trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1294856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slay


Offline Toranga

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:48:22 pm »
Straszne pierdoły i raczej mocno nieprzemyślane.

A można prosić o bardziej rzeczową krytykę, bo do takich "argumentów" trudno się odnieść i/lub spróbować poprawy.

PS Wiem, że trochę po czasie, ale nie zaglądam tu regularnie.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 08, 2013, 09:56:57 pm »
A można prosić o bardziej rzeczową krytykę, bo do takich "argumentów" trudno się odnieść i/lub spróbować poprawy.

PS Wiem, że trochę po czasie, ale nie zaglądam tu regularnie.
To nie moja wina. Jeśli wrzucasz linka z propozycją, żeby ludzie przeczytali, co potworzyłeś, a potem nie czytasz tego, co ci napisali na ten temat, to lekceważysz tych ludzi. W tej chwili, żeby wyjasnić, co miałem na myśli, musiałbym zajrzeć tam jeszcze raz i jeszcze raz przeczytać. A moja (czyli osoby, której wierzę na słowo) opinia sugeruje, że nie warto podejmować tego trudu. To nie była klrytyka, ale ostrzeżenie skierowane do innych ludzi, którzy tu zaglądają regularnie. W związku z tym nie oczekuję ani odnośników, ani obietnic poprawy. Po prostu daj sobie spokój z tym pisaniem, tym bardziej, że czasu masz ewidentnie mało (np. brak ci go na czytanie).

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:15:18 pm »
N.N. z całym szacunkiem, bo wiesz jak cenię Twoje rady i krytyke, nie uważasz, że nieco za ostro? Czemu podcinasz mu skrzydła? Każdy z nas zaczynał czy zaczyna kiedyś i robi błędy, ale czy to powód do takiego potraktowania?
Tym bardziej, że rzeczywiście w tamty wpisie nie odniosłeś się w sposób merytoryczny do wypowiedzi.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:33:57 pm »
Z recenzji Torangi dowiedziałem się, że Sin City to komiks brutalny, prymitywny i nadający się jedynie do czytania na sraczu. Oraz że Miller nie sprawdza się w takich formach. Trudno więc nie zgodzić się z podsumowaniem N.N.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:38:50 pm »
N.N. z całym szacunkiem, bo wiesz jak cenię Twoje rady i krytyke, nie uważasz, że nieco za ostro? Czemu podcinasz mu skrzydła? Każdy z nas zaczynał czy zaczyna kiedyś i robi błędy, ale czy to powód do takiego potraktowania?
Tym bardziej, że rzeczywiście w tamty wpisie nie odniosłeś się w sposób merytoryczny do wypowiedzi.

Dokonałem mojego wpisu 22 marca. Jasne - nie wytłumaczyłem, czemu tak uważam, ale masa osób tutaj dokonuje podobnych ocen za uzasadnienie mając tylko stwierdzenie: "wyrażam moją opinię/wyrażam moje zdanie). Mój wpis nikogo nie interesował przez ponad dwa tygodnie. Teraz Toranga domaga się uzasadnienia, za wytłumaczenie mając, iż do tej pory nie miał czasu tu zajrzeć.
Zatem pytam: czy powinienem pisać uzasadnienie, skoro najprawdopodobniej Toranga go nie przeczyta przez następne dwa tygodnie? Pytam także: czy warto traktować poważnie ludzi, którzy podają tutaj linki do swoich wypracowań, ale nie są zainteresowani sprawdzaniem, czy ktoś coś na ich temat napisał?
Szanujmy sami siebie, jeśli chcemy, żeby inni nas szanowali.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 08, 2013, 10:43:06 pm »
Ja nie kwestionuje tego, że tekst jest dobry czy zły. Chodzi mi tylko o formę przekazania, jaką zastosował N.N. Jako forumowicz z takim stażem i osoba tak zasłużona dla komiksu w Polsce, mógł napisać coś więcej niż "skończ pisać". Kolega Toranaga grzecznie poprosił o argumenty merytoryczne, a dostał brutalnego kopa w tyłek... A to wszystko dlatego, że poprosił o nie po kilku dniach od publikacji swojego tekstu...

Ps po przeczytaniu wpisu N.N. dziękuję za wyjaśnienie. Na pewno masz dużo racji w tym co napisałeś

Ps 2 mnie Twój wpis zainteresował. Czekałem, aż rozwinie się dyskusja, ale się nie doczekałem. Staram się wyciągać wnioski nawet z krytyki innych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 10:46:25 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 08, 2013, 11:11:50 pm »
Max przedstawił merytoryczną krytykę tekstu, o ktorym mowa - może wyrażoną trochę brutalnie, ale ujmująca istotę rzeczy. Jego stanowisko może być dobrym punktem wyjścia do rzeczowej dyskusji. Jeśli taka się rozwinie, chętnie się w nią właczę.

Offline Toranga

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 09, 2013, 08:57:29 pm »
Nie spodziewałem się tylu reakcji na moje niewinne pytanie, ale tym bardziej czuję się zobowiązany, żeby odpowiedzieć.

Przyznaję od razu, że po kolejnym przeczytaniu własnej recenzji, biję się w   piersi. Faktycznie byłem w kilku miejscach mało precyzyjny, nie   wyraziłem się jasno, czy użyłem "skrótu myślowego", przez co mogłem   zostać źle zrozumiany.

A teraz odpowiedzi na poszczególne posty.

 :arrow: maximumcarnage
Z recenzji Torangi dowiedziałem się, że Sin City to komiks brutalny, prymitywny i nadający się jedynie do czytania na sraczu. Oraz że Miller nie sprawdza się w takich formach. Trudno więc nie zgodzić się z podsumowaniem N.N.

"brutalny"
Odnosząc się do historii z albumu "Girlsy, Gorzała i Giwery" napisałem:
"Generalnie wszystkie są brutalne, smutne i raczej bez dobrego   zakończenia, czyli zgodnie z oczekiwaniami", co nie było krytyką i powyższe zdanie podtrzymuję. Jeśli uważasz, że komiksy Millera, zwłaszcza te spod znaku Sin City, nie są brutalne to chyba żadnego nie przeczytałeś uważnie.

"prymitywny"
Nigdzie w mojej recenzji nie nazwałem żadnego z komiksów Millera , w tym "Girlsy, Gorzała i Giwery", prymitywnym. Owszem napisałem, że jest to "niezobowiązująca rozrywka do przeczytania i zapomnienia", bo takie jest moje zdanie i nie uważam, żeby było szczególnie krzywdzące, zwłaszcza w stosunku do zbiorku krótkich form komiksowych o dość prostych fabułach obracających się w większości wokół przemocy i seksu. Niemniej jednak nie oznacza to, że uważam ten komiks za prymitywny.

"nadający się jedynie do czytania na sraczu"
Hmm, ten fragment recenzji rzeczywiście nie był najszczęśliwszy, ale napisałem coś innego niż sugerujesz, a mianowicie: "W związku z powyższym jest to idealne lektura w miejscu, do którego nawet król chadza piechotą.", co nie znaczy, że jedynie do czytania tam się nadaje. Ale jak już przyznałem byłem nieprecyzyjny w swojej wypowiedzi. Najbardziej w tym właśnie fragmencie. Chodziło mi w nim tylko o "Girlsy, Gorzała i Giwery", a można z niego zrozumieć, że cała seria Sin City jest idealna do czytania właśnie tam, a tak nie uważam. Miało to być żartobliwe nawiązanie do faktu, że mamy do czynienia z krótkimi formami oraz rozrywką nieaspirującą (moim zdaniem) do rangi ambitnej. Pisząc tą recenzję zastanawiałem się dość długo czy nie zrezygnować z tego "kloacznego" elementu i poniewczasie żałuję, że tego nie zrobiłem, bo widzę teraz, że bardziej szkodzi niż poprawia całość.

"Miller nie sprawdza się w takich formach"
Po raz kolejny przekręcasz moje słowa, i nimi manipulujesz. W jakich to niby formach Miller się moim zdaniem nie sprawdza? Ja napisałem o "Girlsy...": "Mimo, że nie rozczarowują to   stwierdzam, że Miller bardziej mi odpowiada w dłuższych formach.". To chyba dość jasno wskazuje, że w Miller odpowiada mi w dłuższych (np. "Sin City" - obecnie znane jako "The Hard Goodbye") i krótszych formach, ale preferuję te pierwsze.

