trawa

Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 1279026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1245 dnia: Grudzień 27, 2013, 11:18:44 am »
Powraca "Stray Bullets"
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2013/12/powrot-zza-grobu-i-nie-mysle-tu-o-zombie.html

Zajrzałem pod wskazany link. Przeczytałem, co napisałeś. I doznałem szoku. A to za sprawą tego fragmentu:
Cytuj
Przyznaję się szczerze, że kompletnie nie znam "Stray Bullets", a przeczytane dzieła Davida Laphama jakoś nie zachęcają mnie do sięgnięcia po tę serię. Może jednak ktoś z Was ma inne zdanie?

Myślę, że powinieneś przeczytać "Stray Bullets" jak najszybciej. Myślę, że powinieneś był przeczytać ten komiks przed dokonaniem cytowanego wpisu. "Stray Bullets" to prawdziwa perła pośród komiksowych opowieści. A inne rzeczy Laphama (takie jak Silverfish", "Batman. City of Crime" czy "Young Liars") też zasługują na uwagę
Nie wiem, co takiego Laphama przeczytałeś, że poczułeś się upoważniony do pisania, że jego prace zniechęcają do sięgania po inne prace jego autorstwa. Jeśli jednak chcesz się podzielić wrażeniami z tych lektur, możesz podać te informacje tutaj. Chętnie podejmę rozmowę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 11:23:59 am wysłana przez N.N. »

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1246 dnia: Grudzień 27, 2013, 12:04:42 pm »
Nie wiem, co takiego Laphama przeczytałeś, że poczułeś się upoważniony do pisania, że jego prace zniechęcają do sięgania po inne prace jego autorstwa. Jeśli jednak chcesz się podzielić wrażeniami z tych lektur, możesz podać te informacje tutaj. Chętnie podejmę rozmowę.
Jest subtelna różnica pomiędzy "jego prace zniechęcają do sięgania po inne prace jego autorstwa", a "PEWNE jego prace zniechęcają MNIE do sięgania po inne prace jego autorstwa".

Pozwolę więc sobie wymienić co czytałem:
Young Liars z DC Vertigo (fajna rzecz, lecz widać że przedwcześnie skasowana)
Ferals z Avatar Press (pierwsze dwanaście numerów i dalej już po prostu nie dałem rady)
Dan the Unharmable z Avatar Press
Crossed: Family Values oraz Crossed: Psychopats z Avatar Press (coś po prostu obrzydliwego)
Deadpool MAX oraz Deadpool MAX II z Marvel MAX
Terror Inc. z Marvel MAX
Marvel Knights: Spider-Man - The Great Power z Marvela
Sparta: USA z DC WildStorm
Modern Warfare: Ghost z DC WildStorm
Predators z Dark Horse

i jeden, jedyny komiks który naprawdę mi się spodobał
Caligula z Avatar Press

Jeśli chcesz, mogę napisać o każdym z nich po kilka zdań, ale raczej późnym wieczorem

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1247 dnia: Grudzień 27, 2013, 12:37:14 pm »
Jest subtelna różnica pomiędzy "jego prace zniechęcają do sięgania po inne prace jego autorstwa", a "PEWNE jego prace zniechęcają MNIE do sięgania po inne prace jego autorstwa".

[...]

Jeśli chcesz, mogę napisać o każdym z nich po kilka zdań, ale raczej późnym wieczorem

Naprawdę sądzisz, że wszyscy czytelnicy Twoich tekstów są specjalistami od wyłapywania subtelnych różnic w tym, co napisałeś i czego nie napisałeś, a tylko ja jeden zostałem dotknięty ciężkim niedorozwojem, który mi wyłapanie ich uniemożliwia, czy też znowu czegoś nie wyłapałem?

