trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1295067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 08, 2013, 07:52:21 pm »
A jeśli chodzi o komiksy to przykład Spider Mana i 700 odcinka. Tutaj też chyba największe wrażenie zrobiło "co", a nie "jak", które zresztą podejrzewam było również bardzo interesujące.

Mam nadzieje, że dobrze zrozumiałem Twój post.

no wlasnie nie do konca, bo wiesz to "co" to jest np. egipski ksiaze, stajacy sie przywodca ludu, ktory wczesniej byl jedynie pylem u jego stop, i to jest przesladujacy chrzescijan faryzeusz, ktory staje sie apostolem, i ksiaze zmieniony w zebraka itd. itp., opowiesc jest ta sama, ale nie taka sama, bo zmienia sie "jak".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 08, 2013, 07:53:49 pm »
No tak, nie można ufać mugolom! :smile:

Coś Ci jednak z tego Pottera pozostało w głowie  :wink:

Cytuj
no wlasnie nie do konca, bo wiesz to "co" to jest np. egipski ksiaze,   stajacy sie przywodca ludu, ktory wczesniej byl jedynie pylem u jego   stop, i to jest przesladujacy chrzescijan faryzeusz, ktory staje sie   apostolem, i ksiaze zmieniony w zebraka itd. itp., opowiesc jest ta   sama, ale nie taka sama, bo zmienia sie "jak".

czekaj, czekaj...muszę to przetrawić na spokojnie i wtedy odpisze. Wchodzimy w coraz to lepsze przykłady heh

no chyba, że sobie ze mnie żarty robisz...  :doubt: :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 08, 2013, 08:01:59 pm »
czekaj, czekaj...muszę to przetrawić na spokojnie i wtedy odpisze. Wchodzimy w coraz to lepsze przykłady heh
no chyba, że sobie ze mnie żarty robisz...  :doubt: :)

czemu zaraz zarty?
staram ci sie jedynie wytlumaczyc, czemu "jak" a nie "co"
obierz ten 700 nr. pajeczaka z kostiumow i zastanow sie, co ci zostalo (i jak to sie ma do przytoczonych przez moja nieskromna osobe przykladow)

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 08, 2013, 08:17:35 pm »
no wlasnie nie do konca, bo wiesz to "co" to jest np. egipski ksiaze, stajacy sie przywodca ludu, ktory wczesniej byl jedynie pylem u jego stop, i to jest przesladujacy chrzescijan faryzeusz, ktory staje sie apostolem, i ksiaze zmieniony w zebraka itd. itp., opowiesc jest ta sama, ale nie taka sama, bo zmienia sie "jak".
Mojżesz, święty Paweł i historia opowiedziana przez Marka Twaina. I próbowałeś twierdzić, że jesteś plebsem. :-)

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 08, 2013, 08:23:01 pm »
Mojżesz, święty Paweł i historia opowiedziana przez Marka Twaina. I próbowałeś twierdzić, że jesteś plebsem. :smile:

bycie przedstawicielem plebsu nie wyklucza chyba znajomosci Biblii i klasyka literatury zza oceanu?  :oops:

Offline Dembol_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 09, 2013, 04:26:52 pm »
W podręcznikach do poetyki, w książkach o gatunkach prasowych, w opracowaniach na temat retoryki dziennikarskiej. Nie podam Ci konkretnych tytułów, bo od lat już tego nie uczę. Podejrzewam, że są nowsze i lepsze opracowania niż te, z których korzystałem.
Z w/w (i pochodnych) mam chyba tylko "Poetykę" Arystotelesa. Mam trochę znajomych, na i po dziennikarstwie, więc pewnie się z tym zetknęli. Popytam. Dzięki.

A jeśli chodzi opisywanie elementów fabuły. Nie wszyscy są jednak tak oczytani i przenikliwi, żeby czytając komiks, książkę czy oglądając film na widok kolejnych wątków tylko w myślach wymieniali "Mit o Ikarze, Nędznicy, Krzyżacy, Biblia, zieeeeew. To wszystko już było." Wiadomo, że było, ale ja osobiście wolę oglądać/czytać bez znajomości fabuły, a ew. bardziej analityczne podejście pozbawione już emocji zostawić sobie na kolejną lekturę/seans jeśli dzieło jest tego warte. Dlatego w swoich tekstach staram się unikać poważnych spojlerów. Czasem nie do końca to wychodzi bo opis fabuły czy argumentacja wychodzą mi bardzo lakoniczne. Z drugiej strony staram się pisać o rzeczach, którymi chciałbym zainteresować potencjalnych odbiorców. Jeśli np. opiszę finał to sporo ludzi po lekturze tekstu stwierdzi, że nie ma sensu ich kupować. Bo jednak bardzo wielu ludzi interesuje też nie tylko "jak?" ale właśnie "co?".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 09, 2013, 04:47:43 pm »
no i gdzie ten złoty środek... chyba takowego znaleźć się nie da.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 09, 2013, 04:54:34 pm »
Bo jednak bardzo wielu ludzi interesuje też nie tylko "jak?" ale właśnie "co?".

