trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1279183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #795 dnia: Marzec 24, 2013, 10:33:13 pm »
Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Tonym Sandovalem. Myślę, że jest na co popatrzeć ;) Jest też kilka słów na temat tego eventu, ale to mniej ważne w tym wypadku heh.

(Foto + Relacja) Tour de Sandoval. Etap II z metą w Łodzi 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ty_draniu

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 24, 2013, 11:03:36 pm »
masz tempo, nie powiem
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #797 dnia: Marzec 25, 2013, 04:15:36 am »
masz tempo, nie powiem

ech, zeby tak jeszcze nadazal ze stylem :(
"Sandoval przyznał, że uwielbia takie kameralne "mitingi" [...] Za to rysownik, rodem z Meksyku, lubi i ceni takie "mitingi"."
"Podczas całego spotkania na specjalnej tablicy wyświetlane były jego prace" ("specjalnej tablicy"?! czy autor nie mial przypadkiem na mysli zwyklego ekranu?)
"Tony Sandoval potwierdził też plotki, które krążyły po Łodzi od ubiegłorocznego MFKiG" (jakie "plotki"?! przeciez sposob w jaki Biz spedza czas w RP nie jest juz od kilku imprez komiksowych zadna tajemnica (ani tym bardziej "plotka")).
Jaroslawie D, proponuje troche bardziej ochlonac przed kolejnym wpisem tuz po spotkaniu z jakims tworca, bo te emocje strasznie wplywaja na tekst w blognotkach.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 25, 2013, 07:02:56 am »
W tym wypadku tekst był zwykłym dodatkiem do zdjęć, ale macie rację, powtórzeń nie powinno być. Zrzućmyto na zmęczenie heh.

Co do plotki to był zwykły żart czy pastisz. Myślałem, że będzie zrozumiany, ale chyba nie do końca. Nie jestem pudelkiem czy innym plotkiem, żeby szukać sensacji z prywatnych imprez... Napisałem to w formie zwykłego dowcipu...

Dopisałem tam "Pół żartem" żeby nie było wątpliwości. Muszę chyba popracować nad formą przekazywania dowcipów :smile:

EDIT 2 - @Ty_draniu napisałeś:

Cytuj
masz tempo, nie powiem

jestem w pracy od 10-21 co z dojazdami sprawia, że wychodzę o 8:30, a wracam o 22:30... Jak widzisz nie ma za bardzo kiedy wrzucać, dlatego dodaje wpisy jak tylko mam chwilę wolnego :) Niestety rzeczywiście czasami okupuję to gorszą jakością tekstu :(

Poza tym, w dzisiejszym świecie informacje niestety szybko się dewaulują, szczególnie te zamieszczone w necie co mnie martwi. Dlatego trzeba wrzucać szybko tego typu zdjęcia i newsy. Za tydzień czy dwa raczej nikogo by to nie zainteresowało... To jest przewaga dawnych czasów (kiedy były ziny nie net) i słowa umieszczonego na papierze, nie w sieci
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2013, 10:23:25 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 25, 2013, 12:31:04 pm »
Tekst co prawda z lekka zaśniedziały, chociaż w kontekście najbliższych planów Hachette jakby na czasie.
 
 "Avengers Disassembled" czy jak kto woli "Upadek Avengers":
 
 http://mezotyda.blogspot.com/#!/2013/03/avengers-disassembled.html

Offline spence

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 25, 2013, 03:40:38 pm »
Ja chciałem zaprosić do przeczytania świeżego tłumaczenia komiksu serbskiego autora Danila "Wostoka" Miloseva. Atmosfera ciężka, stron 30, rysunki czarne i białe, ale myślę, że warto.

