trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1279480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #675 dnia: Styczeń 21, 2013, 03:34:53 pm »
Zupełnie nie rozumiem co niektórzy tak czepili się tej recenzji Pauli. Kompletnie się z nią nie zgadzam, ale już lepsza taka niż recenzja "Ikara" Jerzego Szyłaka w której zdradził zakończenie komiksu i wyraźnie popsuł mi przyjemność z lektury. Zresztą Julek nie lepszy (vide Ratownik i kilka pozycji superhero). Dla mnie spoilerowanie zakończenia komiksu to największy grzech recenzenta i ktoś kto to robi w ogóle nie powinien pisać recenzji.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #676 dnia: Styczeń 21, 2013, 04:08:14 pm »
Zupełnie nie rozumiem co niektórzy tak czepili się tej recenzji Pauli. Kompletnie się z nią nie zgadzam, ale już lepsza taka niż recenzja "Ikara" Jerzego Szyłaka w której zdradził zakończenie komiksu i wyraźnie popsuł mi przyjemność z lektury. Zresztą Julek nie lepszy (vide Ratownik i kilka pozycji superhero). Dla mnie spoilerowanie zakończenia komiksu to największy grzech recenzenta i ktoś kto to robi w ogóle nie powinien pisać recenzji.
Mógłbym Ci w tym miejscu napisać, że Szyłak na stanowisku recenzenta zastąpili inni, lepsi recenzenci. Ale chciałbym Cię też zapytać, czy naprawdę uważasz, że we wszystkich komiksach chodzi o to, by doprowadzić do jakiegoś (nie dającego się przewidzieć) zakończenia? Bo moim zdaniem, w wypadku "Ikara" już po trzydziestu stronach (przypominam, ze to komiks, którego bohater przez pierwsze dziesięć stron się rodzi) było wiadomo, że on się tak skończy. Jeśli tak jest, to musisz strasznie cierpieć czytając "Lucky Luke'a" i "Asterixa" - bo wszystkie części kończą się tak samo.
Chciałbym Cię zapytać, czy naprawdę uważasz, że informacja o tym, co oglądamy na ostatnim obrazku "Ikara", jest informacją zdradzającą zakończenie historii opowiadanej w tym komiksie.
I wreszcie chciałbym zapytać - i teraz będę naprawdę SPOILEROWAŁ - czy nie uważasz, że on umarł w tym laboratorium (wcześniej jest mowa o tym, że on nie może żyć na zewnątrz), że umarła także ta dziewczyna, a ten ostatni obrazek pokazuje tylko ich dusze unoszące się do nieba lub też majaczenia konającego umysłu?

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #677 dnia: Styczeń 21, 2013, 05:00:13 pm »
Gdzie ja Ci cokolwiek zaspoilerowałem?

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #678 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:09:26 pm »
setny post na blogu, z dedykazja dla nieszczesnikow, ktorych ominely komiksy wydawane przed "epoka hachette"
http://turucorp.blogspot.com/2013/01/moja-prywatna-pierwsza-polska-stowa.html

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 22, 2013, 09:50:51 pm »
setny post na blogu, z dedykazja dla nieszczesnikow, ktorych ominely komiksy wydawane przed "epoka hachette"
http://turucorp.blogspot.com/2013/01/moja-prywatna-pierwsza-polska-stowa.html
Gratulacje z okazji Setki!

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #680 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:01:57 pm »
Gratulacje z okazji Setki!
a dziekuje, ciezko bylo
BTW Gratulacje z okazji "zalapania sie" do Setki! ;)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #681 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:14:32 pm »
Fajna recenzja. I też mi się ten komiks szalenie podobał.
Zgadzam się. Fajna recenzja, a komiks jeszcze lepszy. Oby Mucha częściej sięgała po takie rzeczy.

Dopiero teraz zauważyłem, że ktoś odpowiedział - dziękuję pięknie za miłe słowa, bardzo mnie ucieszyły (zwłaszcza, że najczęściej odzew na moje blogowe wpisy jest zerowy)  :smile:
Niedługo na blogu tekst o Kinie Nowej Przygody w kontekście rozważań, czy jest to autonomiczny gatunek filmowy, czy "jedynie" hybrydyzacja występujących już wcześniej w kinie cech gatunkowych. Tekst napisany na zajęcia z analizy dzieła filmowego w oparciu o "Kino Nowej Przygody" N.N. i "Gatunki Filmowe" Altmana. Jak tylko zrobię ostatnie poprawki to podlinkuję. Stay tuned!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #682 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:19:49 pm »
setny post na blogu, z dedykazja dla nieszczesnikow, ktorych ominely komiksy wydawane przed "epoka hachette"
http://turucorp.blogspot.com/2013/01/moja-prywatna-pierwsza-polska-stowa.html
A właśnie - muszę w końcu przeczytać "Janosika". Od dobrych kilku lat czeka na półce.

"Kino Nowej Przygody" N.N.
Kurde, to jest mocne! :D

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #683 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:23:21 pm »
a dziekuje, ciezko bylo
BTW Gratulacje z okazji "zalapania sie" do Setki! ;)
Długo nad tym pracowałem. Zakładam, że "Alicja po drugiej stronie" z rysunkami Gacha była sto pierwsza.

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #684 dnia: Styczeń 22, 2013, 10:38:10 pm »
Zakładam, że "Alicja po drugiej stronie" z rysunkami Gacha była sto pierwsza.

Mozesz nawet zalozyc, ze Twoje trzy "Alicje" sa na samej gorze drugiej setki (w porzadku alfabetycznym oczywiscie) :P
A tak zupelnie serio, sporo rzeczy przesuwalem, czesto tam i z powrotem, raczej w mysl zasady "a dzisiaj to" niz z jakichkolwiek racjonalnych wzgledow.

Offline Sebastian F.

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #685 dnia: Styczeń 23, 2013, 11:30:18 am »
Od wczoraj na Outline wywiad z Bartkiem Minkiewiczem o ekranizacji Wilqa

http://komiks.blog.polityka.pl/2013/01/22/jaka-bedzie-ekranizacja-wilqa-wywiad-z-bartoszem-minkiewiczem/

Zapraszam



Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #686 dnia: Styczeń 26, 2013, 04:38:23 pm »
Wspominany wcześniej tekst o Kinie Nowej Przygody:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/01/kino-nowej-przygody-w-peni-autonomiczny.html
Zapraszam.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #687 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:19:45 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 27, 2013, 09:55:29 am »
Ja dzisiaj tak po ostatnich kontrowersjach, wywołanych przeze mnie, trochę spokojniej  :wink:

Kilka zdjęć, myślę, że większości facetów będą się podobały, bo czyż może być coś lepszego niż ładna kobieta, która czyta komiks ?  :biggrin:

Dla mnie zdecydowanie wygrywa, zdjęcie z profilu FB Białego Orła. Genialna fotografia.

Zapraszam do oglądania:

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/01/foto-kobieta-i-komiks.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

knypcio

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 27, 2013, 11:03:10 am »
I o to mamy piękny przykład  w jak żałosny sposób kobiety są postrzegane przez komiksiarzy- jako cycki przy komiksie. Serio. Ani to odkrycie, że kobiety czytają komiksy, ani to odkrycie jak są traktowane w tym światku. Więc gratuluję dołożenia cegiełki do mitu, że kobieta czytająca komiksy się nadaje co najwyżej jako obiekt seksualnych fantazji męskiej braci komiksiarskiej.

 

anything