Autor Wątek: Madlax - godny następca Noir?  (Przeczytany 3228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Madlax - godny następca Noir?
« dnia: Kwiecień 02, 2005, 10:05:54 am »
Jak narazie oglądnąłem tylko trzy pierwsze epki. Choć mam całość to magisterka skutecznie mnie odrywa od oglądania anime.
Pierwsze wrażenie? Nowy Noir, z poprawioną grafiką i równie dobrą muzyką. Trzy epki to niedużo, ale jakieś wnioski po ich oglądnięciu już się nasuwają. Podobieństwa konwencją, grafiką i muzyką do Noir są tak duże, że odruchowo oczekiwałem podobnego klimatu, ale go nie znalazłem. Porzuciłem Madlax'a po pierwszym epku marudząc na brak tego "czegoś". Oglądnąłem jednak kolejne dwa epki i tu zaskoczenie: klimat jest, ale inny, co nie znaczy, że gorszy. Rozwijane są wątki, które w Noir zostały pominięte, bohaterowie są w dużo lepszy i głębszy sposób przedstawiani, tak samo epki niosą ze sobą głębsze przesłanie.

Mam zamiar oglądnąć Madlax'a całego, wtedy może coś jeszcze dopiszę. Mam zamiar go oglądnąc, choć jest utrzymany w nielubianej przeze mnie konwencji - młoda dziewczyna biega w sukni po polu walki, wszyscy do niej strzelają, a ona trafi przeciwników pojedyńczymi strzałami bez celowania, ba! nawet bez patrzenia w ich kierunku.

Nie wiem czy to nie za daleko wysunięty wniosek, ale mam wrażenie, że serie takie są robione bardziej pod kobiecą widownię. Trup tu ściele się miejscami gęsto, ale krwi nie uświadczysz; wszystko odbywa się w piękny, by nie powiedzieć artystyczny sposób.

Offline muffynka

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2005, 03:47:18 pm »
Cos w tym jest,z e obie serie maja cos  z siebie, a raczej Madlax z Noira.
Gdy pierwszy raz zobaczylam opening to pomyslalam,ze to Noir...
ten sam klimat, dwie kobietki biegajacce z pistoletami i zabijajace wszytsko i wszytkich, muzyka podobna....

ale mimo wszytko ma jakis klimat, ale nie dla kazdego w koncu:P
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline Nathaniel

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2005, 12:54:48 pm »
mi sie nie podobal, obejrzalem 3 ep. i wykasowalem  :?
a to dlatego ze "rozterki" bohaterki wydawaly sie sztuczne i plastikowe, najprosciej rzecz ujmujac naciagane. :?
dodatkowo to w jaki sposob bohaterka zestrzelila smiglowiec w 1 ep. mnie rozbil - nie sam fakt, ale to opadajace ramiaczko zwiewnej sukienki  :lol: , przymkniete powieki, i taneczne skakanie po drzewach...  :?
ogolnie na sile i sztucznie budowani bohaterowie, na sile budowany nastroj jakos mnie od tego odrzucily... oczywiscie IHMO...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2005, 01:11:42 pm »
Cytat: "Nathaniel"

dodatkowo to w jaki sposob bohaterka zestrzelila smiglowiec w 1 ep. mnie rozbil - nie sam fakt, ale to opadajace ramiaczko zwiewnej sukienki  :lol: , przymkniete powieki, i taneczne skakanie po drzewach...  :?


popieram, to też mnie nieźle rozwaliło - ten śmigłowiec szczególnie. Bałem się że dalej będzie podobnie, ale nie jest. Oglądnąłem już do 10 epka i walk prawie w cale nie było. A jak już były, to naprawdę fajnie zrobione. Więc ja serii nie skreślam tylko oglądam dalej.

Offline Kriss

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2005, 12:25:51 pm »
Widziałam tylko plakat reklamowy i juz nie chcę oglądać. Twórcy są widać leniwi, bo panie mogłyby nie wyglądać jak klony tych z "Noir", kolory włosow chociaż mogli pozmieniać, ale komu by się chciało...Poza tym Noir zarobił u mnie same minusy: infantylne, nudne, patetyczne, brak realizmu. Oglądalam niektóre odcinki tylko dla nieszczęsnej Chloe. Co do kwestii braku krwi, to ten problem da się rozwiazać np. tak jak w "Kaze makaze..." czyli ujęcia sa specjalnie takie, że krwi nie byłoby widać, bądź też jest jej bardzo niewiele. Nie uważam, żeby ta "cenzura" była spowodowana skierowaniem stricte do widowni kobiecej, bo np. "Sailor Moon" też bylo adresowane raczej do pań, a tam krew się momentami pojawiala (fakt, że niekiedy zielona, ale była). Ogólnie jeśli Madlax to ma byc kosmetycznie poprawiony klon "Noir" to nie, dziękuję.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2005, 05:07:58 pm »
Cytat: "Kriss"
same minusy: infantylne, nudne, patetyczne, brak realizmu.


No właśnie. Po zapoznaniu się z takimi pozycjami jak Sanctuary czy Golgo, bardzo restrykcyjnie podchodzę do strzelania w mangach i anime.
Jak komuś może się podobać bieganie w szpilkach, strzelanie w locie, kilkumetrowe salta, itp?

Offline Shirosama

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2008, 07:29:45 pm »
Madlaxa oglądałem dużo wcześniej niż Noir. Muzyka równie dobra albo nawet  lepsza lecz najgorsze są ostatnie odcinki dużo gorzej zrobione niż w przypadku Noir a całe anime jest świetne jeśli się nie bierze pod uwagę braku realistyczności.
Mam takie pytanie dla tych co widzieli Noir.
Co znaczyły te dwa strzały z pistoletu na samym końcu ?
I co to dokładnie znaczyło stanie się prawdziwym Noir ?

Offline Michaelius

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2008, 07:58:29 pm »
Nie to nie jest drugi Noir jesli chodzi o poziom. Poczatkowe odcinki oglada sie z przyjemnoscia , ale niestety w koncowce chlopaki odlecieli troche za bardzo w kierunku mistyki.

Zreszta postacie sa sporo gorsze od Noirowych zwlaszcza Margaret czy tajemnicza nozowniczka - w zasadzie bez zadnej glebi.

Muzyka genialna uwielbiam ten kawalek , ktory sie wlacza z czasie walk tak samo jak analogiczny z Noira.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Krova

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2008, 08:06:45 pm »
Pozwólcie, że się wtrącę - czy tylko mnie nazwa kojarzy się ze środkiem na przeczyszczenie? :|
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2008, 06:07:30 pm »
Nie tylko tobie, nie tylko...  :)
Co do porównań Noir-Madlax-El Cazador toby się znalazło materiału do rozważań i porównań na cały referat. Może się kiedyś skuszę.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Madlax - godny następca Noir?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 08:39:23 pm »
Noir to po francusku czerń więc nazwa bardzo pasuje do sensu anime.

 

anything