Całość jest tutaj.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 26, 2013, 11:07:42 am »
Jeśli tekst @Nawimara jest zaśniedziały, to mój to już prehistoria:)

Kilka zdań na temat komiksu z roku 1989 pt. Zesłańcy. Zapraszam do podróży w czasie :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 26, 2013, 11:53:14 am »
Kilka zdań na temat komiksu z roku 1989 pt. Zesłańcy. Zapraszam do podróży w czasie :smile:

1.Nakład nie 200.000 tylko 200.350
2."rysunki powstały dzięki Jerzemu Wróblewskiemu. ... a przede wszystkim za Kapitana Żbika". To zdanie jest delikatnym nadużyciem. Wróblewski zilustrował 24 z 53 zeszytów o Żbiku.
3."W Zesłańcach pokazał on kilka epizodów z życia Maurycego Beniowskiego", "Ostatnia strona okładki to portret Beniawskiego".
4.Zgadzam się z pierwszym komentarzem pod tekstem. To, że nie znasz Beniowskiego nie znaczy, że "Jest to postać mało znana i popularna w Polsce"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 26, 2013, 12:23:33 pm »
Ad1 - racja, w komiksie było to tak dziwnie trochę ujęte, ale to fakt. 200 350.
 
ad2 - Wiesz, nie napisałem, że zilustrował wszystkie, ale że on jako rysownik jest chyba znany głównie ze Zbika, bo i seria była niezwykle popularna. Zgodzisz się ze mną? Czy nadużycie? Nie odbieram tak tego szczerze mówiąc.
 
ad 3 - literówka... poprawione. Dzięki za wskazanie.
 
ad 4 - no tu się nie zgodzę. Pewnie, że każdy ma swoje odczucia i wiadomości, ale będę bronił swojej racji, że nie jest on zbyt popularny w naszym kraju. Nie chodzi mi o to, że ja jej nie znam, choć przez długi czas rzeczywiście tak było. Lektury, o której ktoś wspomniał w komentarzu nie znam i nie pamiętam za "Chiny Ludowe". Może rzeczywiście byłą wtedy/jest teraz obowiązkowa, ale w okresie mojej edukacji czy konkretniej w mojej szkole nie było o niej mowy. A szkoda. Przeczytałem - chyba -wszystkie obowiązkowe lektury i sporą część dodatkowych, ale tego nie pamiętam w ogóle.

Ciekawe ile osób spośród nas, obecnych na tym forum zna tę postać. Skłonny jestem uznać, że mniejsza część, a jeśli się myle to:
 
1) będę się cieszył, bo będzie to świadczyło o nas czytelnikach jak najlepiej
2) uznam sam siebie za ignoranta w tej dziedzinie:)
 
ps. swoja drogą człowiek podobno uczy się całe życie:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 12:29:45 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 26, 2013, 12:29:45 pm »

 
ad 4 - no tu się nie zgodzę. Pewnie, że każdy ma swoje odczucia i wiadomości, ale będę bronił swojej racji, że nie jest on zbyt popularny w naszym kraju. Nie chodzi mi o to, że ja jej nie znam, choć przez długi czas rzeczywiście tak było. Lektury, o której ktoś wspomniał w komentarzu nie znam i nie pamiętam za "Chiny Ludowe". Może rzeczywiście byłą wtedy/jest teraz obowiązkowa, ale w okresie mojej edukacji czy konkretniej w mojej szkole nie było o niej mowy. A szkoda. Przeczytałem - chyba -wszystkie obowiązkowe lektury i sporą część dodatkowych, ale tego nie pamiętam w ogóle.

Ciekawe ile osób spośród nas, obecnych na tym forum zna tę postać. Skłonny jestem uznać, że mniejsza część, a jeśli się myle to:
 
1) będę się cieszył, bo będzie to świadczyło o nas czytelnikach jak najlepiej
2) uznam sam siebie za ignoranta w tej dziedzinie:)
 
ps. swoja drogą człowiek podobno uczy się całe życie:)

Znam tę postać doskonale, czytałem ,,Beniowskiego". Nie był on co prawda lekturą podstawową (obowiązkową), ale polecaną przez mego nauczyciela. Nie można spoczywać na laurach i pisać, że ,,jeśli ja tego nie znam to nie zna tego większość". Mogę Cię zapewnić, że większość osób, z którymi przystępowałem do matury zna tego bohatera . 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 26, 2013, 12:36:43 pm »
Nie można spoczywać na laurach

No właśnie nie spoczywam, dlatego ciągle się dokształcam czytając ;)
 
Cieszy mnie to co piszecie. Lepiej czuje się wiedząc, że jestem w gronie nielicznych, które uważają ją za niezbyt popularną. Piszę szczerze...
 
