Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1397837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1860 dnia: Październik 31, 2015, 10:49:10 am »
Przyznam się - bez bicia - że przegapiłem polskie wydanie 100 Bullets

Nie masz czego żałować, wydanie Mandragory szału nie robiło. Nie dość, że tomy potrafili podzielić na trzy, to jeszcze później te niesprzedane egzemplarze przerabiali na zbiorcze wydania kolekcjonerskie...

duchy poległych w DMZ też głośno wyją  :smile:

Ja po tym jednym tomie aż tak się nie wkręciłem. Podobnie miałem z Straceńcami, a przecież obie serie są bardzo cenione. Oczywiście też chętnie przeczytałbym je w całości.

A ktoś w ogóle słyszy duchy Testamentu?  :D Moim zdaniem, to jedyna seria Vertigo, z którą niepotrzebnie u nas startowano...
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 10:53:50 am wysłana przez ramirez82 »

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1861 dnia: Październik 31, 2015, 11:09:49 am »
Kilka serii chyba zbyt wcześnie chciano wprowadzić na rynek, gdy my jeszcze dziady byliśmy, za mało grosiwa w kiesach było. Teraz trochę dyń się sprzeda lub zagrozi psikusem i jest inaczej.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1862 dnia: Październik 31, 2015, 12:16:45 pm »
Koniec z cyfrową subskrybcją, 2000AD znów na papierze. Witaj ponownie problemie "gdzie to trzymać"  :lol:





Dzięki Atomie.
perły przed wieprze

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1863 dnia: Październik 31, 2015, 05:05:04 pm »
Koniec z cyfrową subskrybcją, 2000AD znów na papierze. Witaj ponownie problemie "gdzie to trzymać"  :lol:
[...]
Dzięki Atomie.

Gdzie? Skanować i na pendrive. Digitalizacja to przyszłość komiksu (i nie tylko).  :wink:

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1864 dnia: Październik 31, 2015, 08:36:57 pm »
Gdzie? Skanować i na pendrive. Digitalizacja to przyszłość komiksu (i nie tylko).  :wink:
I tu sie z toba nie zgodze. Nie cierpie e-bookow, a Nic nie zastapi format A4 pachnacego farba drukarska I zapominasz o najwazniejszym, jest wiele komiksow wymagajacych spojrzenia na cale strony a nie tylko pojedyncze kadry aby uchwycic calosc tresci jaka chcial przekazac autor. A najwazniejsza rzecz to jak bedziesz zerkal z duma na regal ze swoimi perelkami? :sad:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1865 dnia: Listopad 01, 2015, 08:28:24 am »
Gdzie? Skanować i na pendrive. Digitalizacja to przyszłość komiksu (i nie tylko).  :wink:
Digitalizacja ma ten plus, że można  jednocześnie czytać komiks i jeść frytki z majonezem* lub wędzonego węgorza. :D
 
* lub z keczupem - jak kto woli.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 08:36:58 am wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1866 dnia: Listopad 01, 2015, 01:05:30 pm »
I tu sie z toba nie zgodze. Nie cierpie e-bookow, a Nic nie zastapi format A4 pachnacego farba drukarska I zapominasz o najwazniejszym, jest wiele komiksow wymagajacych spojrzenia na cale strony a nie tylko pojedyncze kadry aby uchwycic calosc tresci jaka chcial przekazac autor. A najwazniejsza rzecz to jak bedziesz zerkal z duma na regal ze swoimi perelkami? :sad:

Nie ma problemu: kupujesz specjalny, obrotowy uchwyt do swojego 50'' telewizora i masz całą stronę.  :wink:

Moim skromnym zdaniem: jedno nie wyklucza drugiego; dobrze mieć to i to. A nawet posunę się dalej: to wydawcy, poprzez swoje zaniechania, zmuszają nas do wyboru takiego, a nie innego formatu...  :roll:

A półki... no właśnie, te cholerne półki - z czasem stanowią największy problem.  :doubt:

Offline Gmork


Offline piotrassss

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1868 dnia: Listopad 01, 2015, 05:27:01 pm »
yep - sterta do przeczytania starczylaby pewnie na kolejny rok - to juz jest choroba :P

To nie jest choroba, to po prostu wywieranie wpływu za pomocą reguły niedostępności.
Kupuje się nie dlatego, że się chce kupić, tylko z obawy, że istnieje szansa, że towar stanie się niedostępny i nie będzie możliwości jego zakupu. Warto się nad tym zastanowić i wstrzymać nadmierne wydatki. Niektóre wydawnictwa też mogą sztucznie kreować niedostępność w celu zwiększenia sprzedaży.
Dlatego kupuję teraz około 2 tytułów w miesiącu,
tych które najbardziej chcę przeczytać.W listopadzie będą to: Bouncer i Pasażerowie Wiatru 2.
 

Offline pokia

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1869 dnia: Listopad 01, 2015, 06:23:22 pm »
Z výletu v Paříži.  :wink:
http://jpeg.cz/images/2015/11/01/WQTSi.jpg
http://jpeg.cz/images/2015/11/01/ctwZx.jpg
http://jpeg.cz/images/2015/11/01/WObXd.jpg

Fajne zakupy, ale po Riverside bliżej wybrać się do Polski :)
Chateau des Etoiles to tytuł który z chęcią przeczytałbym w naszym języku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1870 dnia: Listopad 01, 2015, 07:28:26 pm »
Chateau des Etoiles to tytuł który z chęcią przeczytałbym w naszym języku.

A ja Buddy Longway (zwłaszcza w takim integralu!) i Swamp Thing Snydera...

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1871 dnia: Listopad 02, 2015, 09:05:56 pm »
Gmork, piękne zakupy !!

Ja moimi pochwalę się jutro (albo w środę - zależnie od tego kiedy paka dotrze).

A na razie chciałem pokazać wrysowane dedykacje do "Gedeona zebranego".

Ktoś brał udział ?  Chętnie zobaczyłbym co kto dał sobie wrysować.

Moje wyglądają tak:

hosting

hosting


A takie coś zażyczyła sobie moja żona - to nasz kot :smile:

hosting
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 09:17:03 pm wysłana przez Thorgal24 »

Offline Gmork

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1872 dnia: Listopad 03, 2015, 09:11:59 am »
Pár nových komiksů made in czech.  :wink:

http://jpeg.cz/images/2015/11/03/qRCp2.jpg

Offline Thorgal24

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1873 dnia: Listopad 03, 2015, 11:46:22 am »


Gmork - Jaki jest ten Candide?

Dobre to? Warto wybrać się po to do Ostravy ? :-)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1874 dnia: Listopad 03, 2015, 11:50:20 am »
I tu sie z toba nie zgodze. Nie cierpie e-bookow, a Nic nie zastapi format A4 pachnacego farba drukarska I zapominasz o najwazniejszym, jest wiele komiksow wymagajacych spojrzenia na cale strony a nie tylko pojedyncze kadry aby uchwycic calosc tresci jaka chcial przekazac autor. A najwazniejsza rzecz to jak bedziesz zerkal z duma na regal ze swoimi perelkami? :sad:


Nie chcę się spierać ale czytanie cyfrowo w ogólnie nie robi takich problemów (pojedyńcze kadry zamiast całości strony). Uparcie komiksy na których mniej mi zależy, lub są najzwyczajniej niedostępne łatwo na papierze, czytam na tablecie i sobie chwalę.

Oczywiście wolę na półkę... ale nie każde "czytadło" na to zasługuje  :wink:
perły przed wieprze

 

anything