trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1298432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1215 dnia: Grudzień 10, 2013, 05:53:21 pm »
Recenzja najnowszego tomu WKKM Thor: W poszukiwaniu bogów.

http://kamilczytakomiksy.blogspot.com/2013/12/thor-w-poszukiwaniu-bogow.html

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1216 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:21:46 pm »

Offline giera

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1217 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:57:17 am »
"Noe #1: Za niegodziwość ludzi" -> najgorszy komiks jaki w tym roku czytałem

http://dybuk.wordpress.com/2013/12/12/noe-1-za-niegodziwosc-ludzi/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1218 dnia: Grudzień 12, 2013, 01:50:16 pm »
Och, AŻ tak złe to nie było, ale z pewnością Noemu daleko od "wybitności"...

A tymczasem...

Na Kolorowych siódma już część opowieści o Image Comics według Krzyśka Tymczyńskiego - tym razem o Skybound i Joe`s Comics. Klikajcie i czytajcie!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1453-zarys-historii-image-comics-cz7.html

Offline misiokles

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1219 dnia: Grudzień 12, 2013, 05:56:16 pm »

"Noe #1: Za niegodziwość ludzi" -> najgorszy komiks jaki w tym roku czytałem

http://dybuk.wordpress.com/2013/12/12/noe-1-za-niegodziwosc-ludzi/


Ciężko zgodzić mi się z tą recenzją. Pokrótce:

"Dostajemy zilustrowaną opowieść z księgi Rodzaju, w której nie ma spekulacji, dopowiedzeń, dociekań. " A więc - czemu Noe jest Magiem? Kim są magowie? Czemu Matuzalem jest przedstawiony jako ześwirowane medium? Skąd tyle metalu i rozwiązań technicznych w miastach? Akurat w komiksie jest całkiem sporo kadrów dających pole do spekulacji i alternatywnego odbierania biblijnej historii.

"
f[size=0pt]abuła niewiele się   różni od tego, co możemy przeczytać w Piśmie Świętym i Torze." A chwilę wcześniej "Aronofsky delikatnie redefiniuje biblijny mit, kładąc nacisk na ekologiczny wymiar upadku cywilizacji." Czyli z jednej strony mamy narzekanie na odtworzenie znanej historii, z drugiej strony jest poczyniony zarzut, że do tematu zabrano się z innej strony.

"na przestrzeni całego albumu spotykamy dwie dominujące barwy: brąz i turkus"
Jak w każdym komiksie post-apokaliptycznym. To też daje pole do spekulacji spiskowo-komiksowej.

Wygląda na to, że według autora największym błędem komiksu jest to, że służy jako forpoczta przed zbliżającym się filmem i został odebrany jako typowy gadżet jak koszulki, kubki, pinezki. A to błąd.

[/size]

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1220 dnia: Grudzień 13, 2013, 03:57:51 pm »
Dawno nie było nic starego, dlatego nadrabiam zaległości  :wink:

Miasto Milczących Rewolwerów


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1221 dnia: Grudzień 13, 2013, 05:31:36 pm »
Dawno nie było nic starego, dlatego nadrabiam zaległości  :wink:

Miasto Milczących Rewolwerów
Od dawna to mój ulubiony komiks. Zaraz po wydaniu wertowałem go tyle razy, że praktycznie znałem na pamięć (dotyczyło to jednak większości komiksów kupionych w 80-tych latach).

Z tej recenzji nie dowiedziałem się więc nic nowego, ale miło było sobie przypomnieć o tym komiksie.
Zastanowiłbym się tylko nad poprawa tego akapitu. Nie jest chyba do końca przemyślany (troszkę to "drewniane") :wink:
Cytuj
Mnie, w pracy rysownika, najbardziej urzekło to co również składa się na dobry western, czyli detale takiej jak choćby otoczenie. Elementy jak stroje, rewolwery, pojazdy czy widoki prezentują się interesująco i można na nich zawiesić oko. Bez trudu można w nich również rozpoznać czasy Dzikiego Zachodu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1222 dnia: Grudzień 13, 2013, 06:13:01 pm »
Od dawna to mój ulubiony komiks. Zaraz po wydaniu wertowałem go tyle razy, że praktycznie znałem na pamięć (dotyczyło to jednak większości komiksów kupionych w 80-tych latach).

