trawa

Autor Wątek: Kamisama Kazoku  (Przeczytany 3062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sevi.exe

Kamisama Kazoku
« dnia: Marzec 27, 2008, 04:02:03 pm »
Właśnie skończyłem świetną serię anime pt. Kamisama Kazoku.
Jest to anime ciężkie do zaszufladkowania, stojące na pograniczu komedii i romansu, ale w żadnym z tych kierunków nie idące z podniesioną głową - niby humor jest, a seria właściwie cała kręci się dookoła jednego chłopaka i dwóch dziewczyn, co do których pała uczuciami, ale całość została potraktowana pobieżnie. Jako jednak, że jest to seria bardzo lekka w odbiorze, to powinna przypaść do gustu fanom obu tych gatunków.
Teraz - o czym to. Tutaj jest już ciekawie. Otóż na Ziemi - w Japonii konkretnie - mieszka sobie rodzinka Boża. Składa się ona z Boga (mało przypominającego tego chrześcijańskiego, ot - wesoły i nieco lekkomyślny staruszek pełen wigoru), jego żony, dwóch córek i syna - właśnie głównego bohatera - młodego Samatarou. Żyją oni jak (prawie) zwykli ludzie, aby nauczyć młodsze pokolenie, z akcentem na Samatarou, zwyczajów ludzi, aby został on dobrym następcą bożego tronu. Żeby jednak nie schodził na złą drogę i trzymać całą rodzinę w jako-takim porządku, pracuje u nich anielica w jego wieku, Tenko, którą traktują poniekąd jako część rodziny.
Tenko, jak łatwo się domyślić, podkoc**je się w Samatarou, który, miły, ale jednak nie najbystrzejszy, nie raczy tego zauważyć. Wszystko jest jednak dobrze, dopóki w szkole nie pojawia się nowa uczennica, która powoduje u niego prawdziwy szczękoopad i oczywiście eksplodującą, nagłą miłość. Żeby więcej nie spoilować, zakończę słowami, że seria ta składa się z trzech historii, z których pierwsza i ostatnia są silnie powiązane.
Jeżeli nie przeszkodzi nikomu nieco głupi rodzaj humoru (szczególnie w pierwszych odcinkach), a chce sobie usiąść przy przyjemnej serii, niech nie szuka dalej. Kamisama Kazoku to seria, którą polecam całym sercem właściwie każdemu. Dla mnie - 7/10 z oceny ogólnej i 9+/10 z wrażeń. Oczywiście mój własny, indywidualny znak jakości! :)
Plusy - design postaci, miła i bardzo prosta, pasująca pod charakter serii kreska, ogólny nastrój
Minusy - głupkowaty humor, krótkość! (13 odcinków), potrafi lekko irytować

PS. Końcówka pozostawia pole dla sequela, takie moje zdanie. Jak wy myślicie?