Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Konkursy Komiksowe

Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji

<< < (228/228)

wilk:

--- Cytat: kosmoski w Marzec 21, 2015, 07:14:30 pm ---"W przypadku odgadywania tytułu publikacji odpowiadający musi podać jednoznaczną nazwę polskiej publikacji, z której pochodzi kadr"

dla mnie tytuł publikacji to Thorgal - Łucznicy, wcześniej była jeszcze opcja na odgadnięcie tytułu serii i poszczególnego tomu, z którego dany kadr pochodzi,
ewentualnie te zapisy mogłyby wrócić do regulaminu

--- Koniec cytatu ---
To ja bym powrócił do poprzedniej wersji. Albo zdefiniował "nazwę publikacji".


--- Cytat: kosmoski w Marzec 21, 2015, 07:14:30 pm ---
"W każdym przypadku, przy braku sprecyzowania pytania, domniemywa się, że zadającemu chodzi tylko o tytuł publikacji"
chyba, że masz inną propozycję?

--- Koniec cytatu ---
Ale co się dzieje jak np. wstawiam kadr na którym jest jakaś postać, zadaję zagadkę: "Proszę o nazwę postaci" i nie precyzuję czy chodzi o imię czy nazwisko czy pseudonim? Chodzi o to, że nie ma sensu tworzyć przepisów bez sankcji. W związku z tym wykreśliłbym zapis "(zadający musi doprecyzować czy wymaga imienia, nazwiska, imienia i nazwiska czy też pseudonimu postaci)"

Koalar:

--- Cytat: wilk w Marzec 21, 2015, 07:48:52 pm ---To ja bym powrócił do poprzedniej wersji. Albo zdefiniował "nazwę publikacji".

--- Koniec cytatu ---

Rozumiem, że chodziło Ci o definicję pojęcia "tytuł publikacji". Nie wydaje mi się, że trzeba tu jakiejś definicji, chyba wystarczą słownikowe definicje tych 2 pojęć (z sjp.pwn.pl):
tytuł: «nazwa książki, artykułu, filmu itp. lub ich części»
publikacja: «tekst wydany drukiem»
To chyba są ogólnie znane pojęcia.

Zamiast "tytuł publikacji" mogłoby też być "tytuł pozycji wydawniczej".
Już pisałem w tym wątku, dlaczego moim zdaniem lepiej odejść od terminu "komiks".

I nadal jestem za tym, żeby grać na starym regulaminie (2 tygodnie już nie gramy).
Jak już mamy robić nowy, to lepiej trochę nad nim popracować. Można poprawić m.in. kolejność punktów i parę innych rzeczy (np. w punkcie 10 mamy mowę o screenie, a przecież dodajemy też zdjęcia; lepiej napisać o kadrze).


--- Cytat: wilk w Marzec 21, 2015, 07:48:52 pm ---Ale co się dzieje jak np. wstawiam kadr na którym jest jakaś postać, zadaję zagadkę: "Proszę o nazwę postaci" i nie precyzuję czy chodzi o imię czy nazwisko czy pseudonim?

--- Koniec cytatu ---

No to właśnie poprawną odpowiedzią byłby tytuł publikacji. Ale ja bym to zmienił, żeby przy braku precyzji pytania w przypadku postaci poprawna była dowolna odpowiedź, w której określona zostanie nazwa postaci (wystarczy imię, nazwisko albo pseudonim).

No to co, gramy czy dalej kombinujemy? Bo, jak widzę, nikomu się nie śpieszy z tym robieniem regulaminu.

wilk:

--- Cytat: Koalar w Marzec 22, 2015, 11:17:44 pm ---Rozumiem, że chodziło Ci o definicję pojęcia "tytuł publikacji". Nie wydaje mi się, że trzeba tu jakiejś definicji, chyba wystarczą słownikowe definicje tych 2 pojęć (z sjp.pwn.pl):
tytuł: «nazwa książki, artykułu, filmu itp. lub ich części»
publikacja: «tekst wydany drukiem»
To chyba są ogólnie znane pojęcia.

--- Koniec cytatu ---
Tak, chodziło oczywiście o "tytuł publikacji". Czyli o ile dobrze rozumiem takim tytułem w podanym przeze mnie przykładzie Thorgala będzie "Thorgal - Łucznicy"?


--- Cytat: Koalar w Marzec 22, 2015, 11:17:44 pm ---
No to właśnie poprawną odpowiedzią byłby tytuł publikacji. Ale ja bym to zmienił, żeby przy braku precyzji pytania w przypadku postaci poprawna była dowolna odpowiedź, w której określona zostanie nazwa postaci (wystarczy imię, nazwisko albo pseudonim).


--- Koniec cytatu ---
Zmianę w tym kierunku popieram, bo zostawienie takiego rozwiązania jest dość kuriozalne.

Koalar:

--- Cytat: wilk w Marzec 23, 2015, 09:18:05 am ---Tak, chodziło oczywiście o "tytuł publikacji". Czyli o ile dobrze rozumiem takim tytułem w podanym przeze mnie przykładzie Thorgala będzie "Thorgal - Łucznicy"?

--- Koniec cytatu ---

No, tak, wydaje mi się to dość jednoznaczne. Można też w regulaminie podlinkować do Wikipedii. Jest też tam nazwa "wydawnictwo", ale wydaje mi się mniej szczęśliwa niż "publikacja".

Archelon:
Może by tak wznowić konkurs?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej