Autor Wątek: Ghost in the Shell - Stand Alone Project  (Przeczytany 7125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Falki

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« dnia: Czerwiec 15, 2003, 02:38:26 pm »
Czy ktoś wie coś więcej na temat emisji tego serialu? Czy to dalej leci w TV, czy już się skończyło i ukazuje się na DVD, czy jak? Oczywiście mam na myśli telewizję w Kraju Kwitnącej Wiśni  :wink:
Obserwuję na różnych site'ach ukazywanie się info o kolejnych odcinkach i widzę, że pojawia się w dużych odstępach... Mniej więcej miesięcznych...

Offline Kik

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2003, 03:02:03 pm »
anime jest teraz zalicencjonowane...nie wiem czy skończyła się seria w Japonii ale żeby móc je mieć całe trzeba teraz poczekać na wydanie DVD, a o tym nic na razie nie słyszałem...

Offline Falki

Biedny fan w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2003, 12:57:55 pm »
Ciekawe, kiedy u nas będzie można dostać takie coś jak "Stand Alone Complex" na DVD - chyba się wszyscy zdążymy zestarzeć. Dla naprawdę spragnionych (a minęło już trochę lat od pierwszego GITS'a) pozostają inne metody...

Ja miałem już szczęście obejrzeć 16 odcinków - są super, biją na głowę dowolny serial, który mi się zdarzyło obejrzeć - nie liczę komediowych, typu "Slayers", bo to inna bajka (ups, nie bajka, tylko anime  :wink: )

Natomiast tryb ich wypuszczania na rynek dalej pozostaje dla mnie zagadką...

Offline Rhobaak

Re: Biedny fan w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2003, 02:50:27 pm »
Cytat: "Falki"
Ja miałem już szczęście obejrzeć 16 odcinków - są super

Ja obejrzałem kilka pierwszych, ale nie powaliły mnie na kolana. Niezłe, ale bez rewelacji. A do poziomu filmu bardzo dużo im brakuje - niestety.
Cytat: "Falki"
biją na głowę dowolny serial, który mi się zdarzyło obejrzeć

Nawet "Cowboy Bebop" i NGE?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Clayman_

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2003, 02:57:45 pm »
nge bije napewno(w ogole nie rozumiem fenomenu tego serialu,przez pierwsze 18 odcinkow totalna nuda,potem sie rozkreca i wszystko psuje zakonczenie)
a do bebopa nie ma startu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Falki

Serial jest OK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2003, 03:15:09 pm »
"Cowboya" nie widziałem - brak czasu. Ale planuję się poprawić.

NGE... no cóż. Narażę się większości userów na tym forum, ale co tam  :roll:  Niektóre pomysły są tam świetne, fragmenty - nawet genialne, ale ogólnie serial jest dla widowni w wieku jego bohaterów. Te problemy z klasówkami, z koleżankami i kolegami z klasy, rodzice mnie nie rozumiają  :cry:

Klimat GITS'a jest (przynajmniej częściowo) zachowany w serialu. Nie jest tak wysmakowany plastycznie, ale dalej cały cyberpunk z "Matrycą" na czele się chowa.

Czadowy jest odcinek z samobójstwami androidów, jeszcze lepszy - z gościem zabijającym ludzi w brutalny spsób (aż dreszcze przechodzą, jak w "Siedem") i puszczającym w obieg nagrania z ich dokonywania... Byle tak dalej.

Offline Rhobaak

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2003, 05:22:46 pm »
Cytat: "Clayman_"
nge bije napewno(w ogole nie rozumiem fenomenu tego serialu,przez pierwsze 18 odcinkow totalna nuda,potem sie rozkreca i wszystko psuje zakonczenie)

Rzeczywiście pierwsze kilkanaście odcinków zawiera sporo elementów z anime typu Tenchi Muyo, Oh My Goddess itp., ale każdy epizod dorzuca małą cegiełkę do konstrukcji wznoszonej w ostatnich odcinkach serii. Które zakończenie uważasz za "psujące" - Ep. 25/26 czy alternatywne (a raczej równoległe) - EoE? Dla mnie oba wzajemnie się uzupełniają i bardzo dobrze podsumowują serię.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kik

