trawa

Autor Wątek: Kto jest na tym kadrze/Skąd jest ten cytat?/Kto to powiedział? Wątek do dyskusji  (Przeczytany 374614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2008, 04:54:55 pm »
A co z tekstem? Można usuwać?

Offline anakin

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2008, 09:31:18 pm »
Cytat: "graves"
Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce
Chciałbym, aby wszyscy rozumieli od teraz jako:
Kadr - cały kadr.


Ja jestem przeciwny. Po pierwsze wolałbym wybrac kadr pod kątem jak dobrze widoczna jest na nim postać, a nie czy przypadkiem ktoś nie nazywa jej po imieniu albo czy obok nie stoi ktoś, kto w oczywisty sposób sugeruje źródło. Po drugie (na własnym przykładzie) w zagadce którą zadałem oraz w kolejnej czekającej w kolejce obrazek jest fragmentem kadru - całość zostawiłem sobie jako pierwsza podpowiedź (poprzednio okazała się nie potrzebna).

Wg mnie im mniej ograniczeń tym lepiej - ja bym pozwolił zadecydować zadającym zagadki. Przeciez jakby zadający chciał, żeby nikt nie zgadł, to i tak znajdzie taką postać lub taki kadr. Na tym polega zabawa - każdy zadający sam ustala wysokość poprzeczki.  Jeśli uzna, że nawet jak weźmie postać z nie-polskiego wydania (które np. ma inne kolory), wytnie jej tło czy dialogi, a i tak wizerunek bedzie charakterystyczny i znajdzie się ktoś, kto zgadnie, to dlaczego nie?

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2008, 08:00:45 am »
Cytat: "Tencz"
A co z tekstem? Można usuwać?

Jak musisz, bo występuje imię bohatera lub inny element dokładnie określający komiks - to wytnij tekst lub tylko fragment.
W Regulaminie jest KADR. Nie fragment. Nie 2/3 lub 3/5. Po prostu kadr z komiksu. Koniec ograniczeń.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Tencz

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2008, 01:02:46 pm »
Podpowiedź:
Prosiłem tylko o nazwisko, bo imię nie pada w komiksie (zostało podane później).
Prawidłowa odpowiedź już by była, gdyby nie to, że ktoś podał błędne imię.

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2008, 09:56:50 pm »
Mam propozycję, aby podawać wraz z odpowiedzią - z jakiego komiksu (serii) pochodzi dana postać.
Da to dodatkowy edukacyjny charakter konkursu. Myśle, że to nie będzie problem, prawda?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 4-staczterdzieściicztery

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 11, 2008, 12:17:55 am »
Zagadkę wrzucę za parę godzin, pospać też czasem trzeba.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 11, 2008, 11:30:46 am »
Cytat: "graves"
Mam propozycję, aby podawać wraz z odpowiedzią - z jakiego komiksu (serii) pochodzi dana postać.
Da to dodatkowy edukacyjny charakter konkursu. Myśle, że to nie będzie problem, prawda?


Mi sie podoba ten pomysl, bo teraz musze wpisywac te imiona do google'a, nawet z tych komiksow ktore mam, paranoja. :)

Przy okazji - ale fajny ten kadr z Raczkiewicza, ten gosc jednak mial niesamowite wyczucie jezyka komiksu...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2008, 07:14:11 pm »
Zagadka po 21.30....
Nocy Matko Dnia

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2008, 09:48:24 pm »
Ta Druuna, to bardzo na granicy jest...
Trudno powiedzieć, że została wydana, skoro to ponoć pirat był bez licencji ;)
Chyba, że wydawnictwo Bagheera-Comics Verlag - miało do tego prawa :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2008, 09:56:29 pm »
Cytat: "graves"
Ta Druuna, to bardzo na granicy jest...
Trudno powiedzieć, że została wydana, skoro to ponoć pirat był bez licencji ;)
Chyba, że wydawnictwo Bagheera-Comics Verlag - miało do tego prawa :)

Zastosowałem zasadę domniemania niewinności i rozstrzygnąłem tę wątpliwość na korzyść oskarżonego.........
Zastanawiałem się nad Gulliwerianą bądź Zapachem niewidzialnego - ....to dopiero piraci z Karaibów.....ale to byłoby przegięcie....
Nocy Matko Dnia

Offline Ty_draniu

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2008, 09:58:41 pm »
regulamin mówi tylko o komiksie wydanym w Polsce, nie precyzuje czy wydanym legalnie...
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2008, 10:10:09 pm »
Cytat: "Ty_draniu"
regulamin mówi tylko o komiksie wydanym w Polsce, nie precyzuje czy wydanym legalnie...

Tym mnie nie przekonałeś, bo na tym forum nie można gawędzić o piratach ;)

Co do kadru, to freshmaker nie zgadłeś. Jutro rano sprawdzę czy padła poprawna odpowiedź.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2008, 08:38:40 am »
Mozecie za to Crepaxa wrzucic bezkarnie, przynajmniej to jest legalne (mam nadzieje, bo kupilem).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2008, 06:09:38 pm »
Cytat: "Gilbaert"
nie mam za bardzo czasu na szukanie jakichś fajnych ilustracji. Proszę więc podać jak się nazywa osoba z mojego avatara. Chodzi mi o przydomek i imię.


Cytat: "Regulamun konkursu"
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

Gilbaert - to trochę przesada. Ostatni raz jest takie odstępstwo dopuszczone.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Kto jest na tym kadrze? Wątek do dyskusji
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2008, 05:56:49 pm »
Mam zakładać że muszę dać odpowiedź ?

1.Kadr pochodzi z komiksu polskich autorów. Wydanego przed rokiem 1980

Edit:/ 2008.02.18
 
Podpowiedź druga i ostatnia.
Jednym a autorów komiksu jest człowiek który tłumaczy piosenki Leonarda Cohena i sam je wykonuje. Na początku myślałem że to zwykła zbiezność nazwisk, ale na nieoficjalnej stronie kolesia znalazłem info że jednak się nie mylę. Komiks wydany w 1976 roku

ewentualna odpowiedź będzie gdy wróce z koncertu The Cure z Wawy dzisiaj
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything