Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1295929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mistrzu zagłady

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 07:26:15 am wysłana przez mistrzu zagłady »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1051 dnia: Sierpień 02, 2013, 10:04:11 am »
Zapraszam do recenzji "Grand Prix" Marvano:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/08/352-grand-prix.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1052 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:27:32 pm »
Zapraszam do recenzji "Grand Prix" Marvano:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/08/352-grand-prix.html

Wpisywałem wczoraj komentarz pod tym tekstem, ale nie pokazuje. Nie wiem czy jakiś błąd czy nie przeszedł moderacji?


Ode mnie natomiast kilka zdań po wakacyjnej przerwie o komiksie Byle do piątku trzynastego. Zapraszam do czytania.

Szata graficzna jeszcze pozostała stara, ale trwają pracę nad nowa odsłoną, kombinuje jak będzie wyglądało najlepiej ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1053 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:00:25 am »
Wpisywałem wczoraj komentarz pod tym tekstem, ale nie pokazuje. Nie wiem czy jakiś błąd czy nie przeszedł moderacji?

Musiał być jakiś błąd, komentarz już jest widoczny.

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1054 dnia: Sierpień 04, 2013, 01:23:35 pm »
Zapraszam na #66 odsłonę zeszytów prosto z za wielkiej wody.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1055 dnia: Sierpień 08, 2013, 01:38:33 pm »
Jak ktoś ma ochotę to zapraszam.

It's not about that

Będę wdzięczny za komentarze, jak podchodzicie do takiej formy "recenzji". Czy pomysł udany czy kompletnie nietrafiony. Domyślam się, że nie pierwszy coś takiego robię, ale jak ktoś będzie miał ochotę to zapraszam do czytania i oceny.


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1056 dnia: Sierpień 10, 2013, 08:35:09 am »

Offline Sebastian F.

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1057 dnia: Sierpień 10, 2013, 10:54:48 pm »
Wrzuciłem na "Outilne" recenzję właśnie wydanego przez Centralę "Pasterza". Finlandia, depresja, zima itp.

http://komiks.blog.polityka.pl/2013/08/10/jak-smakuje-wodka-i-nuda-w-finlandii/



Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1058 dnia: Sierpień 11, 2013, 12:16:18 pm »
Jakby ktoś miał ochotę, to jest nowa zeszytówka.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1059 dnia: Sierpień 13, 2013, 09:52:36 am »
Po długiej przerwie wracam do pisania o filmach. Oby na dłużej. Dziś o klasycznym antywesternie Arthura Penna.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/08/353-may-wielki-czowiek-arthur-penn-1970.html

Offline Koalar

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1060 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:03:25 am »
Po długiej przerwie wracam do pisania o filmach. Oby na dłużej. Dziś o klasycznym antywesternie Arthura Penna.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/08/353-may-wielki-czowiek-arthur-penn-1970.html