nie uwazales, nie chodzi o to, ze jest "zieeeeew, znowu to samo", bo ta sama opowiesc nigdy nie jest taka sama, bo zmienia sie "jak".
a to, ze wielu ludzi interesuje "co", no coz, kwestia "zmeczenia materialu", niektorzy potrzebuja 700 zeszytow jednego serialu komiksowego, zeby zaczac zwracac uwage na forme, inni 7000, a jeszcze innym 7000 000 moze nie wystarczyc, dla jednych zdradzenie tytulu juz moze byc spojlerem, dla innych wspomnienie o jakimkolwiek elemencie fabuly, a jeszcze innym nie przeszkadza streszczenie calosci, bo i tak dobrze sie bawia podczas lektury, wszystkich nie zadowolosz, tak juz jest ten swiat skonstruowany.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 09, 2013, 04:54:46 pm »

A jeśli chodzi opisywanie elementów fabuły. Nie wszyscy są jednak tak oczytani i przenikliwi, żeby czytając komiks, książkę czy oglądając film na widok kolejnych wątków tylko w myślach wymieniali "Mit o Ikarze, Nędznicy, Krzyżacy, Biblia, zieeeeew. To wszystko już było." Wiadomo, że było, ale ja osobiście wolę oglądać/czytać bez znajomości fabuły, a ew. bardziej analityczne podejście pozbawione już emocji zostawić sobie na kolejną lekturę/seans jeśli dzieło jest tego warte. Dlatego w swoich tekstach staram się unikać poważnych spojlerów. Czasem nie do końca to wychodzi bo opis fabuły czy argumentacja wychodzą mi bardzo lakoniczne. Z drugiej strony staram się pisać o rzeczach, którymi chciałbym zainteresować potencjalnych odbiorców. Jeśli np. opiszę finał to sporo ludzi po lekturze tekstu stwierdzi, że nie ma sensu ich kupować. Bo jednak bardzo wielu ludzi interesuje też nie tylko "jak?" ale właśnie "co?".
Tu nie ma między nami sporu. To dzieło ma dostarczać czytelnikowi przyjemności, a nie jego opis (chociaż opis też, ale nie zamiast). Oględność w streszczaniu jest zawsze pożądana.
Chciałem zauważyć, żemy tutaj już dłuższy czas tak o tym recenzowaniu piszemy. Nie chciałbym się powtarzać.

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 10, 2013, 07:00:23 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 12, 2013, 10:50:09 am »
Ostatnio zacząłem sięgać do nieco starszych rzeczy. Trafiają się tam prawdziwe perełki, jak ta, o której napisałem kilka zdań:

Historia w legendach: Onna

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 12, 2013, 01:15:55 pm »
Ostatnio na blogu o wstępie do "Wojny Domowej" w postaci "New Avengers: Wojna Domowa":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/02/318-przystawka-do-ciwil-war.html
oraz o samej miniserii Millara:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/02/320-danie-gowne-wojna-domowa.html
Już wkrótce zaś o komiksowych akcentach i uwielbieniu dla Gwiezdnych Wojen w filmach Kevina Smitha.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 13, 2013, 09:14:35 am »
A ja dalej brnę w "starocie", którymi jestem ostatnio zafascynowany na nowo.

Zagadka Metropolii - Jacek Michalski

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 13, 2013, 09:39:24 am »
A ja dalej brnę w "starocie", którymi jestem ostatnio zafascynowany na nowo.

Zagadka Metropolii - Jacek Michalski


Zabawnie wygląda ten Pan przed nazwiskiem w Twoim tekście. Zdecydowanie niepotrzebny, nigdzie nie praktykowany.
Fajny tekst

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 13, 2013, 10:40:04 am »
Zabawnie wygląda ten Pan przed nazwiskiem w Twoim tekście. Zdecydowanie niepotrzebny, nigdzie nie praktykowany.
Fajny tekst

Dziękuję. Doceniam.

Co do Pana to też po raz pierwszy tak zrobiłem. Mam ogromny szacunek do tego rysownika za te 25 lat i jego zeszyty i tak pomyślałem, że warto podkreślić to takim zabiegiem. Jakoś dziwnie czułem się "waląc" na Ty.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope