trawa

Autor Wątek: Assassin's Creed  (Przeczytany 36474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chiunshin

Assassin's Creed
« dnia: Marzec 27, 2008, 07:39:08 pm »
Jest to nowa superprodukcja Ubisoft Montreal. Wypuścili także oni Lost: Zagubieni ale nie o tej grze mowa. Assassin's Creed ujrzał światło dzienne i już jest po tylu miesiącach oczekiwania. Co sądzicie o tej grze? Domyślam sie że jeszcze nie wiele osób ma tę grę, ale w sumie już można coś na jej temat mówić. Warto też wspomnieć że Ubisoft chce zrobić z AC trylogię!

Minimalne wymagania sprzętowe:

 * System: Windows® XP/Windows Vista® (wyłącznie)
* Procesor: Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D lub AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ lub lepszy rekomendowany)
* RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
* Karta video: 256 MB DirectX® 10.0 lub DirectX 9.0, z Shader Model 3.0 lub wyższym (zobacz listę sprzętu)*
* Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 (rekomendowana 5.1)
* Wersja DirectX: DirectX 9.0 lub 10.0 (dołączone do dysku)
* DVD-ROM: DVD-ROM (odczytujacy płyty dwuwarstwowe)
* Miejsce na dysku twardym : 8 GB
* Opcjonalne urządzenia peryferyjne: klawiatura, mysz, opcjonalnie pad (rekomendowany kontroler Xbox 360®)
* Karty graficzne obsługiwane w momencie wydania:
* ATI® RADEON® X1600*/1650*-1950/HD 2000/3000 series
* NVIDIA GeForce® 6800*/7/8/9 series
* PCI Express tylko wspierane



A więc jak widzicie, wymagania niestety AC ma dosyć spore. Ale w sumie za te wymagania dostajemy świetną grafikę!

Bartłomiej "Chiunshin" Stasiak
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Offline Krova

Assassin's Creed
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2008, 08:11:40 pm »
Na xboxa360 wyszedł już jakiś czas temu i wcale nie miał dużych wymagań sprzętowych



HAHAHAHAHAHAHHAA
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

Assassin's Creed
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2008, 08:33:20 pm »
Cytat: "Krova"
Na xboxa360 wyszedł już jakiś czas temu i wcale nie miał dużych wymagań sprzętowych



HAHAHAHAHAHAHHAA

Mialem wlasnie tak napisac :P Ale swoja droga te wymagania sprzetowe wcale takie wygorowane nie sa... Jak jeszcze pracowalem w sklepie komputerowym to lepsze sprzety sprzedawalem juz 2 lata temu (poza grafika bo ta w seryjnych kompach od firm jest beznadziejna)...

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Assassin's Creed
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2008, 08:37:53 pm »
Grałam na konsoli i bło fajne.

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline JAPONfan

Assassin's Creed
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2008, 08:51:49 pm »
znow nie wiem jaki komp na chiunshin ze pisze o sporych. Ponownie test na moim sprzecie za 800 zeta
Procek
Minimum: Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+
You Have: 2 processors running - AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+


System RAM
Minimum: 1 GB Windows Xp / 2 GB Windows Vista
You Have: 1.7 GB


 i tutaj znow ta bzdura o numerku karty
Video Card
Minimum: 256 MB DirectX® 10.0–compliant video card or DirectX 9.0–compliant card with Shader Model 3.0 or higher (NVIDIA GeForce 6800+ / ATI Radeon X1600+)
You Have: NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 (GeForce 6100 nForce 405)  RAM: Required - 256 MB , You have - 512.0 MB
 Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes
 Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes
 Vertex Shader Ver.: Required - 3.0 , You have - 3.0
 Pixel Shader Ver.: Required - 3.0 , You have - 3.0


 
DirectX Version
Minimum: DirectX 9.0 or10.0 libraries (included on disc)
You Have: 9.0c




ale rekomendowany do gry na pc pad z x-a? to lepiej chyba kupic tego x-a.

Offline fin

Assassin's Creed
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2008, 10:10:36 pm »
Jak ktos sadzi ze to sa wysokie wymagania to niech odrazu kupi konsole.

Mam zamowiony preorder metalboxa - wypowiem sie o wrazeniach 8 kwietnia.

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Assassin's Creed
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2008, 10:16:04 pm »
IMHO to nie chodzi tylko o to, żeby gra chodziła, ale żeby jeszcze chodziła jakotako...

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline Azazell

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2009, 08:38:17 am »
Właśnie po zmianie sprzętu mogłem zagrać w  końcu w Asasyna. Gra miała być określana mianem przełomowa i czy tak było? Myślę, że po części tak. Największą bolączką gry jest jej powtarzalność :( Misję są niemal identyczne do od 1 do 4 aktu! :( To bardzo boli dlatego postanowiłem, że misje będę wykonywał po 2-3 questy dziennie - i tak zrobilem! Walki są niesamowicie wciągające i zarazem proste ale mimo to bardzo mi się one podobają.  Zwłaszcza efektownie się walczy w ostatnich misjach głównego wątku, gdzie na twojej drodze stają hordy przeciwników (Krzyżowcy itp). 20 na jednego! Wyciągam mały mieczyk i efektownie walczę - coś pięknego!

Gra ma bardzo wciągającą fabułę tylko ten koniec gry wkurzający! Że prawie nic się nie wyjaśnia i trzeba czekać na drugą odsłonę oraz trzecią zamykającą całą trylogię Desmonda (Altaira).

Troszkę szkoda, że misję są bardzo niemal identyczne (okradnij, zabij czy podsłuc**j) nie rozumiem twórców czemu tak postąpili, mogli przecież bardziej je urozmaicić. Powiem tak, że się zmienia od 4 aktu i to  diametralnie, która zmienia całkowicię moja opinię o grze.

Ja oceniam grę na 8+/10 a szkoda bo mogła to być gra roku, której dałbym nawet 10! Tylko jak wspominałem powtarzalność razi.  Do innych aspektów gry nie mam zarzutów - grafika, klimat i muzyka etc - wykonane niemal perfekcyjnie. Czekam na 2 część i mam nadzieję, że w akcja dziejąca się we Włoszech będzie miała bardziej urozmaicone questy.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:32:34 pm »
Spoko składnia!

    

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:57:33 am »
Spoko składnia!

+1! xD

BTW: czemu wyraz "podsłuc**j" (podsłuchiwać) cenzuruje? XD MWHAHAHAHAH XD PWND! xD I nie możesz określać, że to trylogia Altaira: w drugiej części kierujemy Eizo, a w trzeciej pewnie jeszcze kimś innym.

A co do AC:
Gra jest nużąca ;s Praktycznie cały czas to samo: biegniesz, zabijasz, chowasz się, biegniesz dalej. Plus wspinaczka czasem. Jak dla mnie po spojrzeniu z dystansu słabe 6/10. Główne plusy za grafikę, chociaż DX10 i tak nie działa.

Offline Azazell

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:25:50 am »
Jak DX 10 nie działa? Pod win7 włączałem i było DX 10 ;P

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:33:36 am »
Jak DX 10 nie działa? Pod win7 włączałem i było DX 10 ;P

Znajomy na Viście ma czarny ekran. Ja na Win7 mam czarny ekran. Tyle z DX10 przy AC widziałem.

Offline Azazell

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2009, 05:52:29 pm »
Znajomy na Viście ma czarny ekran. Ja na Win7 mam czarny ekran. Tyle z DX10 przy AC widziałem.

To dziwne. U mnie działa normalnie - ale tak szczerze wielkiej różnicy nie widzę.

Offline Ribald

Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2013, 07:31:11 pm »
Grał ktoś w trójeczkę?
Dla mnie to był pierwszy Asasyn w ogóle i szczerze się zachwyciłem. Fabuła wcale niegłupia, a suma wielu różnych smaczków dawało mnóstwo radości w czasie gry. Plus naprawdę efektowny system walki, tak na lądzie, jak i na morzu. Jedynym istotnym minusem który widzę jest mała regrywalność AC3 - brakuje możliwości podniesienia poziomu trudności, a liniowa fabuła też nie skłania do ponownego podjęcia wyzwania. Może gdybym był maniakiem, który postawi sobie za cel wymaksowanie synchronizacji, znalezienie wszystkich piór etc... A tak to wracam do Ameryki tylko żeby się przez parę minut odstresować - kupuję w bostońskim sklepie jakąś sympatyczną maczugę bądź inne narzędzie zadawania bólu i wychodzę na miasto.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Assassin's Creed
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2013, 09:22:07 pm »
Jak można zaczynać od trzeciej części w cyklu, w którym fabuła jest jednym z ciekawszych elementów?
 :eek:

Ja niestety jeszcze nie miałem czasu...
Inna kwestia, że jakoś mnie zapowiedzi trójki rozczarowały.
Głównie ze względu na USA - od czasów części pierwszej byłem orędownikiem zrobienia AC w okresie rewolucji francuskiej i gdy było już wiadomo, że po części 2 musi być coś po XVI wieku wybór tego właśnie wydarzenia był dla mnie najbardziej logicznym i zdecydowanie najlepszym z punktu widzenia rozwoju serii.

Ogromne miasto, świetny klimat, mnóstwo polityki i mnóstwo miejsca na teorie spiskowe.
Toż można było zrobić całe trzy części w rewolucyjnym Paryżu :wink:
Ehh...

Jak można było zrezygnować z tak epickiej perspektywy na rzecz jakiegoś tam Bostonu :roll:

Chociaż nie zmienia to faktu, że kiedyś pewnie zagram.

Polecam część drugą - jak dla mnie świetna. W mało której grze była okazja obserwowania historii bohatera od lat szczenięcych do schyłku życia, a tu wypadło to bardzo ciekawie :smile:
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.