trawa

Autor Wątek: ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak  (Przeczytany 4781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DemonKM

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« dnia: Luty 22, 2008, 05:32:04 pm »
Ej pojawił sie nowy bitewniak i o dziwo nie żadnej firmy która robiła figsy tylko Fantasy Flight Games firma która zrobiła imo najlepsze planszówki jak do tej pory typu Starcraft czy tannhauser, arkham , runebound.
Miazga figsy są na prawdę oryginalne a jak zobaczyłem baela to wymiękłem. ma to jedną zaletę figsy sa tanie i spokojnie można by je wykorzystać zamiast niektórych figsów GW

starter ciemności


starter dobra


wszystkie figsy

Figsów jak na start jest 20 oprócz starterów

Co sądzicie o tych figsach i o tych innych bohaterach, dobra zła neutralnych. Niby normalny podział a jak inny od GW:)

Offline karlvant

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2008, 05:41:54 pm »
Kolego, Twój sposób pisania wywołuje wrażenie, jakbyś regularnie opuszczał lekcje polskiego w szkole. Popracuj nad tym. To nie jedyny Twój post sprawiający takie wrażenie.

Jak chcesz nas przekonać, że 31 za figurkę to niewiele?

Offline Michaelius

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2008, 06:02:00 pm »
Ale ta gre mozna bez problemu kupic od kilku miesiecy :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Asmodean

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2008, 06:13:36 pm »
imho to do 40k pasują jak pięść do nosa :roll:
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline DemonKM

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2008, 07:01:25 pm »
No cóż Stary, masz rację, też boleje nad moją stylistyką i brakiem interpunkcji. Jestem inżynierem, moja stylistyka to dokumentacja techniczna. Może zbocze nico z tematu ale zamiast pracy w stylistykę wkładam w coś takiego.
http://img255.imageshack.us/img255/8271/lokomotywafc6.jpg
Oki karlvant przyjmuję uwagę i popracuję nad tym.

Mi tam niektóre figsy pasują do witchhunter-ów.
Jak ktoś ma jakieś zasady do tego systemu proszę o linka.

Offline Michaelius

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2008, 09:38:53 pm »
Jakos nie zaobserwowalem specyfikacji technicznych zaczynajacych sie od "ej" a sporo mi tego przez rece w pracy przechodzi ;)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Vodecki

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2008, 11:23:45 pm »
na tym forum to lepiej pasuje.



Offline Tomkow

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2008, 11:35:49 pm »
Ja tu oprócz fatalnej polszczyzny widzę jeszcze ukrytą reklamę pewnego sklepu, która dość często przewija się w postach autora wątku.

Offline Bogus_law

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2008, 06:58:35 am »
Oczywiście nie dało się zamieścić linków do opisów na stronie producenta , tylko do sklepu ?
To też jakaś spuścizna inżynierska, ej ?
b]S.O.T.C.W. member[/b]
TMP Supporting Member
Mój wargamingowy blog
Wargaming na Forum Strategie

Offline DemonKM

ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2008, 09:16:35 pm »
Witam wszystkich ponownie!

Chciałem wam przedstawić jak na dzień dzisiejszy widzę ten system. Kupiłem pierwszego figsa - Faust Orbatos. Część figsów (jak wcześniej pisałem) to całkiem niezłe perełki ale modele z armii dobra to kompletnie nie mój klimat. System zaimponował mi nowatorskim podejściem do zasad oraz stosunkowo małą ilości modeli.
Pisałem, że to tani system, chciałem to sprostować. Standardowa rozgrywka w tym systemie to 250 punktów, turnieje max 500. Jedna postać plus przedmioty to od 50 do 70 ptk. Zakładając, że mamy same modele po 50 ptk każdy,to liczba modeli naszej armii równa się 10. Grać można już dwoma modelami a na turniej wystarczy mieć 5 modeli. Każdy model w anima kosztuje 35 zł, w 40k bywa różnie, bohaterowie nawet do 78. Teraz biorąc pod uwagę ilość modeli w 40k a anima system okazuje się tani, ponieważ nie trzeba wydać 1000zł by mieć dobrą armię.

Ale wracając do tematu, w grze są 4 rodzaje ruchu,  normalny czyli około 6", bieg, szarża oraz skradanie. To dość nietypowe rozwiązanie, przynajmniej dla mnie. Każda postać ma punkty akcji i może je wydać na wybrany rodzaj ruchu oraz atak (również kilka do wyboru). Ale to nie takie proste, jak wydamy wszystkie punkty to byle kto podejdzie i wytnie ci młotkiem a ty nie mając punktów akcji nie możesz zrobić uniku ani kontrataku. To gra taktyczna, modele mogą się uzupełniać , przejmować zadania. Jeżeli przeciwnik chce zaatakować twoją  postać i wiesz że wydałeś wszystkie punkty, inny twój model może przejąc tę walkę(oczywiście musi być w pobliżu). Ciężko to opisać wszystko wychodzi w grze. Ja systemem jestem zachwycony, sam jeszcze nie grałem ale to co powyżej opisałem widziałem na pokazie tego systemu.

Oto moja pierwsza figurka  Faust Orbatos



Każdy z modeli jest jedyny i niepowtarzalny, nie to co w 40k, 60 FW do pomalowanie. Kupując tego figsa obiecałem sobie, że nie kupię następnego póki nie pomaluję tego. Jak widać poszło mi szybko przy takim założeniu.

Znalazłem kilka ciekawych stron poświęconych tj grze. Od ostatniego mojego postu w sprzedaży pięć nowych modeli.

http://www.fantasyflightgames.com/anima.html

www.animarpg.com   - tu można oglądać pomalowane figsy obracają je o 360 stopni.


zasady do gry Anima
Pełne zasady w starterze

Pozdrawiam

Offline Melcior

Odp: ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2008, 07:19:58 pm »
Również polecam wam ten system :D Tak naprawdę to do "zwykłej" gry (Takiej w której wypada już naprawdę pokombinować) potrzeba 3-4 modeli a więc nie tak dużo...
Poza tym polecam raczej tą stronę: http://phildeb.wordpress.com/ Są tu karty wszystkich dostępnych postaci, co pozwala poproxować kilka pierwszych gier  ;-)

Offline DemonKM

Odp: ANIMA - BEYOND FANTASY - nowy bitewniak
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2008, 06:17:46 pm »
Tak zgadza się ale nie ma najnowszych opisów do kart. Jest forum animy gdzie wszystko jest zebrane w jednym miejscu.
Mam nadzieje że nikt nie będzie mi miał za złe, ale to forum nie jest chyba konkurencją dla gildii.
www.animatactics.fora.pl