Podsumowując, przekręcasz sens mojej recenzji, wkładasz mi w usta twierdzenia, których nie powiedziałem i się z nimi nie zgadzam i na tej podstawie zgadzasz się z oceną N.N., że moja recenzja to "straszne pierdoły i raczej mocno nie przemyślane". W świetle powyższego to określenie moim zdaniem dużo bardziej pasuje do Twojego posta.

 :arrow: N.N.
Kontynuując powyższy wątek. Na powyższego posta maximumcarnage odpisałeś nazywając go merytoryczną krytyką mojego tekstu. Jak wykazałem powyżej jest to krytyka, ale nie mojego tekstu tylko jego zniekształconej wersji. Ale nie mam o to do Ciebie pretensji, bo jak sam napisałeś, moją recenzję przeczytałeś ponad 2 tygodnie temu, obecnie już nic z niej nie pamiętasz i nie zamierzasz czytać ponownie, więc musiałeś uznać streszczenie maximumcarnage za prawdziwe. No i OK. Przecież nie masz obowiązku szczegółowo recenzować każdej recenzji, jaką pierwszy lepszy początkujący recenzent postanowi wrzucić na niniejsze forum.

Ale do późniejszych Twoich postów słówko sprostowania.

Teraz Toranga domaga się uzasadnienia, za wytłumaczenie mając, iż do tej pory nie miał czasu tu zajrzeć.
Zatem pytam: czy powinienem pisać uzasadnienie, skoro najprawdopodobniej Toranga go nie przeczyta przez następne dwa tygodnie? Pytam także: czy warto traktować poważnie ludzi, którzy podają tutaj linki do swoich wypracowań, ale nie są zainteresowani sprawdzaniem, czy ktoś coś na ich temat napisał?
Szanujmy sami siebie, jeśli chcemy, żeby inni nas szanowali.

Niczego się nie domagałem a tylko grzecznie prosiłem o rzeczową krytykę, co zresztą niektórzy użytkownicy zauważyli, a nie otrzymawszy jej, nie mam do Ciebie żadnych pretensji ani oczekiwań. Wyjaśniłeś swoje stanowisko. Ja je przyjmuję. I koniec tematu.

Nie napisałem również, że nie miałem czasu tu zajrzeć. Jest to nadinterpretacja.
Napisałem:
Wiem, że trochę po czasie, ale nie zaglądam tu regularnie.

Wyjaśnienie:
Zarejestrowałem się na tym forum 8.03.2013. Do 22.03.2013 wrzuciłem w tym temacie 3 linki do recenzji komiksów na swoim blogu (cztery łącznie z "Girlsy..." ). Inni użytkownicy też wrzucili w tym czasie kilka, ale nie pojawił się żaden komentarz, więc dając czwartego linka nie liczyłem zbytnio na żadne opinie i tym razem ponownie zajrzałem do tematu dopiero po dłuższej przerwie.

 :arrow: Jaroslaw_D
Dzięki!
Ale nie martw się. Skrzydeł mi nie podcięło :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:36:00 am »
Z dniem dzisiejszym zaczynam prezentować cykl wywiadów z twórcami RCK. Są to eksluzywne rozmowy, na wyłączność "Półki", także zapraszam do czytania:

Dawid Kuca - RCK to rewelacyjny komiks akcji...

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Macias

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:35:23 pm »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:55:59 pm »

Offline Macias

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:59:43 pm »
Ten pasek jest naprawdę dobry! Brawo!
Podziękował wielce.

Offline peta18

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:42:23 am »
Ten pasek jest naprawdę dobry! Brawo!
Przylaczam sie do opinii Dariusza :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:51:46 am »
Drugi z serii wywiadów z artystami pracującymi nad RCK

Kamil Karpiński - Komiks sprzeda się dobrze, jest to coś nowego na rynku.

I próbka umiejętności

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope