Autor Wątek: Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)  (Przeczytany 4523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chiunshin

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« dnia: Luty 16, 2008, 02:17:02 pm »
Co sądzicie o grze Guild Wars i o jej dodatkach? Przypominam:

Guild Wars: Prophecy (podstawka)

Guild Wars: Factions

Guild Wars: Nightfall

Guild Wars: Eye of the North

I co wg. was jest lepsze? WoW czy GW?

PS. Wg. mnie WoW zdecydowanie ;P
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Niuniek

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2008, 02:51:39 pm »
W GW:F grałem. Ale jakoś chyba akcji i tam brakowało.
Nie mówiąc już o wkurzających noobkach, jak kapłan bez wskrzeszenia itp.  ;)
No w WoWie też bywają kapłani dps, ale raczej są bez przyszłości na raidach.

Ale w pvp w GW się nie bawiłem, bo nie chciało mi się odblokowywać skilli i jakichś postaci robić.
W WoWie jest to chyba trochę lepiej zrobione i bardziej zręcznościowo, co dla mnie jest plusem.  ;)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2008, 03:22:49 pm »
EVE Online.

I nie ma ankiety. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 07:22:04 pm »
Porównywanie GW do WoW ma taki sens, jak wypowiedzi niektórych osób z forum MiA ::BEREROLL::. Tak więc sugeruję zmianę nazwy tematy, bo porównanie nie na miejscu.

GW przecież nawet nie stara się konkurować z WoW`em. Zacznijmy od świata, który nie jest otwarty jak w WoW, a każda grupa dostaje własną kopię obszarów do eksploracji. Przez to nie spotkasz gracz w innych miejscach niż miasta czy posterunki. Jeśli chodzi o świat, to GW opiera się głównie na PvE, a PvP jest dodatkiem, z którego można skorzystać na specjalnych arenach.

W GW podoba mi się klimat świata, możliwości (już po kilku godzinach gry mamy maksymalny level i wszystko zależy od dobranych umiejętności), mnogość umiejętności, brak opłat, eventy, etc.

W przypadku WoW: na pewno otwartość świata, epickie bitwy z Hordą. Jednak WoW jest dla mnie przegrany z dwóch powodów: abonamentu i komiksowej grafiki.

Dlatego też porównywanie tych dwóch gier nie ma sensu xD

Offline JAPONfan

Re: Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 07:56:54 pm »
Cytat: "Chiunshin"


I co wg. was jest lepsze? WoW czy GW?

PS. Wg. mnie WoW zdecydowanie ;P


Rozumiem ze istota wspolna dla GW i WoW jest to ze gra sie przez neta? TO dwa rozne gatunki gier (o czym oczywiscie @ i Dead Flowers pisali w watku o MMORPG) w WoW pasuje mi wlasnie to co zarzuca mu za zle mu Coeniasty. Dla mnie grafika jest wlasnie najfajniesza, komiksowo-bajkowo-mehofferowska (te kolorki) no i jednak humor. W takie podejscie nie calkiem serio jest mile, to tylko gra o czym swiadczy hełm w kształcie hallowenowej dyni czy zamiana w zabe po pocalowaniu zabiego peta.

Offline Fulgrim

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2008, 08:50:47 pm »
Cytat: "Coeniasty"
Jeśli chodzi o świat, to GW opiera się głównie na PvE, a PvP jest dodatkiem, z którego można skorzystać na specjalnych arenach.


W sam raz ten opis pasuje do WoW. Bo wątpię żeby chodziło o gre w której można stworzyć postać tylko i wyłącznie do pvp .

Offline Niuniek

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2008, 09:43:50 pm »
Cytat: "Coeniasty"
epickie bitwy z Hordą

Znaczy z Aliansem, co?  :lol: (ewentualnie obrona Orgrimmar)  :D

Offline @

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2008, 10:44:20 pm »
mam nadzieje Coen, ze pisząc z HORDA, miałeś na myśli, ze po stronie hordy? ;)


GW to     CORPG
WoW to  MMORPG

Jeżeli nadal nie widać różnicy to podpowiem, zebyś spojrzał na początek skrótów.

Zadawanie tak głupich pytan może być równoznaczne z zapytaniem, co jest lepsze, WoW czy MoH:AA ?

Ale wracjac do tematu-
Ponieważ dla mnie wymaganiem jest world-PvP, GW odpada. Gw ma wkurzajacą mnie grafe, nie mozna skakać, nic w sumie chyba nie mozna, co nie? xD


Dywagacje nt. Moh: AA w odpowiednim temacie, plz. Nie było z czego nawet OT wydzielić. D.

Offline Frey Ikari

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2008, 06:42:49 pm »
Cytuj
Gw ma wkurzajacą mnie grafe, nie mozna skakać, nic w sumie chyba nie mozna, co nie? xD

Mnie grafa odpowiada... :oops:
No i po co ci skakanie?? Ciosu mieczem a ni czaru nie unikniesz..., że nie wspomne że w Dragonscale armorku raczej mi nie podskoczysz, to tylko w filmach ludzie w full platearomrku skakają. :oops:

Offline JAPONfan

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2008, 07:09:39 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
Gw ma wkurzajacą mnie grafe, nie mozna skakać, nic w sumie chyba nie mozna, co nie? xD

Mnie grafa odpowiada... :oops:
No i po co ci skakanie?? Ciosu mieczem a ni czaru nie unikniesz..., że nie wspomne że w Dragonscale armorku raczej mi nie podskoczysz, to tylko w filmach ludzie w full platearomrku skakają. :oops:


bo ja wiem, klode drewna przeskoczyc? zeskoczyc z dachu? wskoczyc do wody? uciec przed mobkiem?

