trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1292095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #945 dnia: Maj 03, 2013, 11:32:57 am »
Mało to kogo interesuje, ale jak co środę kolejny wpis:
http://zmowanienawisci.blogspot.com/2013/05/mars-napada.html
Rozbawiłeś mnie, dzięki.

Gilbaert

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #946 dnia: Maj 03, 2013, 06:55:30 pm »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #947 dnia: Maj 05, 2013, 12:01:31 pm »

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #948 dnia: Maj 05, 2013, 04:02:50 pm »
Zapraszam na #53 zeszytówkę, która rozpoczyna drugi rok tego działu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #949 dnia: Maj 07, 2013, 10:28:51 am »
Zapraszam do przeczytania krótkiego tekstu, będącego wspominkami Andrzeja Janickiego o czasopiśmie "Awantura".

(Info) "Awantura" we wspomnieniach Andrzeja Janickiego 

i dwa wpisy z ubiegłego tygodnia:

"PS" Jerzego Szyłaka do recenzji Sin City.

Z tego miejsca jeszcze raz ogromne podziękowania dla autora za możliwość wykorzystania tego wpisu!


I moje zdobycze - autografy - na komiksach Jacka Michalskiego.

(Foto) Autografy od komiksowego mistrza Jacka Michalskiego

Pod linkiem jest "tylko" kilka zdjęć, ale są one dla mnie ogromnie ważne, dlatego postanowiłem się nimi pochwalić :wink: Jak ktoś będzie zainteresowany to zapraszam do obejrzenia.

----------------------------------------------------

A jutro - w moim przekonaniu - bardzo ciekawy tekst o jednym z komiksów z "Awantury", wzbogacony wypowiedziami twórcy! Zapraszam do odwiedzin.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Macias

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #950 dnia: Maj 08, 2013, 10:33:43 pm »

Offline Rzenio

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #951 dnia: Maj 08, 2013, 11:02:58 pm »
Zapraszam na
http://protektorzy.blogspot.com/

Można obejrzeć okładkę pierwszego zeszytu.
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #952 dnia: Maj 08, 2013, 11:33:33 pm »
Zapraszam na
http://protektorzy.blogspot.com/

Można obejrzeć okładkę pierwszego zeszytu.

Nie chcę wyjść na jakiegoś zboczeńca, ale co to jest to białe, co tej strażniczce Kori spływa po twarzy?

Ps. Ile stron już narysowałeś?

Offline Rzenio

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #953 dnia: Maj 08, 2013, 11:42:24 pm »
Nie chcę wyjść na jakiegoś zboczeńca, ale co to jest to białe, co tej strażniczce Kori spływa po twarzy?

Ps. Ile stron już narysowałeś?

Makijaż. Dla zboczeńców jest inny blog:)
14 (z 28) w tuszu i częściowo w kolorze. Reszta w rozrysowana lub we wstępnym ołówku.   
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #954 dnia: Maj 09, 2013, 09:51:12 am »
Tekst, o którym ostatnio wspominałem dotyczący jednego z komiksów wydawanych w "Awanturze". Nie jest to typowa recenzja, a raczej wspominki na jego temat. Kilka ciekawostek uzyskanych u samego źródła, czyli rysownika tej pracy.

(Recenzja + wspominki) Conan & Atala/Drakon & Onea  Zapraszam do czytania.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #955 dnia: Maj 09, 2013, 10:21:50 am »
Tekst, o którym ostatnio wspominałem dotyczący jednego z komiksów wydawanych w "Awanturze". Nie jest to typowa recenzja, a raczej wspominki na jego temat. Kilka ciekawostek uzyskanych u samego źródła, czyli rysownika tej pracy.

(Recenzja + wspominki) Conan & Atala/Drakon & Onea  Zapraszam do czytania.


zauważyłem, że niewygodne komentarze potrafią wylatywać z tego bloga, więc będę komentował tutaj.

Cytuj
"Średnio rozumiem, które z praw autorskich miałoby naruszyć zatytułowanie komiksu Conan & Atala"
może autora książki - Howarda? A może wydawcy w tamtym czasie komiksów o Conanie (wspomniany w tekście AS-Editor. Aczkolwiek cały czas się spotyka głosy, że prawa do wydawania komiksów przez tego wydawce są podważane).

Parafrazując deko. Gdyby tytuł brzmiał "Superman i ktośtam" też nie wiedziałbyś które z praw autorskich ten tytuł narusza?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #956 dnia: Maj 09, 2013, 12:09:44 pm »
zauważyłem, że niewygodne komentarze potrafią wylatywać z tego bloga, więc będę komentował tutaj.
może autora książki - Howarda? A może wydawcy w tamtym czasie komiksów o Conanie (wspomniany w tekście AS-Editor. Aczkolwiek cały czas się spotyka głosy, że prawa do wydawania komiksów przez tego wydawce są podważane).

Parafrazując deko. Gdyby tytuł brzmiał "Superman i ktośtam" też nie wiedziałbyś które z praw autorskich ten tytuł narusza?

Niewygodne nie wylatują i wylatywać nie będą, bo nie mam nic przeciwko krytyce. Wywalam tylko te, które obrażają mnie lub innych. Nie chce przytaczać tu niektórych usuniętych wpisów, bo nie ma już sensu.

Co do tych praw to rzeczywiście... Nie spojrzałam na to w taki sposób. Dla mnie była to nazwa jak każda inna, tak jakby nazwać kogoś "John", ale masz dużo racji z tym "Supermanem".
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 12:37:52 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Gilbaert

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #957 dnia: Maj 09, 2013, 10:43:21 pm »
"sprawca scenariusza" brzmi jakby autor pisząc ten scenariusz popełnił jakąś zbrodnię

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #958 dnia: Maj 09, 2013, 11:00:40 pm »
Makijaż. Dla zboczeńców jest inny blog:)
14 (z 28) w tuszu i częściowo w kolorze. Reszta w rozrysowana lub we wstępnym ołówku.   
Jasne, makijaż, oczywiście. Tak właśnie myślałem.
No to rysuj 15 i więcej. Nie wiem, jak wyszło ci napisanie scenariusza, ale rysunki całkiem, całkiem. Zwłaszcza str. 1 świetnie wygląda. Okładka, jak dla mnie, nieco zbyt "krzykliwa". I ten podtytuł... sam nie wiem.
Trzymam kciuki.

Offline Toranga

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #959 dnia: Maj 11, 2013, 08:42:41 am »
Zapraszam na bloga. Wrzuciłem recenzję nowego numeru "Star Wars Komiks": http://kamilczytakomiksy.blogspot.com/2013/05/star-wars-komiks-nr-022013-kres.html


@maximumcarnage - Co uważasz za dziwny patriotyzm? Walkę z komunistami po II Wojnie Światowej, zmiażdżoną czerwoną gwiazdę czy coś innego?