Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1292828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #930 dnia: Kwiecień 30, 2013, 02:23:28 pm »
Zapraszam na bloga. Wrzuciłem recenzję "Thor: Odrodzenie".

http://kamilczytakomiksy.blogspot.com/2013/04/thor-odrodzenie.html

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na jedną rzecz jeśli można...

Cytuj
Ten amerykańsko-francuski duet dostał za zadanie przywrócenie boga   gromów do świata Marvela po prawie trzech latach nieobecności.   Poprzednia seria z nordyckim bogiem w roli głównej zakończyła się bowiem   Ragnarokiem, czyli ichnim końcem świata zwanym także zmierzchem bogów, w   następstwie którego Thor i wszyscy jego pobratymcy (asgardcy bogowie)   zginęli.

Dwa zdania, w których cztery razy występuje słowo "bóg". Za dużo tych powtórzeń w moim przekonaniu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #931 dnia: Kwiecień 30, 2013, 03:45:34 pm »
Kilka slow i obrazkow o amerykanskim mainstreamie ze zlotej epoki:
http://turucorp.blogspot.com/2013/04/gdyby-goebbels-lubi-komiksy-albo.html

Offline a5000

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #932 dnia: Kwiecień 30, 2013, 05:37:57 pm »
Witam serdecznie, zapraszam do sprawdzenia historyjki. Jest wulgarna i obsceniczna, raczej traktowałem ją jako material do nauki programu niż pełnoprawny produkt, ale stanowi jakąś tam całość.
http://a-5000.blogspot.com/

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #933 dnia: Kwiecień 30, 2013, 07:18:02 pm »
Witam serdecznie, zapraszam do sprawdzenia historyjki. Jest wulgarna i obsceniczna, raczej traktowałem ją jako material do nauki programu niż pełnoprawny produkt, ale stanowi jakąś tam całość.
http://a-5000.blogspot.com/
Żenada.

Offline Toranga

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #934 dnia: Maj 01, 2013, 05:29:43 am »
Pozwolę sobie zwrócić uwagę na jedną rzecz jeśli można...

Dwa zdania, w których cztery razy występuje słowo "bóg". Za dużo tych powtórzeń w moim przekonaniu.


Dzięki. Słuszna uwaga.
Pozdrawiam.

Offline Jelsky

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #935 dnia: Maj 01, 2013, 01:26:43 pm »
Ja również zapraszam na swój raczkujący blog i zachęcam do podzielenia się wszelkimi uwagami. Tematyka bloga kręci się się wokół komiksu kryminalnego i sensacyjnego, chociaż nie wykluczam, że z czasem jego charakter stanie się bardziej otwarty :smile:

http://bulletsarethebeauty.blogspot.com

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #936 dnia: Maj 01, 2013, 06:01:53 pm »
Dawno nie było żadnej komiksowej   recenzji...czas nadrobić zaległości i to tytułem z najwyższej - nomen   omen - półki. Komiksowy klasyk i tytuł, którego specjalnie zapowiadać   nie trzeba. Mistrz Frank Miller w najlepszym wydaniu, czyli Sin City!

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/05/recenzja-sin-city-miasto-grzechu.html


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #937 dnia: Maj 01, 2013, 06:18:54 pm »
Dawno nie było żadnej komiksowej   recenzji...czas nadrobić zaległości i to tytułem z najwyższej - nomen   omen - półki. Komiksowy klasyk i tytuł, którego specjalnie zapowiadać   nie trzeba. Mistrz Frank Miller w najlepszym wydaniu, czyli Sin City!



Jak zwykle pełno byków:
1) ,,Mierzyć się bowiem z wybitnym twórcom (?) ...",
2) ,,...potrafi pozbawić człowieka fragmentów jego ciała, obcinając je centymetr po centymetrze jego ciała...",
3) co chciałeś powiedzieć przez to że Marv jest ,,czarnym bohaterem" (sugerujesz, że jest murzynem?). Miałeś pewnie na myśli ,,czarny charakter". 
 

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #938 dnia: Maj 01, 2013, 06:20:23 pm »
Dawno nie było żadnej komiksowej   recenzji...czas nadrobić zaległości i to tytułem z najwyższej - nomen   omen - półki. Komiksowy klasyk i tytuł, którego specjalnie zapowiadać   nie trzeba. Mistrz Frank Miller w najlepszym wydaniu, czyli Sin City!

Nie czepiam się, ale myślę nad tym i myślę, i nie potrafię wymyślić. Dlaczego nomen omen?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #939 dnia: Maj 01, 2013, 06:32:06 pm »
,Mierzyć się bowiem z wybitnym twórcom (?) ...",

3) co chciałeś powiedzieć przez to że Marv jest ,,czarnym bohaterem" (sugerujesz, że jest murzynem?). Miałeś pewnie na myśli ,,czarny charakter".

 :lol: :lol: ręce opadają na niektóre byki, których nie poprawie  :oops:

Murzyn się udał niesamowicie... Nie mówiąc o wielbłądzie pierwszym.

Cytuj
Nie czepiam się, ale myślę nad tym i myślę, i nie potrafię wymyślić. Dlaczego nomen omen?

Wiesz co, przekleiłem tekst z profilu fb, a to nomen omen miało być takim nawiązaniem do nazwy strony :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 06:35:44 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #940 dnia: Maj 01, 2013, 06:37:09 pm »
Nie rozumiem tylko, czy wynika to z niewiedzy czy też pośpiechu. Nie czytasz tych tekstów przed wstawieniem? Praktycznie w każdym zdarza ci się po kilka takich ,,kwiatków".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #941 dnia: Maj 01, 2013, 06:46:06 pm »
Wiesz, sam się nad tym zastanawiam. Z niewiedzy na pewno nie, bo nigdy nie miałem problemów z ortografią. Z pośpiechu? Raczej też nie, bo nigdy nie wrzucam tekstów zaraz po napisaniu, tylko co najmniej na drugi dzień czytając je wcześniej po kilka razy.
Nie ma czegoś takiego, że napiszę, a za chwile wrzucam. Czytam kilka razy, odkładam tekst i za parę godzin do niego wracam i znów czytam. Najpierw w wordzie, później na stronie, a na koniec jeszcze jako podgląd strony.
Może kwestia nieuwagi, albo jeszcze bardziej coś takiego, że ciężko poprawiać swój tekst. Jak czytam go po raz 10 to już mam go dosyć i przestaje być uważny. Za bardzo też ufam programowi do pisania, że wyłapie błędy (tak było np. w wypadku pierwszego wskazanego przez Ciebie błędu). Wiem, że tak się nie pisze, ale ni zwróciłem uwagi, bo word mi go nie podkreślił :/ Wiem, że powinienem sam je sprawdzać i po dzisiejszym mam już nauczkę na przyszłość.
I tak teraz już jest o wiele lepiej, bo jak czytam swoje pierwsze blogowe teksty to, aż się chwytam za głowę.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Macias

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #942 dnia: Maj 01, 2013, 09:11:23 pm »
Mało to kogo interesuje, ale jak co środę kolejny wpis:
http://zmowanienawisci.blogspot.com/2013/05/mars-napada.html

Offline maximumcarnage

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #943 dnia: Maj 01, 2013, 09:13:20 pm »

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #944 dnia: Maj 01, 2013, 10:56:27 pm »
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 01:09:57 am wysłana przez mistrzu zagłady »