trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1294686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mxztplx

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #765 dnia: Luty 13, 2013, 11:10:59 am »
Widać, ze wziąłeś do siebie uwagi jakimi cię zarzucono. Od razu lepiej to wygląda.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #766 dnia: Luty 13, 2013, 11:20:27 am »
Widać, ze wziąłeś do siebie uwagi jakimi cię zarzucono. Od razu lepiej to wygląda.

Dzięki bardzo. Cieszę sie, że widać różnicę i idzie to do przodu coraz lepiej. Na laurach nie spoczywam ;)

Widocznie ta Paula była w jakiś sposób potrzebna. Znów się okazało, że konstruktywna krytyka, jeśli chce się z niej skorzystać, może dać bardzo dużo i wiele nauczyć.

Dziś listonosz przyniósł mi kolejny zeszyt tego artysty, w którym duży udział miał N.N. To będzie prawdziwy sprawdzian dla mnie...jeśli zdecyduje się ostatecznie zrecenzować ten komiks, pamiętając kontrowersje po Pauli.

Ciesze się jednak na samą myśl o czytaniu tego wydania.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 13, 2013, 12:06:24 pm »


Dziś listonosz przyniósł mi kolejny zeszyt tego artysty, w którym duży udział miał N.N. To będzie prawdziwy sprawdzian dla mnie...jeśli zdecyduje się ostatecznie zrecenzować ten komiks, pamiętając kontrowersje po Pauli.

Ciesze się jednak na samą myśl o czytaniu tego wydania.
Będę się powstrzymywał od komentowania Twoich komentarzy na temat mojego utworu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 13, 2013, 12:23:31 pm »
Będę się powstrzymywał od komentowania Twoich komentarzy na temat mojego utworu.

Liczyłem na coś zupełnie przeciwnego :) Czy to zdanie krytyczne, czy pochwała, cenię sobie informację zwrotną tym bardziej od takich osób jak Ty. Ale oczywiście szanuje Twoje zdanie i powstrzymanie się od komentowania.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 15, 2013, 08:39:07 am »
Dziś mam dla Was coś naprawdę wyjątkowego :wink: Ekskluzywne, nigdzie wcześniej niepubulikowane
(? - N.N. może wyjaśnisz moją wątpliwość?) dwie strony z...drugiej części Zagadki Metropolii

Kadry znalazły się na blogu, dzięki ogromnej uprzejmości ich autora - Jacka Michalskiego

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/02/info-ekskluzywne-kadry-z-drugiej-czesci.html
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 08:43:32 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 15, 2013, 11:24:11 am »
(? - N.N. może wyjaśnisz moją wątpliwość?)
Początek lat 90-tych był kiepskim czasem dla komiksu. "Zagadka metropolii" wydana w zbyt dużym nakladzie zalegała w stosach we wszystkich księgarniach, tworząc wrażenie, że jest to komiks absolutnie niegodzien uwagi. Wydawnictwo, którego oczekiwania nie zostały zaspokojone, wycofało się z wydawania dalszego ciągu. Podobnie zresztą robiły inne wydawnictwa z innymi dalszymi ciągami i nowymi komiksami też.
Trzeba było zresetować oczekiwania i zacząć w inny sposób mysleć o sprzedawaniu komiksów. Trochę to potrwało.
(nie wiem, czy odpowiedziałem na pytanie; nie do końca je zrozumiałem)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 15, 2013, 01:14:54 pm »
Początek lat 90-tych był kiepskim czasem dla komiksu. "Zagadka metropolii" wydana w zbyt dużym nakladzie zalegała w stosach we wszystkich księgarniach, tworząc wrażenie, że jest to komiks absolutnie niegodzien uwagi. Wydawnictwo, którego oczekiwania nie zostały zaspokojone, wycofało się z wydawania dalszego ciągu. Podobnie zresztą robiły inne wydawnictwa z innymi dalszymi ciągami i nowymi komiksami też.
Trzeba było zresetować oczekiwania i zacząć w inny sposób mysleć o sprzedawaniu komiksów. Trochę to potrwało.
(nie wiem, czy odpowiedziałem na pytanie; nie do końca je zrozumiałem)

Ciekawa odpowiedź:)

Pytałem o coś innego, czy o powstawaniu drugiej części mówiło się,czy pokazywane były te kadry kiedyś w mediach? Nie było internetu, to o wiele trudniej było dotrzeć do czytelnika potencjalnego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 15, 2013, 04:22:08 pm »

Pytałem o coś innego, czy o powstawaniu drugiej części mówiło się,czy pokazywane były te kadry kiedyś w mediach? Nie było internetu, to o wiele trudniej było dotrzeć do czytelnika potencjalnego.
Nie były pokazywane. I nie pamiętam, by gdziekolwiek pojawiła się informacja o planowanej kontynuacji.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 15, 2013, 05:05:42 pm »
Nie były pokazywane. I nie pamiętam, by gdziekolwiek pojawiła się informacja o planowanej kontynuacji.

Dziękuje bardzo. Informacja o kontynuacji pochodzi od samego źródła, czyli od autora "Zagadki Metropolii".
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 16, 2013, 02:25:48 pm »
Lista najlepszych wg. mnie komiksów wydanych po polsku w 2012 roku:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/02/321-najlepsze-komiksy-2012-roku.html

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #775 dnia: Luty 17, 2013, 12:13:31 pm »
Kolejna porcja zeszytów z za wielkiej wody.

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #776 dnia: Luty 24, 2013, 03:07:48 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #777 dnia: Luty 26, 2013, 02:15:38 pm »
Dla zainteresowanych - zebrałem zapowiedzi komiksowe na najbliższy tydzień (na polskim rynku wydawniczym).

Komiksowe zapowiedzi #4
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #778 dnia: Luty 26, 2013, 05:14:57 pm »
Dla zainteresowanych - zebrałem zapowiedzi komiksowe na najbliższy tydzień (na polskim rynku wydawniczym).

Komiksowe zapowiedzi #4

No to brakuje tu komiksu: Pustelnik
Scenariusz i rysunek: Martin Ernstsen
Wydawnictwo: Centrala


Zapowiedzi można w łatwy i szybki sposób sprawdzić w sklepie gildii lub na stronach Alei Komiksu, więc zbędny Twój wysiłek. Ale jeśli masz na taką zabawę czas i chęci - to super.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #779 dnia: Luty 27, 2013, 09:19:22 pm »