Autor Wątek: Dolna Półka  (Przeczytany 29314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Dolna Półka
« dnia: Marzec 04, 2008, 12:12:10 pm »
Dolna Półka zaprasza wszystkich zainteresowanych komiksiarzy do współpracy przy czwartym numerze magazynu Kolektyw.

Do numeru, planowanego na MFK ‘08 w Łodzi, przyjmowane będą prace w tematyce Czterej Jeźdźcy, z możliwością wykorzystania “podtematu”: Głód, Wojna, Zaraza, Śmierć.

Komiksy powinny być czarno-białe lub w skali szarości, w formacie B5, zarówno jednoplanszowe jak i kilku stronicowe (najchętniej do maksymalnie 8 plansz).

Propozycje (skany w niskiej rozdzielczości) prosimy kierować na adres kolektyw@dolnapolka.pl do 31 lipca 2008 roku.

Ostatecznym terminem dostarczenia materiałów wybranych do publikacji będzie 31 sierpnia 2008 - redakcja skontaktuje się osobiście z każdym z autorów.

Dołącz do nas!

Warunki techniczne zgłaszanych prac:

Format B5 (wymiaru wydruku 170×240 mm), czarno-białe w rozdzielczości 600DPI, grayscale mogą być w rozdzielczości 300DPI.

W przypadku wypuszczenia materiału na spady - szerokość spadów 5 mm.

Format plików - preferowany PNG, możliwe spakowane zipem TIFF. Pliki dostarczone w formatach BMP nie będą brane pod uwagę. Proszę nie przysyłać w JPG - zbyt duże ryzyko straty jakości.

Przyjmujemy także projekty okładki w pełnym kolorze, rozmiar jw.

Materiały (i wyłącznie materiały) proszę wysyłać na adres kolektyw@dolnapolka.pl. Dodatkowe informacje pod adresem kontakt@dolnapolka.pl
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 12:27:36 pm wysłana przez graves »

Offline Julek_

Kolektyw
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2008, 12:27:27 am »
Czemu Kolektywu 2 nie ma w Imago albo na Gildii?

godai

  • Gość
Kolektyw
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2008, 08:50:05 am »
Fizycznie skończył się nakład.

Na Gildii jeszcze "dwójka" będzie, bo jest ostatnie 5 sztuk, muszę tylko znaleźć lukę między niemowlęciem i pracą zarobkową i dowieźć :D W najbliższych dniach!

godai

  • Gość
Kolektyw
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2008, 07:21:24 pm »
Tylko chciałem cicho powiedzieć, że wreszcie przekazałem dziś, powinien być niedługo w sklepie. "Dwójki" też parę sztuk będzie, jakby ktoś jakoś usilnie pragnął uzupełnić ;)

N.N.

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2008, 09:49:11 am »

godai

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2008, 09:57:33 am »
Ano, dziękujemy. Chociaż, jak zawsze, nie wszyscy będą szczęśliwi. Ja osobiście nie narzekam, w jednym tekście i pochwała i nagana :)

Offline Grim Knight

Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2008, 10:57:47 am »
Załuję jedynie, iż tak niewiele zostało powiedziane o scenariuszach.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline Jaszcząb

Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2008, 12:49:20 pm »
Cytuj
Resztę prac, które znalazły się w albumie chciałbym pominąć litościwym milczeniem, ale redaktorzy antologii napisali we wstępie, że planują w niedalekiej przyszłości wydanie samodzielnego albumu człowieka o nazwisku Robert Sienicki. Jeśli w przyszłości natkniecie się na jego publikację, to omijajcie ją dużym łukiem. Dwie jednoplanszowe historie jego autorstwa, pokazane w Miejskich legendach świadczą o tym, że autor ten zaczął robić komiksy pod wpływem lektury opowieści rysunkowych Szarlotty Pavel i nie zdołał się uwolnić od wpływu, jaki one na niego wywarły.


Na moje oko to na Roberta Sienickiego większy wpływ miały amerykańskie komiksy internetowe niż komiksy Szarloty Pawel. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że Robert Sienicki nie widział nigdy na oczy tych drugich.

Za to muszę przyznać, że na mnie komiksy z Kleksem wywarły duży wpływ i być może również nie mogę się od tego wpływu uwolnić kiedy bazgram moje rzeczy (ale to już tak na marginesie).

Offline Grim Knight

Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2008, 01:24:25 pm »
Niemniej grzywka, jaką ma dzieciak w "UFO" przywodzi na myśl czuprynę Jonka :D
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

godai

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2008, 12:19:42 pm »
Czemu Kolektywu 2 nie ma w Imago albo na Gildii?

#2 i #3 są już w sklepie Gildii (od wczoraj bodajże, albo i dłużej).

godai

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2008, 09:19:45 am »
Legenda o szczurzym harfiarzu - Dębski i WOLSKI, nie Okólski. Proszę poprawić, bo aż kłuje w oczy, że recenzent źle sczytał nazwisko autora. Warto robić redakcję po napisaniu, bo jest też kilka drobnych potknięć w tekście, jak brak słowa gdzieś w 1/3 .

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:13:43 am »
Przepraszam obu panów/ Ot, głupia pomyłka - ani mi w głowie było mylić Wolskiego z Okólskim.

pozdr.

Offline bąbielek

Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:20:22 am »
ani mi w głowie było mylić Wolskiego z Okólskim.

"Lalkę" pewnie czytałeś i tak Ci głupio w mózgu się poprzestawiało kojarząc z Wokulskim. ;)

Klick me up, klick me down.

godai

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2008, 10:48:40 am »
W związku z sezonem urlopowym, zasadniczym rozprężeniem i całą resztą, informuję, że dedlajn został przedłużony. W zasadzie jak ktoś jeszcze czegoś nie dosłał (a jest kilka takich postaci), to nadal można. Zapraszam.

godai

  • Gość
Odp: Kolektyw
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2008, 01:44:18 pm »
A ponieważ przesuwamy "czwórkę" na wiosnę, to zgłoszenia nadal aktualne.

Zamiast niej, na MFK, prócz Kwazia ukaże się pierwszy pełnometrażowy Rycerz Janek. Szczegóły na stronie DP.

 

anything