Lista, którą podałeś, jest ilościowo imponująca, ale jestem mało zainteresowany dowiadywaniem się, co jest w tych komiksach. Część znam, część ominąłem dużym łukiem, bo różni ludzie w swoich recenzjach, notach, wypowiedziach na blogach itp. doradzali mi, żebym to zrobił.
Zastanawiam się, jak to się stało, że przeczytałeś aż jedenaście komiksów Laphama, ale pominąłeś te, które przeczytać było warto, chociaż brnąłeś w takie rzeczy jak "Crossed", które już w wersji Ennisa było czymś po prostu obrzydliwym?
Masz jakiś klucz, według którego dobierasz swoje lektury?

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1248 dnia: Grudzień 27, 2013, 06:13:43 pm »
Druga recenzja na dziś, tym razem Chester Brown i jego "Na własny koszt"

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1465-na-wasny-koszt.html

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1249 dnia: Grudzień 27, 2013, 10:16:25 pm »
Naprawdę sądzisz, że wszyscy czytelnicy Twoich tekstów są specjalistami od wyłapywania subtelnych różnic w tym, co napisałeś i czego nie napisałeś, a tylko ja jeden zostałem dotknięty ciężkim niedorozwojem, który mi wyłapanie ich uniemożliwia, czy też znowu czegoś nie wyłapałem?
Kolego N.N., bardzo Cie proszę: przyjrzyj się temu zdaniu, które sam zacytowałeś:
"(...)przeczytane dzieła Davida Laphama jakoś nie zachęcają mnie do sięgnięcia po tę serię"
Podkreśliłem słowo klucz, którego jakoś nie dostrzegasz. I teraz Twoja interpretacja:
"(...)poczułeś się upoważniony do pisania, że jego prace zniechęcają do sięgania po inne prace jego autorstwa".
Wydaje mi się iż dość jasno wynika z tego, że poczułem się upoważniony do napisania iż MNIE inne jego prace nie przekonują, by sięgnąć po to, z czego jest najbardziej znany. Nigdzie tam nie nawołuję do bojkotu prac Laphama, ani też nie sądzę że "Stray Bullets" na pewno jest złe.

Zastanawiam   się, jak to się stało, że przeczytałeś aż jedenaście komiksów Laphama,   ale pominąłeś te, które przeczytać było warto, chociaż brnąłeś w takie   rzeczy jak "Crossed", które już w wersji Ennisa było czymś po prostu   obrzydliwym?
Masz jakiś klucz, według którego dobierasz swoje lektury?
Mój klucz jest taki, że czytam gdy mam czas. I brak tegoż czasu nie pozwala mi (i to od lat niestety) na czytanie czegoś więcej, niż komiksów wydawanych w miarę na bieżąco. Nie zawsze to wychodzi, bo gdy dokładnie teraz spoglądam na swoją półkę, to widzę tam nieprzeczytany komiks "Kingdom Come", który kupiłem... w październiku w Łodzi.

Cztery ostatnie spośród wymienionych przeze mnie pozycji recenzowałem na różne strony, stąd moja ich znajomość.

O "Stray Bullets" słyszałem nieraz. Ale zanim trafiła do Image wiedziałem o niej tyle, że ma 40 numerów i jest niedokończona. Mając tak niewiele czasu w stosunku do ilości tytułów które ogarniam na bieżąco, dołożenie sobie jeszcze tego tytułu byłoby praktycznie niemożliwe. Jest wiele innych, równie znanych i uznanych komiksów, których nie mam czasu przeczytać, a które przynajmniej były dokończone :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 10:19:27 pm wysłana przez Lokus »

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1250 dnia: Grudzień 27, 2013, 11:18:16 pm »
Mój klucz jest taki, że czytam gdy mam czas. I brak tegoż czasu nie pozwala mi (i to od lat niestety) na czytanie czegoś więcej, niż komiksów wydawanych w miarę na bieżąco. Nie zawsze to wychodzi, bo gdy dokładnie teraz spoglądam na swoją półkę, to widzę tam nieprzeczytany komiks "Kingdom Come", który kupiłem... w październiku w Łodzi.

Cztery ostatnie spośród wymienionych przeze mnie pozycji recenzowałem na różne strony, stąd moja ich znajomość.

O "Stray Bullets" słyszałem nieraz. Ale zanim trafiła do Image wiedziałem o niej tyle, że ma 40 numerów i jest niedokończona. Mając tak niewiele czasu w stosunku do ilości tytułów które ogarniam na bieżąco, dołożenie sobie jeszcze tego tytułu byłoby praktycznie niemożliwe. Jest wiele innych, równie znanych i uznanych komiksów, których nie mam czasu przeczytać, a które przynajmniej były dokończone :smile:

Poczytałem o tym, co przeczytałeś i o tym, czego nie przeczytałeś i teraz zastanawiam się, na czym opierasz swoje opinie o komiksach, ktore recenzujesz i które w tych recenzjach (i innych swoich tekstach) oceniasz, skoro - jak sam przyznajesz - nie znasz wielu znanych i uznanych komiksów, ponieważ zabrakło ci czasu, żeby je przeczytać.
Problem ten wydaje mi się istotny, choćby dlatego, że podajesz na swojej stronie zestawienie najlepszych komiksów wydanych przez "Image" w 2013 roku. Teraz zastanawiam się, ile spośród komiksów wydanych w 2013 roku przeczytałeś i czy przypadkiem fakt, że pominąłeś różne fajne rzeczy, nie wynika z tego, że nie przeczytałeś wszystkiego, co oceniasz, a w dodatku wybrałeś tytuły do przeczytania równie trafnie jak komiksy Laphama.
MOIM zdaniem, człowiek, który przedstawia publicznie swoje oceny czyjejś (czyjejkolwiek) twórczości, powinien jednak mieć jakieś podstawy dla owych ocen. MOIM zdaniem, nieznajomość "Kingdom Come" jest dla człowieka oceniającego komiksy czymś wręcz kompromitującym. Nieznajomości "Stray Bullets" nie oceniałbym tak surowo, choć wypadałoby wiedzieć o tej serii coś więcej ponad to, że ma czterdzieści numerów i jest niedokończona.
Ale to jest tylko MOJE zdanie i wcale nie musisz go sobie brać do serca.

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1251 dnia: Grudzień 28, 2013, 08:22:03 am »
O tym dlaczego Piotrka Lipę tak bardzo rozczarowało "Miasto Sów"

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1466-batman-miasto-sow.html

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1252 dnia: Grudzień 28, 2013, 08:54:05 am »
Poczytałem o tym, co przeczytałeś i o tym, czego nie przeczytałeś i teraz zastanawiam się, na czym opierasz swoje opinie o komiksach, ktore recenzujesz i które w tych recenzjach (i innych swoich tekstach) oceniasz, skoro - jak sam przyznajesz - nie znasz wielu znanych i uznanych komiksów, ponieważ zabrakło ci czasu, żeby je przeczytać.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co masz na myśli i od razu uprzedzam, że moja odpowiedź zabrzmi co najmniej głupio, ale moje opinie o komiksach które recenzuję opieram na... ich lekturze. Nigdy, podkreślam NIGDY, nie napisałem recenzji czegoś, czego fizycznie w rękach nie miałem. I tak samo NIGDY nie rzucałem opiniami o komiksach których nie przeczytałem. Uczepiłeś się tego "Stray Bullets", chociaż zupełnie nie wiem dlaczego, bo w poście na moim blogu nie napisałem że ta seria jest z pewnością zła, fatalna i w ogóle jej nie czytajcie. Napisałem, że to co dotychczas poznałem z komiksów Laphama nie zachęca mnie do sięgania po jego najsłynniejszą pracę. No i proszę, afera o jedno zdanie.