Cytuj

,,jeśli ja tego nie znam to nie zna tego większość"

oj tak nie napisałem
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 26, 2013, 12:55:55 pm »
ad2 - Wiesz, nie napisałem, że zilustrował wszystkie, ale że on jako rysownik jest chyba znany głównie ze Zbika, bo i seria była niezwykle popularna. Zgodzisz się ze mną? Czy nadużycie? Nie odbieram tak tego szczerze mówiąc.

to Twoje subiektywne odczucie. Ja mam 33 lata, a z różnych przyczyn Żbiki to była jedna z ostatnich pozycji Wróblewskiego jakie poznałem w swoim komiksowym życiu. Dla mnie Wróblewski bardziej kojarzy sie z Tajemnicą złotej maczety, Dziesiecioma z wielkiej ziemi, i albumami A4 (Zesłańcy, Czarna Róża, Figurki z Tilos etc, moim "niekomiksowym" znajomym również, mało który kojarzy Żbika, a każdy czytał o "tej babcie na greckiej wyspie").
Mam świadomość że większość Żbików to Wróblewski, ale mi np się ta seria wryła w głowę Polchem i Rosińskim.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 26, 2013, 01:06:17 pm »
to Twoje subiektywne odczucie.

Pytanie czy tego typu "recenzja" na "tego typu stronie" nie polega na subiektywnych odczuciach? :wink:
 
Napisałeś, że Ty bardziej kojarzysz z Tajemnicy złotej maczety, tyle, że to też Twoje subiektywne zdanie. Znów można się sprzeczać jak w wypadku tekstu o znajomości samej postaci. Obiektywnie patrząc, szczególnie wśród młodszego pokolenia czytelników, to chyba Kapitan Zbik jest bardziej popularny niż choćby "Maczeta". Zgodzisz się ze mną czy jednak nie?
 
Swoją drogą to nadrabiam teraz i przypominam sobie komiksy z dawnych lat. Fajnie się je odkrywa na nowo. Wtedy czytałem mocno nieświadomy, teraz jak do nich wracam okazuje się, że np. "Maczetę", "Figurki" i "Zesłańców" narysowała ta sama osoba, o czym wówczas 20-lat temu nie miałem pojęcia :smile:
 
 
Wracając jeszcze do subiektywnych tekstów. Ciężko jest takie kwestie pomijać. Czytając daną pozycję każdy ma jakieś swoje osobiste odczucia. Ja o nich piszę wprost (niekiedy napotykając za to sporą krytykę), ale dzięki temu właśnie możemy też o tym dyskutować czy to tu, czy na stronie. Każdy ma oczywiście prawo do swoich opinii. Takie rozmowy choćby wirtualne, bardzo rozwijąją i dzięki nim można dowiedzieć się o wielu nowych kwestiach. Tak jak napsiałem, człowiek uczy się całe życie, a nie myli się tylko ten kto nie robi nic.
 
 
 EDIT: martwi mnie tylko jedno. Szkoda, że często zamiast napisać tak jak Ty czy maximumcarnage, gdzie fajnie się to czyta, mimo, że w jakiś sposób jest to krytyka to grono osób, woli palnąć tekst - "co robiłeś na polskim", czy "nie znasz? od kiedy czytasz komiksy? od miesiąca?", takie wbijanie szpilek do niczego nie prowadzi, tym bardziej jeśli jest wyrażane anonimowo. Dyskutować owszem, podobnie jak wytykanie moich błędów, ale w sposób konstruktywny.
 
