Autor Wątek: Hella Komiks  (Przeczytany 70001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 17, 2014, 05:01:04 pm »
w środowisku komiksowym mamy sporą liczbę krytyków "zachowawczych", skłonnych psy wieszać na takich historyjkach i widzących w nich dowód na zepsucie i bagno moralne, w jakim tkwią liberałowie.


I to mnie właśnie martwi. Ale z drugiej strony do odważnych świat należy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto podejmie wyzwanie i wyda właśnie taką "zgniliznę" moralną. Mam ochotę się w niej unurzać. A póki co pozostają mi angielskie wersje komiksów Noe, Laphama czy Ennisa.

Jeszcze jedno. Czy mógłbym prosić o tytuł tego komiksu Druilleta zamieszczonego w "Heavy Metalu"? Byłbym bardzo wdzięczny.

A "Sex" też bym chętnie zakupił. Nie wiem tylko czy Egmont wyda taką pozycję. Teraz na topie są tam raczej "Czarodziejki" i "New52".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 05:06:20 pm wysłana przez maximumcarnage »

N.N.

  • Gość
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 17, 2014, 05:17:36 pm »

Jeszcze jedno. Czy mógłbym prosić o tytuł tego komiksu Druilleta zamieszczonego w "Heavy Metalu"? Byłbym bardzo wdzięczny.
"Vuzz"

Cytuj
A "Sex" też bym chętnie zakupił. Nie wiem tylko czy Egmont wyda taką pozycję. Teraz na topie są tam raczej "Czarodziejki" i "New52".
W Multiversum "Sex" (168 stron) jest za 32 złote. Po polsku tak tanio nie będzie.

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 17, 2014, 05:26:29 pm »
W Multiversum "Sex" (168 stron) jest za 32 złote. Po polsku tak tanio nie będzie.

Dziękuję za informację. W takim razie kupię. Zobaczę jak to wygląda w praniu, bo różne opinie czytałem na temat tego komiksu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 17, 2014, 05:39:14 pm »
Kilka komiksów "bardziej śmiałych" na przestrzeni lat u nas się pojawiło. Zazwyczaj były to efemerydy. Poza wydawnictwem Hella Komiks, które było nastawione na bardziej ambitne ( w większości) komiksy z erotycznym tłem, to pojawiały się inne pozycje. Próbowała Mandragora. Wydawnictwo Rob Roy wydało Monstrum (Morbus gravis - creatura), którego autorem jest Paolo Serpieri. Taka erotyczna space opera. Nawet pojawił się Erich von Gotha, wydany przez "wydawnictwo klubowe" o tytule "Perwersyjna ciekawość Sophie" (typowe BDSM). Był tez komiks "Włoskie wakacje" (rys. Luca Tarlazzi). Klik (rys. Manara). Wspominany Ranxerox. Był tez niezły zbiorek z  komiksami Corbena (przedruki z magazynu grozy "Eerie").
Dlaczego mało takiego typu komiksów się ukazuje??? Brak odbiorów???Mały rynek i mała opłacalność???
Byłbym zadowolony z wydania serii "Hombre". Może ktoś, kiedyś :???: ??:
http://www.bedetheque.com/BD-Hombre-Tome-1-Une-humanite-errante-7766.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 17, 2014, 07:07:31 pm »

Byłbym zadowolony z wydania serii "Hombre". Może ktoś, kiedyś :???: ??: ??:
http://www.bedetheque.com/BD-Hombre-Tome-1-Une-humanite-errante-7766.html

W ogóle jest do dostania w jakimś integralu po angielsku?

Deg

  • Gość
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 17, 2014, 07:08:24 pm »
trudno się z tym nie zgodzić skoro przez tyle lat, odkąd wydawnictwo przestało dawać ślady życia, mozna ciągle kupić nieużywane egzemplarze i to po istotnych zniżkach.
Można? Kupiłem kiedyś jedynie Bisleya (ze względu na Bisleya), za pozostałymi tytułami rozglądam się od jakiegoś czasu, ale pojawiają się w drugim obiegu dosyć rzadko i zawsze w cenie przynajmniej 20-25% wyższej od okładkowej - "Szalona" mignęła mi ostatnio na Allegro z kup teraz na poziomie 200 zł. Jeśli masz jakieś namiary na zniżki (nie muszą być istotne) proszę o info :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 17, 2014, 07:31:17 pm »
W ogóle jest do dostania w jakimś integralu po angielsku?

Nie trafiłem na takie wydanie. Czy istnieje?? Nie wiem. Seria pojawiała się po angielsku na łamach magazynu "Heavy Metal".

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adro

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 17, 2014, 08:16:05 pm »
No chyba niestety u nas tego rodzaju komiksy nie maja wziecia. mireki, ktore wydalo 3 tytulu Crepaxa tez chyba wycofalo sie z komiksow. Hella no coz tez liczylem na tego ranxa, ale widocznie zaczeli za ostro i poplyneli.....
pzdr 
PS dzieki za zwrocenie uwagi na caligule, moze byc fajna rzecz :razz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 08:20:35 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:39:12 pm »
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto podejmie wyzwanie i wyda właśnie taką "zgniliznę" moralną. Mam ochotę się w niej unurzać.

Moim zdaniem komiksem, który Cię ucieszy powinien być "Torpedo". Taurus wydał tę serię w calości. Polecam (o ile jej nie znasz).

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:44:40 pm »
Moim zdaniem komiksem, który Cię ucieszy powinien być "Torpedo". Taurus wydał tę serię w calości. Polecam (o ile jej nie znasz).

Właśnie niedawno przeczytałem pierwszy tom. Całkiem ciekawy. Mam tylko nadzieję, że w następnych tomach historie będą trochę dłuższe, bo w tym pierwszym każda dotyczyła innego zagadnienia i właściwie jedna nie bardzo się odnosiła do drugiej.

N.N.

  • Gość
Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:54:39 pm »
Właśnie niedawno przeczytałem pierwszy tom. Całkiem ciekawy. Mam tylko nadzieję, że w następnych tomach historie będą trochę dłuższe, bo w tym pierwszym każda dotyczyła innego zagadnienia i właściwie jedna nie bardzo się odnosiła do drugiej.
W sumie to tak będzie. Historie się dopełniają, postacie wracają. Pojawiają sie retrospekcje. A bohater okazuje sie być coraz wiekszym kut**em. Pamiętaj, że w polskim wydaniu w tomie pojawiają sie trzy oryginalne albumy. W dodatku w pierwszym rysownikiem początkowych epizodów jest Alex Toth, który się wycofał, kiedy zorientował się, że bohater jest moralną glistą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 09:59:44 pm wysłana przez N.N. »

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:58:08 pm »
A bohater okazuje sie być coraz wiekszym kut**em.

To fajnie. Lubię odejście od tradycyjnego schematu. Czuję się zachęcony.

Offline Nawimar

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:32:32 pm »
MC: "To fajnie. Lubię odejście od tradycyjnego schematu."

Tyle że od jakiegoś czasu (pewnie co najmniej od czasów westernów Sergio Leone) to właśnie tego typu mendy stały się schematem :) 

Offline maximumcarnage

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:41:53 pm »

Tyle że od jakiegoś czasu (pewnie co najmniej od czasów westernów Sergio Leone) to właśnie tego typu mendy stały się schematem :smile:

Czy ja wiem. Moim zdaniem Clint Eastwood nie był żadną mendą w "trylogii dolarowej", a to właśnie on był głównym bohaterem. W "Dawno temu w Ameryce" DeNiro też raczej nie jest tym złym. Większość filmów jest jednak oparta na tradycyjnym schemacie.Chociaż jasne, że zdarzają się takie perełki jak "Człowiek z blizną" czy "Mściciel". Są jednak przez to takie dobre, że odchodzą od utartego schematu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 10:53:46 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Nawimar

Odp: Hella Komiks
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:48:42 pm »
A kto by się przejmował Clintem, gdy towarzyszyło mu tak barwne zbiorowisko brudnych, złych i brzydkich. No a potem poszło już jak z płatka - Moff Tarkin, Darth Vader (najpopularniejsza osobowość najsłynniejszego tworu Lucasa według czytelników "Gwiezdne Wojny Komiks), Jesse Custer, Lucyfer, Joker itd, itd.

 

anything