowiedni Świat Komiksu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Motyl

no i widzisz Kokoszu, moje pytanie

było podchwytliwe i zbudowane na znajomości źródła pochodzenia kadru.
A gdzie jest ta podchwytliwość i czemu o 8:27 w swoim wpisie użyłem słowa "album" na pewno zrozumie każdy kto przeczytał punkt 4 regulaminu.


Przeczytałem regulamin, w pkt 4 stoi jak byk stoi słowo zeszyt, według mnie zeszyt Bruno Brazila ukazał się w magazynie komiksowym. A skoro już o urzędasach mowa i interpretacji tego śmiesznego i niedopracowanego regulaminu psującego zabawę, to jak będzie z wrzuceniem kadru np. z 4 tomu "Alphy" albo jakiegokolwiek komiksu, który ukazał się na łamach Fantasy Komiks? Moim zdaniem regulamin wymaga gruntownej zmiany.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Jest ok, gramy o złote gacie, to ma być zabawa, no risk no fun, YOLO, bawmy się dalej, nie przejmujmy pierdołami.

fragsel

  • Gość


Moim zdaniem regulamin wymaga gruntownej zmiany.

jakieś propozycje konkretne? możesz coś zaproponować/zredagować żeby uczestnicy mogli się odnieść?

pytam teraz, bo po zakończeniu tej edycji może nie być czasu na dyskusje o zmianach w regulaminie...


A już zupełnie prywatnie, jako były uczestnik, a nie urzędas, to powiem, że zupełnie rozumiem czemu w tym zaścianku komiksowym naszym polskim już zabrakło komiksów wydanych w albumach do użycia w konkursie i trzeba się odwoływać do gazet i czasopism... {uwaga, nie skaleczcie się o sarkazm. tępy czy ostry dowcip, nadal może być niebezpieczny}
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 12:14:47 pm wysłana przez fragsel »

Offline Motyl

Myślę, że komiksy - albumy, komiksy, nowelki (np. takie jak Kic przystojniak), które stanowią część różnych periodyków, w których przecież przedrukowywano całe albumy powinny również być dozwolone. 

Komiksów w albumach może nie zabrakło, ale od wielu lat portale publikują plansze z komiksów, są one też używane przy różnych tekstach i ich wygooglowanie to żaden problem, a to chyba ma być zabawa, a nie kto pierwszy w google wrzuci? Dlatego też powinny być zakreślone ramy konkursu, ale raczej rozszerzające niż zawężające wybór tytułów.

fragsel

  • Gość
nadal proszę Ciebie i innych chętnych, aby poza krytykowaniem i ogólnikami proponować konkretne zapisy.
ten regulamin który jest to najlepsze na co było mnie stać (a i tak większość ukradłem ze starych edycji konkursu). chcecie zmian, to trzeba popracować...


Offline graves

Przeczytałem regulamin, w pkt 4 stoi jak byk stoi słowo zeszyt, według mnie zeszyt Bruno Brazila ukazał się w magazynie komiksowym. A skoro już o urzędasach mowa i interpretacji tego śmiesznego i niedopracowanego regulaminu psującego zabawę, to jak będzie z wrzuceniem kadru np. z 4 tomu "Alphy" albo jakiegokolwiek komiksu, który ukazał się na łamach Fantasy Komiks? Moim zdaniem regulamin wymaga gruntownej zmiany.
Ale odróżnić "zeszyt" od "albumu" i "magazynu komiksowego" - potrafisz?
I to na pewno nie był zeszyt, ani album tylko 13 stronicowe opowiadanie, które nie stanowiło nigdy samodzielnej pozycji wydawniczej, ani w Polsce, ani we Francji.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Nie, żeby mi jakoś specjalnie zależało czy jak... Tak sobie jeno myślę, że przechodziły zagadki z semikowych zeszytów, które według mnie były niczym innym, jak właśnie magazynem, zbierającym do kupy czasem kilka historii (dwie? nie znam się na facetach w rajtuzach, poprawcie mnie, jeśli się mylę). Dla mnie logiczne, że jeśli przechodzi zagadka np. z Punishera #1/1991, to powinna przejść historyjka z Bruno Brazilem (na pewno przyczynia się do przypomnienia postaci lub -jak w tym przypadku- do uświadomienia, że w ogóle pojawiła się w oficjalnej polskiej publikacji). Nie darłbym z tego powodu szat, a argument z mnogością zeszytów i albumów (bez urazy, Fragsel) wydaje mi się w tym kontekście niezbyt trafiony, tak samo jak argument, że regulamin jest święty. Osobiście, byłbym za zmianami, choć -jak już wspomniałem- jakoś nie mam ostatnio specjalnego ciśnienia na zgadywanie/zadawanie zagadek. Być może po prostu zadający powinien zawrzeć informację że "nie jest to pełnoprawny album" tylko "krótki utwór umieszczony w zbiorze lub magazynie".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.