Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1278937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 19, 2013, 02:04:42 am »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 19, 2013, 01:55:09 pm »
Jak ktoś ma ochotę na nieco starsze rzeczy to zapraszam.

Skarb Majów



Wyspa Skarbów


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 19, 2013, 02:20:03 pm »
zaczynamy i zapraszamy:
http://fest-karminadel.blogspot.com/2013/04/hanysy-i-gorole.html
Ja już widzę, że będzie działo się na fest! :smile:  Ale widzę, że czasem słownik by się przydał ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TomekSzymek

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 19, 2013, 08:51:38 pm »
No niestety nieco spartaczyłem recenzję Maus. Głównie dlatego, że pisałem świeżo po lekturze. Wiele myśli przechodziło mi wtedy przez głowę i w trakcie pisania miałem mętlik w głowie. Mój błąd. Obiecuję Wam w przyszłości lepszą recenzję tego tytułu. Dłuższą i pełną moich przemyśleń.
Tymczasem proponuję lekturę recenzji Highschool of the Dead. Mam nadzieję, że tym razem będzie się ją lepiej czytać :) Zapraszam do lektury!

http://www.culturalnie.net/2013/04/highschool-of-dead-1-7-daisuke-sato.html
Blog mojego autorstwa :) Serdecznie zapraszam!
http://www.culturalnie.net/

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #904 dnia: Kwiecień 19, 2013, 09:51:04 pm »
Cytuj
Jak to bywa w większości
japońskich mang, każda z kobiet jest tutaj
pokazana nago przynajmniej raz, a rozmiar
ich biustów wyraźnie odbiega od norm
krajowych.

To baaaardzo duże nadużycie. Ja trochę mang przeczytałem, bynajmniej tych wydanych w Polsce i nagich kobiet nie uswiadczyłem za dużo. Szkoda, że powielasz schematy tych, którzy  o tym typie komiksu nie wiedzą za dużo...
Pomijając fakt, że manga jest tylko japońska. Innej raczej nie ma.

I mam pytanie. Co jest niewygodnego w czytaniu mang od tyłu? Tak się zastanawiam, bo wiele osób ma takie odczucia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 09:54:48 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline TomekSzymek

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #905 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:07:58 pm »
To baaaardzo duże nadużycie. Ja trochę mang przeczytałem, bynajmniej tych wydanych w Polsce i nagich kobiet nie uswiadczyłem za dużo. Szkoda, że powielasz schematy tych, którzy  o tym typie komiksu nie wiedzą za dużo...
Pomijając fakt, że manga jest tylko japońska. Innej raczej nie ma.

I mam pytanie. Co jest niewygodnego w czytaniu mang od tyłu? Tak się zastanawiam, bo wiele osób ma takie odczucia.

Przyznam, że wypowiedź miała być żartobliwa. Zaznaczyłem poza tym na początku, że wiele mangi nie czytam, więc po prostu piszę o niej jako zupełny laik. W HSOD po prostu rozmiar biustu tych kobiet rzuca się w oczy. Nagich scen też jest sporo, a każdy kadr w przypadku chociażby biegu pokazany jest od dołu, by ukazać, co bohaterki mają pod spódniczkami. Ani mi ślinka nie cieknie, ani mi to specjalnie nie przeszkadza. Po prostu mam takie odczucia po czytaniu mang i z tym mi się kojarzą. Odnoszę wrażenie, że wszystkie kobiety powinny być piękne, hojnie obdarzone przez naturę i robiące wrażenie na mężczyznach. Może po prostu większość mang, które czytałem, były, nie wiem jak to określić, pospolite? Banalne? Niewymagające? I to przez to odniosłem takie wrażenie.