Problem   ten wydaje mi się istotny, choćby dlatego, że podajesz na swojej   stronie zestawienie najlepszych komiksów wydanych przez "Image" w 2013   roku. Teraz zastanawiam się, ile spośród komiksów wydanych w 2013 roku   przeczytałeś i czy przypadkiem fakt, że pominąłeś różne fajne rzeczy,   nie wynika z tego, że nie przeczytałeś wszystkiego, co oceniasz, a w   dodatku wybrałeś tytuły do przeczytania równie trafnie jak komiksy   Laphama.
Odnoszę wrażenie, że masz mnie co najmniej za jakiegoś cymbała. Bo chyba tylko kompletny kretyn napisałby zestawienie pięciu jego zdaniem najlepszych serii od Image, bo np. tylko tyle ich przeczytał. Pozwolę znów się powtórzyć: "Mój klucz jest taki, że czytam gdy mam czas. I brak tegoż czasu nie pozwala mi (i to od lat niestety) na czytanie czegoś więcej, niż komiksów wydawanych w miarę na bieżąco". Znów podkreśliłem słowa-klucze. I muszę Cię niestety rozczarować, bo jestem na bieżąco z 90% aktualnej oferty Image i "fakt, że pominąłem różne fajne rzeczy" nie wynika z tego że ich nie przeczytałem, tylko że uznałem iż do MOJEGO Top 5 się nie łapią. I tak np. nie załapało się "Fatale", "Prophet", "Snapshot", "Peter Panzerfaust", "Thief of Thieves" i całe mnóstwo innych dobrych tytułów, ale MOIM zdaniem nie aż tak jak wymieniona piątka.

Swoją drogą jestem ciekaw jakie Twoim zdaniem fajne rzeczy pominąłem?

MOIM zdaniem, człowiek, który przedstawia publicznie swoje   oceny czyjejś (czyjejkolwiek) twórczości, powinien jednak mieć jakieś   podstawy dla owych ocen. MOIM zdaniem, nieznajomość "Kingdom Come" jest   dla człowieka oceniającego komiksy czymś wręcz kompromitującym.   Nieznajomości "Stray Bullets" nie oceniałbym tak surowo, choć wypadałoby   wiedzieć o tej serii coś więcej ponad to, że ma czterdzieści numerów i   jest niedokończona.
Ale to jest tylko MOJE zdanie i wcale nie musisz go sobie brać do serca.
Odpowiedz mi proszę na kilka pytań:

Czy dobrze mnie nauczono w szkole, że recenzja to moja osobista opinia o danej rzeczy podparta argumentami?

Czy mój brak znajomości wielu klasyków wpływa jakoś na pisanie recenzji komiksów które znam i posiadam?

Czy to, że nie znam "Kingdom Come" i np. połowy "Sandmana" (niech Cię szlag, Egmoncie!!) oznacza że nie mogę właściwie i według swojej opinii ocenić np. czwarty tom "The Walking Dead"?

Czy gdybym znał "Kingdom Come" to czwarty tom "The Walking Dead" podobałby mi się bardziej lub mniej?

Czy fakt, że nie stać mnie na kupno wszystkich komiksów które chce przeczytać i bynajmniej nie mam zamiaru poznawać ich ściągając skany z torrentów czyni mnie gorszym recenzentem komiksów które mam?

Czy fakt, że mam życie prywatne które nie pozwala mi na siedzeniu w domu i czytaniu wszystkiego czyni mnie gorszym recenzentem tego co przeczytałem?

Moim zdaniem tylko na to pierwsze pytanie można z czystym sumieniem odpowiedzieć "tak"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 09:09:57 am wysłana przez Lokus »

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1253 dnia: Grudzień 28, 2013, 09:19:10 am »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co masz na myśli i od razu uprzedzam, że moja odpowiedź zabrzmi co najmniej głupio, ale moje opinie o komiksach które recenzuję opieram na... ich lekturze.
Nigdy bym cię do czegoś innego nie namawiał. Namawiam cię jedynie do lepszego dobierania lektur. A i to dlatego, że narzekasz na wiele spośród tych rzeczy, które przeczytałeś.


Cytuj

Odpowiedz mi proszę na kilka pytań:

Czy dobrze mnie nauczono w szkole, że recenzja to moja osobista opinia o danej rzeczy podparta argumentami?

Czy mój brak znajomości wielu klasyków wpływa jakoś na pisanie recenzji komiksów które znam i posiadam?

Czy to, że nie znam "Kingdom Come" i np. połowy "Sandmana" (niech Cię szlag, Egmoncie!!) oznacza   że nie mogę właściwie i według swojej opinii ocenić np. czwarty tom "The Walking Dead"?

