Autor Wątek: Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać  (Przeczytany 3108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« dnia: Marzec 05, 2008, 01:49:49 pm »
Klub MORIA zaprasza na turniej "Rycerze którzy mówią Kurde Mać!", który odbędzie się w dniu 16 marca 2008 w sali przy ulicy Krochmalnej. dokładny adres wraz z lokalizacja podam w niedlugim czasie


Zasady Turnieju
1) Rozpiski są jawne.Które prosimy wysyłać na ten adres: lubelski_koziolek@o2.pl
2) Wejściówka 12 zł za osobe, 10zl dla osob pomagajacych przy masterze
3) Wielkość armii: 2222 punktów.(min 2200)
4) Nie można używać armii alternatywnych (tych z tyłu podręczników) ani żadnych bohaterów specjalnych.
5) Obowiązują zasady 7 edycji WFB, wszystkie WD i Annuale, które ukazały do 7 dni przed turniejem.
6) Wszystkie Army Books a ponadto:
a)Armie z podręcznika "Storm of Chaos", które nie mają swojego odpowiednika w 7 edycji.
b)Jednostki Dogs of War oraz Regiments of Renown, za wyjątkiem pojedynczych modeli zajmujących sloty "hero". Oddziały Dogs of War można brać tylko w armiach, które mają wyraźnie zaznaczoną opcję brania jednostek DoW (są one wymienione jako opcja rare). Działa DoW są dostępne tylko w armii DoW.
c) Treasures of the old ones
d) Armie z kampani "Lustria" (generałem będzie lord limited, specjale są niedopuszczone)
eDogs of War Chronicles 2004 (jako samodzielna armia)
f) Chaos Dwarfs Ravening Hordes
g) Kislev Chronicles 2004 (jako samodzielna armia i jako sojusznicy)
h) Chaos Mounted Demonettes, Chronicles 2004
i) Dark Elves (Angielski Army Book podlega modyfikacjom wprowadzonym przez Erratę (Chronicles 2004) Polska księga armii uwzględnia już te zmiany) + City Garrison DE + Hydry wg. Annuala + Można korzystać z przedmiotów dodanych do podstawowej armii w podręczniku "Storm of Chaos"
j) Lizardmen: Southlands są oczywiście dopuszczone jako armia równorzędna z podstawową + Sacred Spawnings z White Dwarfa
k) Ogre Rhinox Riders
l) Alternatywne bronie na Gigancie TK.

Ograniczenia:
1) -max 8 lev. magii na armie
(Runesmith, Warriorpriest, Arch Lektor 2 lvl, Runelord na Kowadle 2 lvl, Skaven Enginieer 1 lvl, a z jakimkolwiek upgradem 2 lvl. w Khemri: High Liche Priest 4, Liche Priest 2, Prince 1, King 2)

Bitwy:
1) Gramy 3 bitwy
2) Turniej rozpoczyna się w sobotę o godzinie 9.00. Planowane zakończenie bitew o 19.00
3) Każda bitwa trwa 6 tur lub 3 godzin (przekroczenie czasu będzie surowo karane).
4) Dopuszcza się możliwość wystawienia proxów
5) Gramy na stołach 72”x 48”.
6) Tereny na wszystkich stołach będą ustawione przez sędziów (będą karteczki) i są nie przestawiane. Proszę przed każdą bitwą sprawdzić ustawienia terenów i ewentualnie skorygować ustawienia terenów, bo np.: lasy mogą przesunięte przez WE.

Teren
Stasujemy zasady terenów z najnowszych Uściśleń Sędziowskich.


Bitwy punktowane są według następującej tabelki:

Różnica VP wygrany VP pokonany
0 do 149 10 10
150 do 349 11 9
350 do 549 12 8
550 do 724 13 7
750 do 924 14 6
925 do 1099 15 5
1100 do 1299 16 4
1300 do 1974 17 3
1975 do 1649 18 2
1650 do 3349 19 1
3350 do 2024 20 0
2025 do 2224 21 0
2225 do 2399 22 0
2400 i więcej 23 0

Dodatkowo, jeśli na stole nie zostanie ŻADNA żywa figurka przeciwnika (uciekające figurki liczą się nieżywe) to wygrany dostaje dodatkowo + 1VP

Ocena hobbystyczna armii.
Podczas turnieju zostanie przeprowadzona ocena hobbystyczna armii. Zdobyte pod czas niej punkty zostaną doliczone do rankingu głównego i będę miały wpływ na wyniki końcowe. Będą liczone takie kategorię jak:
-detale (jakość malowania) 3 pkt
-podstawki (w tym traye) 2 pkt
-konwersje 3pkt.
-WYSIWYG 2pkt.
-WOW 3 pkt.
-rozpiska jest obligatoryjna
Punkty z oceny hobbystycznej to 0-13

Zostanie przeprowadzony test wiedzy skladajacy sie z 10 pytan dotyczacych glownie Bretonni

Dodatkowo podczas turnieju zostanie przeprowadzony test wiedzy o Warhammerze. Do zdobycia będzie dodatkowe 10 punktów zaliczanych do rankingu generalnego turnieju. Pytanie będą zarówno z zasad jak i historii świata Warhammera, głównie dotyczące armii Bretonni.