A co to ma wspólnego z komiksem? To, że autor recenzji lubi je czytać?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1061 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:13:47 am »
Mniej więcej. Odrobina offtopu nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a i sam film ma sporo komiksowych akcentów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 10:18:22 am wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1062 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:18:29 am »
Po długiej przerwie wracam do pisania o filmach. Oby na dłużej. Dziś o klasycznym antywesternie Arthura Penna.
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/08/353-may-wielki-czowiek-arthur-penn-1970.html
Od kogoś, kto porywa się na pisanie o filmie, który powstał ponad 40 lat temu, można (i trzeba) oczekiwać, że uwzględni fakt, iż przez te czterdzieści lat sporo osób film oglądało, a część z nich to i owo o nim napisała (często sensownie).
Właściwie nie wiadomo, czy opisujesz film z punktu widzenia współczesnego widza, który ma d... to, że przez czterdzieści lat sporo się w kinie zmieniło, czy też uwzględniasz upływ czasu. W związku z tym, nie wiadomo, czy pisząc o skromnych środkach, masz na mysli niskobudżetowy film z 1970 roku, czy wielkie widowisko, które dziś wygląda jak "Odyseja Kosmiczna" przy najnowszym "Star Treku". Porównanie z "Jeżdźcem znikąd" - chybione zupełnie i zrobione nie wiadomo po co. Wszak po filmie Penna sposób pokazywania Dzikiego Zachodu bardzo się zmienił, a zmianę tę widać praktycznie we wszystkich westernach powstałych na przestrzeni ostatnich 40 lat. Tu przypomnę, że Generał Custer był przed rokiem 1970 niemal bohaterem narodowym i bohaterem wielu filmów, ktore sławiły jego heroizm i stawiały w jednym szeregu z obrońcami Alamo. A potem już nie.
Przy okazji pisania o "Małym wielkim człowieku" można było napisać naprawdę dużo. Ty jednak wolałeś napisać mało i dać pryzmat subiektywnym odczuciom nad rzetelną analizą.
W konsekwencji, nie wiadomo, po co ten tekst powstał i dla kogo jest przeznaczony. Dla mnie na pewno nie jest.

Dodane: I mogłeś (a nawet powinieneś) wspomnieć, że był Custer pierwowzorem żółtowłosego generała z komiksu "Blueberry". Nikt by Ci wtedy nie zarzucił, że twój tekst nie ma nic wspólnego z komiksami.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1063 dnia: Sierpień 13, 2013, 11:51:58 am »
Dziękuję za wyczerpujący komentarz.
Wolałem nie pisać analizy, gdyż wydaje mi się, że nie mam ku temu odpowiednich kompetencji, moja wiedza jest niewystarczająca by napisać tekst rzetelny, a i w najbliższym otoczeniu brak odpowiedniej literatury, którą mógłbym się podeprzeć (ale poszukiwania takowej już trwają). Dlatego napisałem recenzję, która jest dużo mniej wymagająca i opiera się na subiektywnym odczuciu.
Pisząc o skromnej reżyserii miałem na myśli m.in. prosty montaż - bez efektownych przenikań czy dopasowań graficznych, bez niepotrzebnego efekciarstwa.
Tekst powstał przede wszystkim dla mnie, chciałbym nauczyć się dobrze pisać o filmach, a nie zrobię tego nie pisząc. Trzeba ćwiczyć, mam nadzieję, że kolejne teksty będą tylko lepsze, choć z pewnością nie będą idealne. Jednocześnie tekst trafił na blog, dzięki czemu otrzymałem kilka cennych uwag, które mam nadzieję pomogą mi w przyszłości. Wydaje mi się też, że wiele osób, które odwiedza mój blog, film może zainteresować - zwłaszcza bardziej casualowych widzów niż Ty, którzy oglądają głównie najnowsze produkcje.
Porównanie z "Jeźdźcem" - zwykłe skojarzenie. O "Blueberrym" całkiem zapomniałem, dziękuję za przypomnienie.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1064 dnia: Sierpień 13, 2013, 12:48:43 pm »
Wydaje mi się też, że wiele osób, które odwiedza mój blog, film może zainteresować - zwłaszcza bardziej casualowych widzów niż Ty, którzy oglądają głównie najnowsze produkcje.
Nie rzucam się do gardła. Wskazuję jedynie miejsca, gdzie mogłoby być lepiej, ciekawiej i bardziej tresciwie zwłaszcza dla casualowego odbiorcy (takiego, który naprawdę potrzebuje tej wiedzy, którą ja już mam). Recenzja - wbrew pozorom - jest trudnym gatunkiem i wymaga od autora nie tylko rzetelnej wiedzy, ale i lekkiego pióra.
Kusi mnie też, żeby poszukać "Małego wielkiego człowieka" (jest gdzieś u mnie w domu) i zobaczyć, jak naprawdę wygląda ta "prostota montazowa", obawiam się jednak, że nie znajdę na to czasu.