Czy gdybym znał "Kingdom Come" to czwarty tom "The Walking Dead" podobałby mi się bardziej czy mniej?

Czy fakt, że nie stać mnie na kupno wszystkich komiksów które chce przeczytać i bynajmniej nie mam zamiaru poznawać ich ściągając skany z torrentów czyni mnie gorszym recenzentem komiksów które mam?

Czy fakt, że mam życie prywatne które nie pozwala mi na siedzeniu w domu i czytaniu wszystkiego czyni mnie gorszym recenzentem tego co przeczytałem?

Moim zdaniem tylko na to pierwsze pytanie można z czystym sumieniem odpowiedzieć "tak"
Z czystym sumieniem na pierwsze pytanie muszę odpowiedzieć: NIE.
Na drugie pytanie odpowiem - z czystym sumieniem - TAK.

Na pozostałe odpowiadał nie będę, bo są źle i tendencyjnie sformułowane.

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1254 dnia: Grudzień 28, 2013, 09:30:14 am »
I tym samym możemy zakończyć tę dyskusję. Nie mam najmniejszego zamiaru w jakikolwiek sposób zmieniać mojej taktyki prowadzenia bloga czy czytania komiksów, żeby mieć w Tobie regularnego czytelnika. I tak samo nie zamierzam ani sprzedawać nerki żeby koniecznie poznać "Stray Bullets", ani tym bardziej podpieprzyć sobie skany z neta. Kto wie, może nawet kiedyś kiedyś przeczytam Kingdom Come i przestanę się "kompromitować"? A jeśli Egmont się zlituje to nawet dokupię "Sandmana" w twardej oprawie i wtedy to już na pewno będę "gotowy" do pisania tak samo subiektywnych recenzji czy rankingów jak obecnie. Na chwilę obecną wolę jednak być na bieżąco z Image i innymi aktualnie wydawanymi tytułami.

N.N.

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1255 dnia: Grudzień 28, 2013, 09:44:28 am »
I tym samym możemy zakończyć tę dyskusję. Nie mam najmniejszego zamiaru w jakikolwiek sposób zmieniać mojej taktyki prowadzenia bloga czy czytania komiksów, żeby mieć w Tobie regularnego czytelnika. I tak samo nie zamierzam ani sprzedawać nerki żeby koniecznie poznać "Stray Bullets", ani tym bardziej podpieprzyć sobie skany z neta. Kto wie, może nawet kiedyś kiedyś przeczytam Kingdom Come i przestanę się "kompromitować"? A jeśli Egmont się zlituje to nawet dokupię "Sandmana" w twardej oprawie i wtedy to już na pewno będę "gotowy" do pisania tak samo subiektywnych recenzji czy rankingów jak obecnie. Na chwilę obecną wolę jednak być na bieżąco z Image i innymi aktualnie wydawanymi tytułami.
Powodzenia

Lokus

  • Gość
Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1256 dnia: Grudzień 28, 2013, 10:30:09 am »
Dziękuję, na pewno poinformuję gdy to się już stanie. Tymczasem:

Moje #7
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2013/12/moje-7.html

Brandon Graham nieco o końcówce serii "Prophet"
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/2013/12/brandon-graham-opowiada-o-swoich.html

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1257 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:27:16 am »
Przed świętami nie wyrobiłem się z Komix-Expressem, czas więc ponadrabiać zaległości - dziś wieczorem ukaże się kolejny wpis z newsami, na które brakło miejsca w tym wydania. Enjoy!

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1468-komix-express-213.html

Offline slay

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1258 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:43:07 pm »
Jest okazja aby poczytać o kolejnej porcji zeszytów z za oceanu.

Offline Julek_

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #1259 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:07:30 pm »
Na dobranoc - coś dla dzieciaków. Maciej Gierszewski o pewnej książeczce (no, nie do końca...)

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/12/1469-maa-ksiazka-o-gwarze-warszawskiej.html

 

anything