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2003, 05:39:28 pm »
co do DVD to chodziło mi bardziej o ripy, a nie GitS - SAC na polskim rynku...anime jest zalicencjonowane więc żadne grupy nie będą go tłumaczyć...teraz po prostu trzeba poczekać aż wyjdzie DVD w Japonii, albo gdzie indziej, zostanie zripowane i puszczone w net...oczywiście lepiej byłoby go kupić...sam bym chciał takie DVDka

Offline Clayman_

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2003, 09:17:02 pm »
Cytat: "Rhobaak"
Cytat: "Clayman_"
nge bije napewno(w ogole nie rozumiem fenomenu tego serialu,przez pierwsze 18 odcinkow totalna nuda,potem sie rozkreca i wszystko psuje zakonczenie)

Rzeczywiście pierwsze kilkanaście odcinków zawiera sporo elementów z anime typu Tenchi Muyo, Oh My Goddess itp., ale każdy epizod dorzuca małą cegiełkę do konstrukcji wznoszonej w ostatnich odcinkach serii. Które zakończenie uważasz za "psujące" - Ep. 25/26 czy alternatywne (a raczej równoległe) - EoE? Dla mnie oba wzajemnie się uzupełniają i bardzo dobrze podsumowują serię.
25/26 to byly te przegadane odcinki?
a eoe podobal mi sie nawet,poza wlasnie zakonczeniem,skojarzylo mi sie z zywotem briana gdy spadl z rusztowania i wyladowal na statku kosmicznym,pasowalo to ze sie brzydko wyraze ni w ch*j ni w oko:)
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Rhobaak

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2003, 11:17:32 pm »
Cytat: "Clayman_"
25/26 to byly te przegadane odcinki?

Pomimo, że powstały raczej na skutek ograniczonego budżetu niż pierwotnych zamierzeń, to było to ciekawe studium psychiki głównych bohaterów.
Cytat: "Clayman_"
a eoe podobal mi sie nawet,poza wlasnie zakonczeniem,skojarzylo mi sie z zywotem briana gdy spadl z rusztowania i wyladowal na statku kosmicznym,pasowalo to ze sie brzydko wyraze ni w ch*j ni w oko:)

Chodzi ci o ostatnią scenę - Shinji i Asuka na plaży?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Falki

Poważne anime
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2003, 07:20:11 am »
Jest za..ście dużo anime komediowego, parodiowego, sitcomowego, jak zwał, tak zwał. "Tenchi", "Slayers", te sprawy - jak chcę obejrzeć coś lekkiego, to takie rzeczy łatwo znaleźć. Za to brakuje anime trochę poważniejszego, takiego właśnie jak "GITS" i teraz "Stand Alone Complex".

P.S. Ma ktoś może subtitles do odcinka 17 SAC? Nie znam japońskiego  :? Moga być "in english" albo "en francais"...

Offline sivy

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2003, 08:51:22 am »
niewiem jesli bys dobrze poszukal na sieci na pewno bys znalazl
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Falki

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2003, 09:05:58 am »
Cytat: "sivy"
niewiem jesli bys dobrze poszukal na sieci na pewno bys znalazl


To właśnie szukam, no nie?  :roll: To w końcu też jest sieć...

A tak naprawdę nie znalazłem tego na kilkudziesięcu site'ach z napisami, to chyba zbyt nowy release. Co ciekawe, najbardziej kompletna lista sub'ów do tego serialu jest po polsku, na jednej polskiej stronie. O czym to świadczy?

Offline Czarny Msciciel

Ghost in the Shell - Stand Alone Project
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 17, 2003, 08:55:35 pm »
stand alone ssie na maxa... komputery zadymily zbyt...

Offline Falki

Stand Alone COMPLEX, nie Project. Sorry.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2003, 09:29:06 pm »
Cytat: "Czarny Msciciel"
stand alone ssie na maxa... komputery zadymily zbyt...


Jedno jest pewne - jak się nie czuje klimatu, to nie ma co oglądać, jest masa innych rzeczy... ale żeby zaraz "sssie na maxa"? Co ci się podoba, kolego, przyznaj no się...