Z tej recenzji nie dowiedziałem się więc nic nowego, ale miło było sobie przypomnieć o tym komiksie.
Zastanowiłbym się tylko nad poprawa tego akapitu. Nie jest chyba do końca przemyślany (troszkę to "drewniane") :wink:

Dzięki bardzo za zwrócenie uwagi na ten akapit. Pomyślimy nad jego poprawą  :wink:

Niezwykle ciesze się z tego, że udało się przypomnieć komuś ten tytuł. Taka jest też rola tekstów traktujących o starszych komiksach. Jeśli znałęś na pamięć to ciężko było czymś zaskoczyć, ale i tak jest satysfakcja  :wink:

Swoją drogą chętnie poznałbym Twoją opinie o Mieście Milczących Rewolwerów. Jeśli znajdziesz chwile czasu i chęci to zapraszam do podzielenia się swoją opinią, czy to w komentarzu na blogu czy tutaj na gildii.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1223 dnia: Grudzień 13, 2013, 07:02:56 pm »
Taka jest też rola tekstów traktujących o starszych komiksach.
Taką samą maksymą kierowałem się tworząc cykl "Prehistoria" w KZet :smile:
Swoją drogą chętnie poznałbym Twoją opinie o Mieście Milczących Rewolwerów.
Cytuj
Od dawna to mój ulubiony komiks.
To już chyba dużo jak na opinię. Teraz trudno mi wydać bezstronna ocenę. Mam bardzo duży sentyment do tego komiksu. Podobały mi się w nim zarówno grafika jak i zakręcony scenariusz. Poza tym największym atutem tej opowieści jest już może nieco wyświechtany schemat (ale nadal na czasie), pokazanie drogi jaką przechodzi chłopak (typ "mięczaka"), aby stać się prawdziwym "mężczyzną". Jak czytałem ten komiks byłem nastolatkiem, niezbyt wysportowanym... i takie opowieści porywały mnie bez reszty (podobnie jak zaczytywałem się w opowieści "Konus" z Relaxu :wink: ). Trudno mi powiedzieć co powiedziałbym teraz, jeśli czytałbym pierwszy raz ten komiks, mając na swoich barkach tysiące innych przeczytanych opowieści rysunkowych.
Według prowadzonej przeze mnie listy, to był 119 komiks w mojej powstającej kolekcji...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."


Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1225 dnia: Grudzień 15, 2013, 08:38:09 pm »
Skoro jest niedziela, to musi być i zeszytówka. Miłej lektury.

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1226 dnia: Grudzień 16, 2013, 09:43:38 am »
Giera pisze o "Nie pojedziemy zobaczyć Auschwitz"

Dwaj młodzi francuscy Żydzi przyjeżdżają do Polski. Nie jadą jednak do Auschwitz, na kolejną wycieczkę śladami Zagłady. Zamiast tego odwiedzają Kraków czy Żelachów. Poszukują polskich Żydów, rozmawiają z przedstawicielami tej społeczności. Polska jest dla nich jednocześnie fascynująca i straszna. Doceniają prędkość, z jaką zmienia się nasz kraj, ale doświadczają też „poczucia pustki i upokorzenia”.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1455-nie-pojedziemy-zobaczyc-auschwitz.html


Offline Toranga

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1228 dnia: Grudzień 19, 2013, 08:56:15 am »

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1229 dnia: Grudzień 19, 2013, 09:37:27 am »
Bartek Basista pisze o "Comic Book Confidential":

Cenzorski bat, który dotknął medium komiksowe w latach 50 ubiegłego wieku był najsilniejszym z pośród tych, które niszczyły sztukę w tamtych okresie. Kodeks Haysa, który jeszcze w tym czasie trzymał się całkiem nieźle, mimo narzucania surowej cenzury na produkcję filmową nie potrafił stłamsić wizji twórców do zera.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1458-comic-book-confidential.html

 

anything