Autor Wątek: To nie jest kraj dla starych ludzi  (Przeczytany 13928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2009, 03:56:01 pm »
obejrzałem ten film jakiś czas temu i kompletnie nie rozumiem fenomenu; nie tyle, że mi się nie podobał, bo zrealizowany dobrze, gra aktorska jak najbardziej na plus, zdjęcia itd., ale po tylu zachwytach spodziewałem się czegoś więcej. Po prostu typowy średniak.
Bóg Cię kocha

Offline BM

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2009, 10:04:22 pm »
Dla mnie ten film to prawdziwa rewelacja. Klimat od pierwszej do ostatniej minuty. Takie kino z górnej półki w dobrym znaczeniu tego słowa. Naprawdę świetnie mi się to oglądało, a sam obraz na długo zapadł w pamięć.

Offline ManiaC

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2009, 09:34:51 am »
A ja się wyłamie i powiem, że ten film mi się podobał, a klimat przekonał mnie w 100%. Nie jestem krytykiem więc nie potrafię ocenić filmu fachowo i wskazać przyczyny porażki tego filmu itp. Pamiętam, że do filmu podchodziłem sceptycznie. Jak się później okazało miło się zaskoczyłem.

O to historia myśliwego, który „przypadkowo” mieszka w pobliżu miejsca gdzie można napotykać występujące w dużych ilościach zwłoki, a także znaczne ilości gotówki leżące pod drzewem. Brzmi to z mojej strony jak parodia ale bez żadnej złośliwości.

Pogoń zabójcy za uciekinierem stanowiła jak powszechnie wiadomo temat wielu filmów. Nire przypominam sobie w nich jednak pomysłu z „bronią ciśnieniową”. Ciekawe co bym sobie pomyślał, gdybym spotkał kolesia niosącego karcher’a pod ręką. Pewnie, że idzie umyć samochód?

Generalnie nie ma sensu pisać tutaj recenzji filmu. Każdy robi to w swoim geście.

Jak dla mnie kapitalne kino. Godne polecenia.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Dr.Crane

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2009, 01:01:09 pm »
Film jest świetny, rola Javiera Bardema została napisana i zagrana po mistrzowsku. Oglądając go ma się wrażenie że to sama śmierć-ślepy los zawitał na ziemię. A poza tym film nie jest przewidywalny, bo jego zakończeń mogło być naprawdę kilka; zakończenie jakie wybrali twórcy uważam za trafone w dziesiątkę.
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline ManiaC

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 09, 2009, 07:57:41 am »
Kretowski post.

Garść newsów związana z aktorami.

Cytuj
Gwiazdy "To nie jest kraj dla starych ludzi" ponownie razem

Josh Brolin zagra jedną z głównych ról w sensacyjnym thrillerze "Cartel". Zastąpił on Seana Penna, który w czerwcu wycofał się z projektu z powodów osobistych. Wszystko więc wskazuje na to, że czeka nas powtórka z rozrywki, gdyż w obsadzie może również pojawić się Javier Bardem. Obaj panowie wystąpili wspólnie w filmie braci Coen "To nie jest kraj dla starych ludzi".

Brolin zagra mężczyznę, którego żona zginęła w wyniku porachunków konkurencyjnych meksykańskich karteli narkotykowych. Zrobi wszystko, by podobny los nie spotkał jego syna. Pomoże mu w tym prokurator, który wypowiedział totalną wojnę kartelom. Tą właśnie rolą zainteresowany jest Bardem.


Obraz inspirowany jest opowieścią o włoskiej mafii "Obstawa". Całość wyreżyseruje znakomity dokumentalista Asger Leth ("Miasto słońca").


źródło: http://www.filmweb.pl
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline arox

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2009, 09:54:52 pm »
Nudne jak flaki

Offline Kalasanty

Odp: To nie jest kraj dla starych ludzi
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2009, 02:05:55 am »
Nudne jak flaki
Ironiczna gra słów !

 

anything