Offline @

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2008, 08:50:10 pm »
Wystarczy zobaczyć PvP w Wowie i w GW - dwa róże style, przy czym ten jeden wowowy jest o wiele bardzie dynamiczny ;)

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2008, 01:23:24 am »
No, to Pan chyba nie grał w GW "na serio".
Grałam w GW hardcore'owo ponad dwa lata, w gildii  BSP  http://www.guildwars.com/competitive/ladder/show_guild.php?guid={DFE53EA8-28BF-4A41-97C8-1EBE0CA566B5}. Grałam w takich gildiach jak tard, LaX, EW, GoH, StP, RIP (wszystkie gildie top100). Grałam też w WoWa i porównywanie WoWa do GW nie ma najmniejszego sensu, bo te gry kompletnie różnią się zarówno założeniami, jak i sposobem i celem rozgrywki PvP. Gdzie w WoWie są gildie, które dzień w dzień trenują po 4-5 godzin czyste PvP, aby utrzymać się w światowym rankingu ? Tu już nam chyba do CSa bliżej (; I nigdy, nawet po ubiciu Illidana, nie czułam takiej euforii, jak po wygraniu meczu w GW z wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem; nigdy też WoW nie powodował we mnie takiej frustracji, jak kiedy sromotnie przegrywaliśmy de facto wygrane walki.
WoW ma jedno, czego nie ma GW - klimat. Niesamowity klimat samej gry (nie mówię tu o graczach).
Niestety, GW umiera - coraz mniej gildii aktywnie gra, coraz trudniej jest ANet zatrzymać przy sobie graczy, przynajmniej PvP. Częściowo za sprawą Fury, częściowo za sprawą błędów koncepcyjnych administratorów gry, a częściowo dlatego, że się ludziom ponudziło. O ile Prophecies było w miarę innowacyjną kampanią, po zawodzie, jakim okazało się Factions i średnio udanym, aczkolwiek mieszającym bardzo w meta gry Nightfall nie było innej możliwości.
Wracając do samej gry. GW, jak zauważyli wcześniej rozmówcy, nie próbowało stać się drugim WoWem (choć może konkurencję podejmie szeroko zapowiadane GW2) - od początku twórcy gry podreślali, że ważne dla nich jest rozwijanie zarówno specyficznego dla GW świata PvE, jak i PvP, spekulacje, który tryb gry jest "dodatkiem" do drugiego zawsze należały do graczy i nigdy nie były zbyt udane, każdy bowiem wykrzykiwał argumenty na poczet tego, który mu bardziej odpowiada.

Podsumowując: kolejna bezsensowna dyskusja o wyższości łyżki nad widelcem. To sztuciec, i to sztuciec, a widelcem zupy nie zjesz, a na łyżkę ośmiorniczki nie nadziejesz.
Pozdrawia Pchła Szachrajka (;

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline Frey Ikari

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2008, 06:21:37 am »
Cytuj
bo ja wiem, klode drewna przeskoczyc? zeskoczyc z dachu? wskoczyc do wody? uciec przed mobkiem?

A po przeskakiwac kłode i skakac z dachu,że nie wspomne że pływanie w zbroji jest jak nadzianie się na własny miecz i jeszcze nie widziałem by ktoś skakając uciekał przed kimś, lepiej biec. a jeśli tak zalezy ci na skokach to zagraj sobie w Conquer.
No i zgadzam się z Dead.

Offline @

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2008, 11:21:31 am »
Nom, to nie była zbytnio gra na serio, nic szczególnego nie zrobiłem w GW, ale w pvp mnie ciągnie raczej do atakowania w normalnym świecie, ten dreszczyk nonstop jak jesteś w grze, że zaraz jakiś pacan z ally wyskoczy zza krzaka i cię zabije, to jest to  ;)

Co do skakania:

Co jest lepsze, dać jak najwięcej możliwości kontroli nad własnym avatarem, czy ograniczyć się do biegania? ;)

Offline JAPONfan

Guild Wars - konkurent dla WoWa ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2008, 11:54:45 am »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
bo ja wiem, klode drewna przeskoczyc? zeskoczyc z dachu? wskoczyc do wody? uciec przed mobkiem?

A po przeskakiwac kłode i skakac z dachu,że nie wspomne że pływanie w zbroji jest jak nadzianie się na własny miecz i jeszcze nie widziałem by ktoś skakając uciekał przed kimś, lepiej biec. a jeśli tak zalezy ci na skokach to zagraj sobie w Conquer.
No i zgadzam się z Dead.


walczysz na klifie, mob biega szybciej niz ty i nie bedzie cie przeganial tylko walil w plecy dla wiekszego damagu. Logicznym sie wydaje ze ratujesz sie skokiem z klifu do wody odplywasz.

jest sobie kloda po co ja obchodzic jak przeskoczyc bedzie szybciej?


gram rougiem. wkaskuje na dach przechodze na drugi koniec namierzam cel, wlaczam stealh zeskakuje za niego i garotuje

 

anything