trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1279152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #810 dnia: Marzec 26, 2013, 01:50:26 pm »


 
ps. kurde tak analizuje i rzeczywiście coś w tym jest, że mam skłonność do uogólniania i przypisywania swoich ocen innym  :doubt:  Trzeba nad tym popracować.

To nie jest jedynie Twoja przywara. Większość osób, broniąc swoich poglądów używa słów ,,każdy" , ,,wszyscy", ,,my" , zamiast napisać coś w liczbie pojedynczej. W grupie po prostu czujemy się pewniej i raźniej, a za pomocą takich wyrażeń chcemy uprawdopodobnić pewne fakty. Ja także się na tym łapię, ale staram się to zwalczyć ze wszystkich sił.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #811 dnia: Marzec 27, 2013, 01:35:58 pm »
Relacja z Krakowskiego Festiwalu Komiksu 2013:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/03/328-krakowski-festiwal-komiksu-po.html

Oraz zdjęcia z planu filmu, który ostatnio napisałem:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/03/327-panienka-z-pudeka-zdjecia-z-planu.html

I piosenka skomponowana i napisana specjalnie do filmu:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/03/326-panienka-z-pudeka-making-of.html

Premiera filmu już w tym tygodniu, stay tuned!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #812 dnia: Marzec 28, 2013, 09:42:16 am »
No to komiksowej podróży w czasie ciąg dalszy:)

Old Shatterhand i Winnetou 1987



« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 10:34:36 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #813 dnia: Marzec 28, 2013, 10:26:55 am »
No to komiksowej podróży w czasie ciąg dalszy:)

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/03/recenzja-old-shatterhand-i-winnetou.html]Old Shatterhand i Winnetou rok 1987


Ogarnij trochę linka, bo nie działa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #814 dnia: Marzec 28, 2013, 10:34:06 am »
Ogarnij trochę linka, bo nie działa.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawione.
 
Ciekaw jestem czy zgodzicie się ze mną, że moda na Dziki Zachód minęła i dzisiejsze zainteresowanie nie jest już tym, które było w latach 80 i 90 - tych?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #815 dnia: Marzec 28, 2013, 10:38:53 am »
Wow! Dzięki! Uwielbiam ten komiks (jak również całość węgierskiej twórczości niegdyś licznie u nas prezentowanej). Aż się młodość przypomniała:) To chyba pierwsza polskojęzyczna refleksja na temat tej publikacji.
 
 Trudno się nie zgodzić. Kosmici, mutanci i zboczeńcy najwyraźniej potrzebują mnóstwo miejsca na komiksowej scenie. Dla Indian okazało się niestety zbyt tłoczno.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #816 dnia: Marzec 28, 2013, 10:58:54 am »
Wow! Dzięki! Uwielbiam ten komiks (jak również całość węgierskiej twórczości niegdyś licznie u nas prezentowanej). Aż się młodość przypomniała:) To chyba pierwsza polskojęzyczna refleksja na temat tej publikacji.
 
 Trudno się nie zgodzić. Kosmici, mutanci i zboczeńcy najwyraźniej potrzebują mnóstwo miejsca na komiksowej scenie. Dla Indian okazało się niestety zbyt tłoczno.

To mam dla Ciebie dobrą wiadomość. W domu czeka na przeczytanie i opisanie Ostatni Mohikanin tego samego duetu  :wink:

ps. dzięki za miłe słowa :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #817 dnia: Marzec 28, 2013, 11:20:25 am »
Ciekaw jestem czy zgodzicie się ze mną, że moda na Dziki Zachód minęła i dzisiejsze zainteresowanie nie jest już tym, które było w latach 80 i 90 - tych?

kompletnie sie nie zgodze z teza, ze zainteresowanie "dzikim zachodem" bylo wieksze w latach 80-90 niz np. w latach 60-70, albo 50-60 i jeszcze dalej.
dzisiejsza "moda" (ktorej nie dostrzegasz) to min. takie komiksy jak "Scalped" (bo akcja na "dzikim zachodzie" niekoniecznie musi sie dziac "kiedys") czy "Loveless", to filmy takie jak "Django" itd. itp.
domniemana moda z lat 90-tych to zdaje sie niewiele wiecej? (gdyby nie "Unforgiven" to prawie nie ma o czym mowic)
w zestawieniu chociazby z cala fala "spagetti", z filmami Peckinpaha, z komiksami typu "Blueberry" czy "Mac Coy", ktore rzadzily latach 60 i 70-tych

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #818 dnia: Marzec 28, 2013, 11:35:18 am »
kompletnie sie nie zgodze z teza, ze zainteresowanie "dzikim zachodem" bylo wieksze w latach 80-90 niz np. w latach 60-70, albo 50-60 i jeszcze dalej.
dzisiejsza "moda" (ktorej nie dostrzegasz) to min. takie komiksy jak "Scalped" (bo akcja na "dzikim zachodzie" niekoniecznie musi sie dziac "kiedys") czy "Loveless", to filmy takie jak "Django" itd. itp.
domniemana moda z lat 90-tych to zdaje sie niewiele wiecej? (gdyby nie "Unforgiven" to prawie nie ma o czym mowic)
w zestawieniu chociazby z cala fala "spagetti", z filmami Peckinpaha, z komiksami typu "Blueberry" czy "Mac Coy", ktore rzadzily latach 60 i 70-tych

100 procent racji. Mniej więcej to samo napisałem na blogu Jarosława D. A tak w ogóle, to nie wiem czy powinniśmy to rozpatrywać w kategoriach ,,mody". Bo czym jest moda? Naśladownictwem, powielaniem pewnych zachowań. Można mówić bardziej o kulturze Dzikiego Zachodu, popularności pewnych postaci. Z tego punktu widzenia ,,Dziki Zachód" przeżywał największą popularność właśnie w latach 50tych i 60tych. Nie tylko dzięki bardzo dobrym filmom (m. in. Sergio Leone) ale także wyrazistym, męskim charakterom (Yul Brynner, Clint Eastwood). Kino miało olbrzymią moc oddziaływania, co wpływało także na popularność historii komiksowych.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #819 dnia: Marzec 28, 2013, 11:36:14 am »
kompletnie sie nie zgodze z teza, ze zainteresowanie "dzikim zachodem" bylo wieksze w latach 80-90 niz np. w latach 60-70, albo 50-60 i jeszcze dalej.

O tym, że wcześniej panowała moda nie dyskutuje, bo pewnie tak było, a poza tym nie pamiętam tych czasów.
 
Co do lat 90-tych to pisałem o pierwszej połowie. Chociażby takie seriale jak Dr. Quinn (który bił rekordy popularnośći swego czasu) czy Bonanza, filmy (westerny) które były emitowane raz/dwa razy w miesiącu w publicznej tv, a dziś? Wygląda to zdecydowanie gorzej. Wiem, że np Bonanza nakręcona była wcześniej, ale przed tv siadało sporo osób, aby ją obejrzeć. Wydaje mi się, że dziś nie byłoby zbyt dużej widowni.
 
Do Unforgiven dodałbym jeszcze np. Tańczącego z wilkami
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #820 dnia: Marzec 28, 2013, 11:39:54 am »
A tak w ogóle, to nie wiem czy powinniśmy to rozpatrywać w kategoriach ,,mody". Bo czym jest moda?

Moda - popularność. Poczynając od ilości tworzonych i pokazywanych filmów, poprzez sprzedaż i czytelnictwo książek/komiksów, a kończąc na tak przyziemnych sprawach jak zabawy dzieciaków i latanie po osiedlach w przebraniach Indian czy przebieranki na bal maskowe. Kiedyś było tego pełno a dziś? Za wiele nie widać. Może to zmiana czasów jako takich w ogóle...
 
Wiem, że dla wielu argument "o przebieraniu się za Indian" wyda się śmieszny i absurdalny, ale ja tak to odbieram.
 
Zgodze się natomiast, że lata świetności to te jeszcze wcześniejsze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 11:46:24 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #821 dnia: Marzec 28, 2013, 11:41:55 am »

Wydaje mi się, że dziś nie byłoby zbyt dużej widowni.
 


Wydaje mi się, że źle Ci się wydaje. Sam byłem jednym z tych, którzy zasiadali do oglądania Bonanzy w pierwszej połowie lat 90tych. A namówił mnie do tego ojciec, który widział ten serial wiele lat wcześniej.A co do częstotliwości pokazywania westernów w telewizji publicznej, to jest to związane z prawami do emisji, które zapewne wygasły.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 28, 2013, 11:48:07 am »
Wydaje mi się, że źle Ci się wydaje. Sam byłem jednym z tych, którzy zasiadali do oglądania Bonanzy w pierwszej połowie lat 90tych.

No właśnie o tym napisałem, że wtedy widownia była bardzo liczna. Ja również zasiadałem do odbiornika. Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi...
 
Napisałem, że dziś mogłoby już nie być tak różowo.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #823 dnia: Marzec 28, 2013, 11:51:54 am »

O tym, że wcześniej panowała moda nie dyskutuje, bo pewnie tak było, a poza tym nie pamiętam tych czasów.

ugerujesz, ze jak czegos nie pamietasz/nie widziales to to nie istnialo?
 
Co do lat 90-tych to pisałem o pierwszej połowie. Chociażby takie seriale jak Dr. Quinn (który bił rekordy popularnośći swego czasu) czy Bonanza, filmy (westerny) które były emitowane raz/dwa razy w miesiącu w publicznej tv, a dziś? Wygląda to zdecydowanie gorzej. Wiem, że np Bonanza nakręcona była wcześniej, ale przed tv siadało sporo osób, aby ją obejrzeć. Wydaje mi się, że dziś nie byłoby zbyt dużej widowni.

skala popularnosci np. "Bonanzy" podczas pierwszych emisji i w latach 90-tych jest kompletnie nieporywnywalna (wiem, wiem, "nie pamietasz tych czasow"), rownie dobrze mozesz napisac, ze dzisiaj nie ma "mody" na SF, bo takie seriale jak np. "Space 1999" nie przyciagnelyby przed ekrany takiej widowni jak w latach 70-tych (wiem, wiem, "nie pamietasz tych czasow")

Do Unforgiven dodałbym jeszcze np. Tańczącego z wilkami

no, a ja do "Django" dodalbym "Tajemnica Brokeback Mountain" i wyjdzie remis
nadal kompletnie nie zgadzam sie z Twoja teza, a argument typu "nie pamietam tamtych czasow" uwazam za zbyt slaby, zeby sie nim poslugiwac :/

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #824 dnia: Marzec 28, 2013, 11:54:05 am »

Moda - popularność. Poczynając od ilości tworzonych i pokazywanych filmów, poprzez sprzedaż i czytelnictwo książek/komiksów, a kończąc na tak przyziemnych sprawach jak zabawy dzieciaków i latanie po osiedlach w przebraniach Indian czy przebieranki na bal maskowe. Kiedyś było tego pełno a dziś? Za wiele nie widać. Może to zmiana czasów jako takich w ogóle...
 


Kiedyś to był w domu jeden telewizor, a na kompa nie było nikogo stać. Trzeba było jakoś zapełnić ten czas. Nie mów więc, co było kiedyś, bo ,,kiedyś" nie wróci nigdy. A ,,retro" jest podobno w modzie, tyle że w nieco innej formie.