To co najbardziej mi przeszkadza w mangach to mały rozmiar tych tomów. Najwygodniej czytało mi się Akirę. Wszystko bardziej przypominało mi komiks. Czytało się od lewej, a i rozmiar był większy. W HSOD jest to małe, komiks zamyka się przy każdym odłożeniu na bok i czasem nie widać jakichś fragmentów dialogu, zanim poprawnie nie odegnie się strony. W "normalnych" komiksach jest pozostawiony jakiś margines, co znacznie ułatwia czytanie.
A co do czytania od prawej to już kwestia uprzedzenia. Wszystkie książki tak czytam, komiksów też większość, więc człowiek nieprzyzwyczajony do odmienności.
Blog mojego autorstwa :) Serdecznie zapraszam!
http://www.culturalnie.net/

Offline chch

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:19:43 am »
Ja trochę mang przeczytałem, bynajmniej tych wydanych w Polsce [...]
Drogi forumowy kolego, recenzencie (!), "bynajmniej" to zaprzeczenie a nie synonim słowa "przynajmniej". Chyba że o tym wiesz i chciałeś poinformować, że nie czytałeś mang wydanych w Polsce...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Blacksad

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #907 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:24:46 am »
Jaroslaw_d jeszcze wiele ma przed sobą w kwestii znajomości języka polskiego. Kibicuję i trzymam kciuki.
Chrzań się, Smirnov

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #908 dnia: Kwiecień 20, 2013, 09:20:11 am »
Heh..macie absolutną rację. Tak sobie ubzdurałem i nawet się nie zastanawiałem nad tym wyrazem.
To chyba jednak nie tylko moj problem, jak tak obserwuję ludzi i z nimi rozmawiam.
Człowiek uczy się całe życie i to jest prawda :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #909 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:00:05 pm »
Może po prostu większość mang, które czytałem, były, nie wiem jak to określić, pospolite? Banalne? Niewymagające? I to przez to odniosłem takie wrażenie.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Co do małego rozmiaru to ostatnio na szczęście wychodzi coraz więcej mang w powiększonym formacie.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #910 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:15:46 pm »
Zaznaczyłem poza tym na początku, że wiele mangi nie czytam, więc po prostu piszę o niej jako zupełny laik.
Cytuj
Może po prostu większość mang, które czytałem, były, nie wiem jak to określić, pospolite? Banalne? Niewymagające? I to przez to odniosłem takie wrażenie.
Jeśli się na czymś nie znasz - jak sam przyznajesz - to po co się na ten temat wypowiadasz. W dodatku masz na tym swoim blogu buńczuczną zapowiedź, że chcesz być przewodnikiem po świecie kultury (czy coś w tym rodzaju).
Wystarczyłoby, żebyś poczytał tu - na tym forum - wypowiedzi ludzi, którzy trochę mang przeczytali, popytał ich, co i jak, i już wiedziałbyś więcej i rozumiał lepiej to, o czym zamierzasz pisać. Ty jednak wolisz być ciemny jak tabaka w rogu, pisać o tym, co ci się wydaje i krzywo się tłumaczyć z tego, że tak własnie postępujesz.
Odpowiedz mi: czemu ktokolwiek miałby czytać wynurzenia dyletanta (zwłaszcza, że nie sa napisane zbyt piękną polszczyzną)?

fragsel

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #911 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:11:41 pm »
Jeśli się na czymś nie znasz - jak sam przyznajesz - to po co się na ten temat wypowiadasz. W dodatku masz na tym swoim blogu buńczuczną zapowiedź, że chcesz być przewodnikiem po świecie kultury (czy coś w tym rodzaju).

Cytuj
Dążę do tego, by początkowo skromny blog literacki zamienił się w Twoje główne źródło informacji kulturalnych.

No, to ja się nie piszę, bo w mojej pracy muszę się choć trochę znać na kulturze. Bo jak bym powielał co tam napisałeś to mnie młodzież z ziemią zrówna. I byłoby po autorytecie. A dla nauczyciela to mogiła.

