Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1298258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nexus6

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpień 13, 2013, 03:25:06 pm »
Grzybiarz, tak się wtedy montowało, więc nie jest to jakaś szczególna cecha tego filmu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1066 dnia: Sierpień 13, 2013, 07:54:08 pm »
A w ogóle wara z wszelką krytyką od tego filmu. To wielki wielki film. :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1067 dnia: Sierpień 13, 2013, 08:14:53 pm »
nexus6 - Nie mówię, że to jakaś szczególna cecha, wyjaśniałem po prostu co miałem na myśli pisząc o skromnej reżyserii. I nie zgodzę się, że tak się wtedy montowało (a przynajmniej nie wszystko), pierwszy przykład z brzegu - "2001: Odyseja Kosmiczna" i kość "zmieniająca się" w prom kosmiczny. Nie chcę w żaden sposób porównywać tych filmów, tylko podaję przykład - kolejnych można szukać w innych filmach Kubricka i chociażby De Palmy z tamtych lat.

Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie przeoczyłem coś w filmie Penna i ów montaż wcale taki prosty nie jest, jak mi się wydaje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 08:21:19 pm wysłana przez Anonimowy Grzybiarz »

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1068 dnia: Sierpień 13, 2013, 09:05:59 pm »

Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie przeoczyłem coś w filmie Penna i ów montaż wcale taki prosty nie jest, jak mi się wydaje.
Obejrzałem raczej małą część filmu, ale za oryginalne i ciekawe uważam sceny:
a) w ktorych oglądamy skutki, a nie dzialania. Najpierw są to (otywierające film) sceny, w których oglądamy pobojowisko, na ktorym przeżyli tylko Jack i jego siostra. Potem tak samo pokazywany jest także obóz Czejenów po napadzie armii USA.
b) cudowna scena z butami w scenie, gdy pani pastorowa bzyka się ze sklepikarzem. Toż to majstersztyk montażu, zwłaszcza w połączeniu z głosami.
Jeśli się oczekuje skrótu montażowego na miarę rzutu kością w "odysei kosmicznej" (skrótu, ktory przeszwedł do historii kina, bo był wyjątkowy), to latwo przegapić fakt, że w "Małym wielkim człowieku" jest sporo efektownych przejść montażowych - np. od dwunastu wężowych głów (dodanych dla smaku), do bohaterów w smole i pierzu.

Nie bierzesz tez pod uwagę faktu, że siła tego filmu tkwi w ironicznych wypowiedziach na temat rzeczywistości, tego czym jest, tego, jaka jest. Nawet banalne obrazki wyglądają inaczej, gdy zderzymy je z celnymi i kąśliwymi słowami. A takie zderzenia to sedno filmu Penna.
Moim zdaniem, scena, w której Jack spotyka Wild Billa Hickocka - ujęcia, przeciwujęcia, zmrużenia i otworzenia oczu, fakt, że patrzy najpierw na odbicie w lustrze, a potem rozlewa swój napój (no i jego strój, absolutnie sztuczny) - wszystko to składa się na to, co nazwałeś prostym montażem. Zapewniam cię, że w wielu filmach nakreconych w XXI wieku montaż jest dużo prostszy i dużo bardziej prymitywny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 09:22:53 pm wysłana przez N.N. »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1069 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:28:13 pm »
No i właśnie, sporo mi uciekło (choć nie scena z butami). Dzięki za poświęcenie czasu na wyszukanie przykładów, zwrócę na nie uwagę przy kolejnym seansie.
O jakości dzisiejszego montażu nie trzeba mnie wcale zapewniać, wiem jak się sprawy mają (choć i tu zdarzają się perełki jak "Stoker" Parka, którego scenariusz jest uroczo wręcz wtórny, natomiast realizacja formalna - w moim odczuciu - genialna).
Proponuję skończyć offtop, cieszę się, że błędy w tekście zostały wytknięte. Mam nauczkę, żeby bardziej uważać, co piszę i uważniej oglądać filmy.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1070 dnia: Sierpień 13, 2013, 10:31:20 pm »
A w ogóle wara z wszelką krytyką od tego filmu. To wielki wielki film. :smile:
Ależ, w tej kwestii to się akurat wszyscy zgadzamy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 06:21:39 am wysłana przez N.N. »

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1071 dnia: Sierpień 14, 2013, 04:47:47 am »
Kilka słów w tematach związanych z antologią FEST oraz Rycerzem CK http://mistrzzaglady.blogspot.com/2013/08/nie-czytaem-ale-sie-wypowiem.html

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1072 dnia: Sierpień 15, 2013, 04:46:35 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1073 dnia: Sierpień 16, 2013, 11:07:50 am »
Co prawda dziś bez nowego tekstu, ale zmieniła się nieco szata graficzna "Półki". Mam nadzieje, że teraz jest o wiele lepiej i spodoba się Wam.

http://jaroslawd.blogspot.com/
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1074 dnia: Sierpień 16, 2013, 12:06:43 pm »
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2013, 12:36:05 pm wysłana przez mistrzu zagłady »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline harek

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1076 dnia: Sierpień 16, 2013, 12:30:44 pm »
dopisz "l" na końcu adresu

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1077 dnia: Sierpień 18, 2013, 03:23:07 pm »
Oto kolejny numer zeszytówki, zaprasza.

Offline mistrzu zagłady

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1078 dnia: Sierpień 19, 2013, 06:00:00 pm »

Offline Binareus

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1079 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:49:16 am »
Nowa pracka pojawiła się na moim skromnym blogasku.
Zapraszam, szczególnie fanów Batmana  :smile:

 

anything