Tak mi się zebrało na chwilę smucenia...:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 01:10:20 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #808 dnia: Marzec 26, 2013, 01:25:26 pm »
Napisałeś, że Ty bardziej kojarzysz z Tajemnicy złotej maczety, tyle, że to też Twoje subiektywne zdanie. Znów można się sprzeczać jak w wypadku tekstu o znajomości samej postaci. Obiektywnie patrząc, szczególnie wśród młodszego pokolenia czytelników, to chyba Kapitan Zbik jest bardziej popularny niż choćby "Maczeta". Zgodzisz się ze mną czy jednak nie?

oczywiście, że się zgodzę. Rozumiem subiektywność ocen, dlatego jak ja bym pisał, to w życiu nie użyłbym sformułowania "przede wszystkim", tylko operowałbym czymś "mi kojarzy się", i w takim tonie utrzymana jest każda z moich uwag dotyczących tej recki.
A Ty nie napisałeś, że Tobie tylko zasugerowałeś że wszystkim.

Nie wiem jakie to jest to "młodsze pokolenie", więc na wszelki wypadek nie zgadzam się, że Żbik jest bardziej popularny niż Maczeta. Ostatni Żbik Wróblewskiego wyszedł w 1982 roku, Maczeta w 1989.
tak jak pisałem - moi równolatkowie kojarzą bardziej inne komiksy Wróblewskiego. Żbika moga raczej kojarzyć już bardziej z piosenki Big Cyca.

EDIT: martwi mnie tylko jedno. Szkoda, że często zamiast napisać tak   jak Ty czy maximumcarnage, gdzie fajnie się to czyta, mimo, że w jakiś   sposób jest to krytyka to grono osób, woli palnąć tekst - "co robiłeś na   polskim", czy "nie znasz? od kiedy czytasz komiksy? od miesiąca?",   takie wbijanie szpilek do niczego nie prowadzi, tym bardziej jeśli jest   wyrażane anonimowo. Dyskutować owszem, podobnie jak wytykanie moich   błędów, ale w sposób konstruktywny.

co do anonimowości, to się z Tobą zgodzę, dlatego już jakiś czas temu pozwoliłem sobie skorzystać z pomysłu Jerzego Szyłaka i wrzuciłem swoje imię i nazwisko pod sygnaturę.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 26, 2013, 01:38:32 pm »
oczywiście, że się zgodzę. Rozumiem subiektywność ocen, dlatego jak ja bym pisał, to w życiu nie użyłbym sformułowania "przede wszystkim", tylko operowałbym czymś "mi kojarzy się", i w takim tonie utrzymana jest każda z moich uwag dotyczących tej recki.
A Ty nie napisałeś, że Tobie tylko zasugerowałeś że wszystkim.

No tak coś w tym jest, przeczytałem jeszcze kilka razy ten tekst i rzeczywiście masz/macie trochę racji w tych uwagach. Wskazówka na przyszłość.
 
Cytuj

Nie wiem jakie to jest to "młodsze pokolenie", więc na wszelki wypadek nie zgadzam się, że Żbik jest bardziej popularny niż Maczeta.

dużo młodsze od nas i naszego pokolenia heh :wink:
 
Wydaje mi się, że w świadomości czytelników komiksów, bardziej spopularyzowany jest Żbik, zresztą jego wznowienie chyba też o czymś świadczy. To tylko moje subiektywne odczucie, dlatego nie ma co się spierać o to:)
 
Cytuj

co do anonimowości, to się z Tobą zgodzę, dlatego już jakiś czas temu pozwoliłem sobie skorzystać z pomysłu Jerzego Szyłaka i wrzuciłem swoje imię i nazwisko pod sygnaturę.

To fajny pomysł i rzadko spotykany na forach internetowych, przynajmniej tych, na których ja bywam.
 
Pół biedy jak jest to foum, gdzie sporo osób kojarzymy choćby z ksywek i wpisów i to już nam daje jakiś obaraz dyskutanta. Najgorzej wygląda to na blogach właśnie, gdzie poza podpisem "anonimowy" nie ma nic. Każda osoba, która się nie podpisze jest nazwana tak samo i później nawet nie mamy możliwości zobaczenia czy już kiedyś z nią rozmawialiśmy czy nie itp.
 
ps. kurde tak analizuje i rzeczywiście coś w tym jest, że mam skłonność do uogólniania i przypisywania swoich ocen innym  :doubt:  Trzeba nad tym popracować.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything