trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1278954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #825 dnia: Marzec 28, 2013, 11:54:22 am »
ugerujesz, ze jak czegos nie pamietasz/nie widziales to to nie istnialo?
 

Przecież zgodziłem się z Tobą i napisałem, że w tamtych latach był to gatunek jeszcze popularniejszy
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #826 dnia: Marzec 28, 2013, 11:56:51 am »
Kiedyś to był w domu jeden telewizor, a na kompa nie było nikogo stać. Trzeba było jakoś zapełnić ten czas. Nie mów więc, co było kiedyś, bo ,,kiedyś" nie wróci nigdy.

Stąd też napisałem o zmianie czasów jako takich. Właśnie m.in przez to, że wtedy był ograniczony wybór, popularność tego gatunku była większa (w moim przekonaniu), choć może rzczywiście nieco wymuszona warunkami.
 
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 28, 2013, 12:20:29 pm »
Przecież zgodziłem się z Tobą i napisałem, że w tamtych latach był to gatunek jeszcze popularniejszy

pare kilometrow od mojego miasta jest "Westernowy Park Rozrywki", jadac w druga strone mam "wioske indianska", patrzac na ceny obu atrakcji i oblozenie terminow, osmielam sie twierdzic, ze "dziki zachod" jest dzis bardziej popularny niz kilka lat temu, bo kilka lat temu nikt by nie dal tyle kasy na wizyte w takim miejscu.
postawiles teze, obawim sie jednak, ze nie jestes w stanie jej obronic (mam wrazenie, ze nie do konca (ponownie) przemyslales to o czym piszesz).

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #828 dnia: Marzec 28, 2013, 12:24:11 pm »
Dodam tylko, że przywoływani "Loveless" nie zyskali w Stanach spodziewanej popularności (serie zakończono wcześniej niż planowano), a jej popularność zamierzano oprzeć głównie na nazwisku scenarzysty, a nie westernowej konwencji. W Polsce cykl również furory nie zrobił.
 
We Włoszech i na Bałkanach "Tex" sprzedaje się z roku na rok coraz gorzej. A jeszcze u schyłku lat osiemdziesiątych komiks dystrybuowano w astronomicznych nakładach. Osobiście chętnie znacznie częściej nabywałbym integrale "Blueberry'ego", ale już sama okoliczność ich publikacji co dwa lata również wskazuje na względnie niskie zainteresowanie westernem. No i Tarantino ma w swoim dorobku ledwie jeden tego typu film...

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #829 dnia: Marzec 28, 2013, 12:49:45 pm »
W latach 2004-2006 mieliśmy telewizyjny serial "Deadwood". Obecnie mamy za sobą dwa sezony "Hell on Wheels". był też prestiżowy mini-serial "Hatfields&McCoys". W linii DC New 52 - zawierającej nowe serie po restarcie mamy "All Stars Western", a w "starym" DC Jonaha Hexa, (który był wcześniej w "Vertigo).
We Francji może trochę z westernem odpuścili, ale trudno się dziwić, skoro przez tyle lat wydawali "Blueberry'ego" i "Comanche" (i do dzisiaj wydają). Niemniej takie tytuły jak "Lincoln" czy "Bouncer" trudno mi określić inaczej niż jako westerny.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #830 dnia: Marzec 28, 2013, 01:05:56 pm »

postawiles teze, obawim sie jednak, ze nie jestes w stanie jej obronic (mam wrazenie, ze nie do konca (ponownie) przemyslales to o czym piszesz).

hmm... mam takie a nie inne odczucia. Czy nie mogę obronić? Być może tak, natomiast nie zmienia to faktu, że wydaje mi się, że kiedyś był to gatunek bardziej popularny. Zresztą Nawimar przyznał mi po części rację.

Co do wiosek Indiańskich to jest to jakaś atrakcja, tak samo są Parki Jurajskie tworzone, ale czy to świadczy o modzie na dinozaury?

EDIT: co do tego co napisał N.N. pytanie jak prezentuje się sprzedaż tego typu komiksów w porównaniu do innych gatunków? Czy nie jest tak, że te np. o "trykotowcach" utrzymują gatunek "westernowy"?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #831 dnia: Marzec 28, 2013, 01:25:29 pm »
hmm... mam takie a nie inne odczucia. Czy nie mogę obronić? Być może tak, natomiast nie zmienia to faktu, że wydaje mi się, że kiedyś był to gatunek bardziej popularny. Zresztą Nawimar przyznał mi po części rację.
oczywiscie, ze byl bardziej popularny, tyle, ze nie tak jak sugerujesz w latach 80-90-tych, ale wczesniej (czego oczywiscie "nie pamietasz" :) ), szczyt popularnosci "westernu" to lata 60-70, szczegolnie dzieki kinu i telewizji, pozniejszy okres to juz spadek popularnosci gatunku, a nie, jak to sugerujesz, jego "apoteoza".
Co do wiosek Indiańskich to jest to jakaś atrakcja, tak samo są Parki Jurajskie tworzone, ale czy to świadczy o modzie na dinozaury?
a nie swiadczy?
to niby o czym swiadczy?
ze dzieciaki nienawidza dinozaurow?
czy, ze maja je w glebokim powazaniu?

EDIT: co do tego co napisał N.N. pytanie jak prezentuje się sprzedaż tego typu komiksów w porównaniu do innych gatunków? Czy nie jest tak, że te np. o "trykotowcach" utrzymują gatunek "westernowy"?

gdzie?
we Francji?

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #832 dnia: Marzec 28, 2013, 01:25:43 pm »

EDIT: co do tego co napisał N.N. pytanie jak prezentuje się sprzedaż tego typu komiksów w porównaniu do innych gatunków? Czy nie jest tak, że te np. o "trykotowcach" utrzymują gatunek "westernowy"?
Nie wiem, jak wygląda ta sprzedaż. Zwracam jednak uwagę na to, że linia New 52 polega na ograniczeniu wydawanych tytułów do pięćdziesięciu dwóch. Zdecydowanie się na western przy takim ograniczeniu o czymś świadczy.
Oczywiście, dawna popularność filmowego westernu została doszczętnie zniszczona w latach siedemdziesiątych XX wieku. W latach osiemdziesiatych ten gatunek praktycznie przestał istnieć w kinie, a jego odradzanie się w latach 90-tych XX wieku i to, co dzieje się z nim obecnie, to bardziej nostalgia za czasami, gdy western był popularny, niż cokolwiek innego, ale sprawa jest bardziej skomplikowana niż niektórzy twierdzą.

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #833 dnia: Marzec 28, 2013, 01:30:22 pm »
Abstrahując nawet od wątku komiksowego, to 2 Oscary i 2 Złote Globy dla ,,Django" też chyba o czymś świadczą (moim zdaniem o tym, że ludzie tęsknią za tym, co kiedyś było popularne, a dziś jest nieco bardziej egzotyczne).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 28, 2013, 01:38:17 pm »
oczywiscie, ze byl bardziej popularny, tyle, ze nie tak jak sugerujesz w latach 80-90-tych, ale wczesniej (czego oczywiscie "nie pamietasz" :smile: )

Zastanawiam się co takiego zabawnego jest w tym, że nie pamiętam lat wcześniejszych? Nie pamiętam, bo z racji wieku nie mam prawa ich pamiętać. Przyznałem Ci rację, że w tamtych latach był na pewno bardziej popularny niż własnie w 80/90tych, ale to nie wyklucza faktu, że obecnie (według mnie) nie jest tak popularny jak wówczas, czyli w latach 80/90tych.
 
Cytuj

a nie swiadczy?


Według mnie nie. Zeby uznać coś za "modne" czy bardzo popularne to trzeba coś więcej niż jeden czy dwa Parki Jurajskie... Oryginalna atrakcja turystyczna i nic więcej.
 
Swoją drogą to wypowiadałem się o popularności gatunku w Polsce, a tutaj argumenty o Francji, DC i oskarach dla Django...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 28, 2013, 01:45:03 pm »

 
Według mnie nie. Zeby uznać coś za "modne" czy bardzo popularne to trzeba coś więcej niż jeden czy dwa Parki Jurajskie... Oryginalna atrakcja turystyczna i nic więcej.
 
Swoją drogą to wypowiadałem się o popularności gatunku w Polsce, a tutaj argumenty o Francji, DC i oskarach dla Django...

Czyli według Twojej definicji ,,Biedronka" jest modna (jest ich bardzo dużo), ale już nie jest modny sklep z dziełami sztuki?

A co do argumentacji, to nie można się odnosić jedynie do rynku polskiego, gdyż komiksy o ,,Dzikim Zachodzie" nie tu miały swój początek. Poza tym z Twojego tekstu nie wynika, że piszesz jedynie o naszym kraju.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 28, 2013, 01:51:48 pm »
Czyli według Twojej definicji ,,Biedronka" jest modna (jest ich bardzo dużo), ale już nie jest modny sklep z dziełami sztuki?

A co do argumentacji, to nie można się odnosić jedynie do rynku polskiego, gdyż komiksy o ,,Dzikim Zachodzie" nie tu miały swój początek. Poza tym z Twojego tekstu nie wynika, że piszesz jedynie o naszym kraju.

coś w tym jest co napisałeś o tej Biedronce. Kupowanie dzieł sztuki nie jest popularną rzeczą w Polsce, raczej dla niewielkiej części miłośników tudzież "fanatyków". Modny - w sensie bardzo popularny, na czasie, w modzie, trendy, popularny, wzięty, uznany
 
Wydaje mi się, że wynikało to z mojego tekstu, że piszę tylko o popularności w naszym kraju. Jeśli piszesz, że nie wynika to widocznie mój błąd.
 
swoją drogą to nieco rozmyliśmy ten temat niezłym OT. Zamiast rozmawiać o komiksie to dyskutujemy o popularności westernu :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #837 dnia: Marzec 28, 2013, 01:54:02 pm »
Nawiązując do rewitalizowanej oferty DC Comics zaledwie jeden tytuł utrzymany jest w konwencji westernowej - przywoływany "All Star Western" - co doskonale ukazuje proporcjonalną skale zainteresowania westernem wśród odbiorców produkcji tego wydawcy (chyba nadal dość pokaźnej grupy liczącej sobie ok. 300 tys. osób w samych Stanach).
 
Swoją drogą niewiele brakowało by ów miesięcznik uległ kasacji w październiku minionego roku przed czym ocaliło go wkomponowanie w ramy "Nocy Sów" - bądź co bądź opowieści rozgrywającej się głównie w tytułach trykocianych.
 
Maximumcarnage - argument z "Biedronką" jednak trochę od czapy (przynajmniej dla mnie). Zwłaszcza, że i western trudno byłoby uznać za składnice wyszukanych artefaktów.

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #838 dnia: Marzec 28, 2013, 01:56:55 pm »

 
swoją drogą to nieco rozmyliśmy ten temat niezłym OT. Zamiast rozmawiać o komiksie to dyskutujemy o popularności westernu :wink:

Jeśli dobrze zrozumiałem, to właśnie miałeś na celu pytając o opinię w kwestii mody na ,,Dziki Zachód".

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #839 dnia: Marzec 28, 2013, 01:59:16 pm »
Zwłaszcza, że i western trudno byłoby uznać za składnice wyszukanych artefaktów.

Parę diamencików można jednak znaleźć. Zapewne więcej niż w nurcie ,,superhero".

 

anything