ZAPRASZAMY!!!

Offline Grodzio

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 03:59:59 pm »
jak nie ebde mial duzo zajec to sie stawie, tylko 16 amrca to niedzila jest, ale chodzi o 15-stego to sobie poprawcie blad  :)
othing else matters by Metallica

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2008, 04:34:57 pm »
Turniej jest w niedziele,bo w sobotę salka jest wynajmowana do innych celów :) więc możesz śmiało wpadać zapraszamy.  ;)

Offline Grodzio

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2008, 05:46:47 pm »
aha to spoko, tam gdzies w tekscie jest ze w sobote jest.. i cos mi nie pasowalo, ale sie pojawie jesli mi nic nie wypadnie
othing else matters by Metallica

Offline Shakin' Dudi

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2008, 07:21:20 pm »
Wywalcie koniecznosc brania BSB, nie wiem co ma sie to do WI...
)

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2008, 07:42:06 pm »
Zrobione  8)

Offline Shakin' Dudi

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2008, 08:04:48 pm »
super :) postaram się wpasc

kto sedziuje? W sumie mozecie olac ocene malowania i zrobic tura z sędziną grającym :)
Gdzie slac rozpy?
)

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2008, 09:50:10 pm »
Sędziuje duet Szorstkacz & Tocz.Rospy prosimy wysyłać na adres masterowy ;)

lubelski_koziolek@o2.pl

Offline Tocz

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2008, 01:25:03 pm »
Jeżeli będzie nieparzysta liczba graczy to będe raczej grać
Cytat: Niepełnosprytny
To ja chciałbym zaproponować wam osiemnastoczęściowy zestaw kosmetyków marki "BOND". Rumuńska precyzja i niemiecki temperament. Za jedyne 3,50zł możecie posiąść te wspaniałe produkty

Offline Niepełnosprytny

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2008, 03:25:16 pm »
Po kiego grzyba te ograniczenia magii? mam juz dosc turnieji ktore wszystkie po kolei maja ograniczenia armii....
iepełnonormalny , wpełniagresywny i niebezpieczny dla otoczenia^^

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2008, 06:59:19 pm »
Niepek to są ograniczenia nam narzucone. Takie same zasady będą na Wielkiej Inkwizycji i tego sie trzymamy. ;)

Offline X.Maciek

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2008, 09:58:32 pm »
Ale zapomnieliście chyba o najważniejszej rzeczy jaka jest na inkwizycji. Chodzi mi o to że WI to parówka. Wiadomo że każdy będzie miał inną rozpiskę solo a inną w parze więc nie wiem czy to będzie dobry trening.
"Nie samym Warhammerem żyje człowiek"

Offline Taraś-uk

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2008, 10:29:32 pm »
Wiemy że Wielka Inkwizycja to parówka :) ale chcecie grać dwie bitwy?które wypaczą wynik turnieju?Będzie to trening na miarę naszych możliwości 8)

Offline Shakin' Dudi

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2008, 02:14:04 pm »
ja bym wolał 2 bitwy :) ale ja to ja :)


Mackowi chodziło chyba o to , ze na WI istenieje mozliwosc gdy jedna armia ma maximum magii, a druga wogóle jej nie ma. Jak wtedy mają przetestowac swoje rozpy osoby ktore mieszczą sie jako sojusz w ograniczeniach na WI a tutaj jest to juz nie mozliwe?
)

Offline Tocz

Turniej wLublinie pre-WI"Rycerze którzy mówią Kurde Mać
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2008, 03:17:09 pm »
Na tym turnieju mogą zagrać sobie i sprawdzić na jakie armie mogą sie porywać jego jednostki?? czy może jednak potrzebuje on pomocy... i przy okazji dowiedzieć sie co może wroga armia stosować xD zawsze może se potem zmienić swoją rozpe i wziąść pare uwag z tego turnieju... :D
Cytat: Niepełnosprytny
To ja chciałbym zaproponować wam osiemnastoczęściowy zestaw kosmetyków marki "BOND". Rumuńska precyzja i niemiecki temperament. Za jedyne 3,50zł możecie posiąść te wspaniałe produkty