Offline TomekSzymek

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #912 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:25:33 pm »
Jeśli   się na czymś nie znasz - jak sam przyznajesz - to po co się na ten   temat wypowiadasz. W dodatku masz na tym swoim blogu buńczuczną   zapowiedź, że chcesz być przewodnikiem po świecie kultury (czy coś w tym   rodzaju).
Wystarczyłoby, żebyś poczytał tu - na tym forum -   wypowiedzi ludzi, którzy trochę mang przeczytali, popytał ich, co i jak,   i już wiedziałbyś więcej i rozumiał lepiej to, o czym zamierzasz pisać.   Ty jednak wolisz być ciemny jak tabaka w rogu, pisać o tym, co ci się   wydaje i krzywo się tłumaczyć z tego, że tak własnie postępujesz.
Odpowiedz mi: czemu ktokolwiek miałby czytać wynurzenia dyletanta (zwłaszcza, że nie sa napisane zbyt piękną polszczyzną)?

Tak,   piszę bloga z perspektywy kogoś, kto poprzez te wszystkie recenzje   dopiero zapoznaje się ze światem komiksów, filmów czy nawet literatury.   Nie stawiam się tutaj w roli krytyka tylko piszę o swoich wrażeniach z   danej lektury czy spektaklu. Staram się robić research przed każdym   swoim tekstem, ale są to zazwyczaj informacje, które wpływają na moją   interpretację, co zazwyczaj zawarte jest w recenzjach. Wierzę w to, że, w   przypadku komiksów, każda kolejna lektura po prostu przybliża mnie do   poznania czegoś nowego.
Dlaczego ktoś ma to czytać? Komiks, zarówno   na moim portalu jak i na moich półkach, jest czymś zupełnie nowym.   Ciężko oczekiwać ode mnie na tym polu rozwiniętych i dojrzałych   recenzji. W przypadku filmu sytuacja wygląda nieco inaczej. Dostawałem   kilka komentarzy od osób, które twierdziły, że widać zmiany w moich   interpretacjach. Stają się one bardziej dojrzałe. Do tego zaczynam   odnajdywać w filmach nawiązania do innych dzieł. Za ambitne kino i   książki wziąłem się jakiś rok temu. Jestem młodą osobą, która ma przed   sobą jeszcze wiele lektur.
Sama "buńczuczna zapowiedź" to mój ambitny plan. Podobno wysokie cele są jednym z powodów osiągnięcia sukcesu.
Jeżeli   chodzi o sposób mojego przekazywania myśli, to faktycznie może nie   piszę piękną polszczyzną. Nie robię jednak błędów ortograficznych i   językowych, staram się poprawnie stawiać przecinki i pracuję nad tym by   tekst wyglądał przejrzyście i dobrze się go czytało. Może ładniejsza   polszczyzna przyjdzie z czasem.
Blog mojego autorstwa :) Serdecznie zapraszam!
http://www.culturalnie.net/

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #913 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:42:52 pm »
Tak,   piszę bloga z perspektywy kogoś, kto poprzez te wszystkie recenzje   dopiero zapoznaje się ze światem komiksów, filmów czy nawet literatury.   Nie stawiam się tutaj w roli krytyka tylko piszę o swoich wrażeniach z   danej lektury czy spektaklu.

Recenzja jest chyba jednak formą krytyki danego dzieła, więc nie za bardzo rozumiem co chciałeś przekazać.

Offline TomekSzymek

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #914 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:54:51 pm »
Recenzja jest chyba jednak formą krytyki danego dzieła, więc nie za bardzo rozumiem co chciałeś przekazać.

Faktycznie. Więc można to bardziej nazwać wrażeniami z lektury. Jednak tak jest raczej w przypadku komiksów. Książki i filmy mogę już zaczynać odradzać/polecać moim czytelnikom, biorąc za to pełną odpowiedzialność.
Blog mojego autorstwa :) Serdecznie zapraszam!
http://www.culturalnie.net/

 

anything