trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1397529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1980 dnia: Listopad 27, 2015, 10:38:49 am »
Komiksy są różne, są dla dzieci, dla starszych dzieci i dla dorosłych. Komiksy superhero podobnie, różne są przeznaczone dla różnych kategorii wiekowych. No ale Donald, czy Smerfy są przeznaczone ewidentnie dla dzieci, stąd moje zdziwienie, że dorośli ludzie po nie sięgają. I w dodatku na poważnie o nich dyskutują. Śmieszne to :smile:
Po twoich dyskusjach o polityce, feministkach i islamistach miałem nadzieję, że może chociaż na komiksach się w jakimś tam stopniu znasz...

Offline Garf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1981 dnia: Listopad 27, 2015, 10:40:35 am »
No ale Donald, czy Smerfy są przeznaczone ewidentnie dla dzieci, stąd moje zdziwienie, że dorośli ludzie po nie sięgają. I w dodatku na poważnie o nich dyskutują. Śmieszne to :smile:

No właśnie nie! Na przykład "Awantura w wiosce Smerfów" to dla młodego czytelnika historia o tym, jak to Smerfy się pokłóciły. Natomiast dorosły odbiorca o otwartym umyśle dostrzeże w niej satyrę na problemy etniczne w ojczyźnie autora - Belgii, gdzie toczą się nieustanne spory między Flamandami a Walonami (także na tle językowym).

Carl Barks, czołowy autor komiksów z Donaldem, jest jednym z najbardziej cenionych amerykańskich autorów komiksów. Wielu twórców przyznaje się do inspiracji jego rozwiązaniami fabularnymi - na przykład cały początek "Poszukiwaczy zaginionej arki" to połączone motywy z jego historii. Don Rosa, którego pakiet kupił Blaskowitz, jest znany ze swoich wspaniałych opowieści przygodowych, opartych na drobiazgowych badaniach historycznych, fizycznych, geograficznych itp. Jego biografia Sknerusa McKwacza otrzymała Nagrodę Eisnera w "niedziecięcej" kategorii "Best Serialized Story".

Nie opierajmy się na pierwszym wrażeniu :smile:

Poza tym, nawet gdyby dany komiks był przeznaczony wyłącznie dla dzieci, nie mac nic dziwnego ani śmiesznego w tym, ze dorośli czytają go i o nim dyskutują. Studia nad literaturą dziecięcą to pełnoprawna dyscyplina akademicka. Miałem z tego dwa semestry na uniwersytecie.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 10:43:55 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1982 dnia: Listopad 27, 2015, 12:29:37 pm »
Potwierdzam: komiksy są dla dzieci. Jakby nie patrzeć, wszyscy jesteśmy czyimiś dziećmi.

Druga sprawa: komiksy dla dzieci tworzą często ludzie dojrzali wiekiem (czasami bardzo dojrzali - w tym miejscu pozdrawiam Mistrzów Kreski: Tadeusza Baranowskiego oraz Henryka Jerzego Chmielewskiego - oby żyli wiecznie).

Trzymajcie się ciepło, zima idzie!  :biggrin:

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1983 dnia: Listopad 27, 2015, 01:39:27 pm »
"Komiksy sa dla dzieci", "Gry sa dla dzieci" itp ...
Mysle ze obecnosc na tym forum zaklada ze jest sie czlowiekiem na tyle otwartym zeby takich glupot nie pisac :)
A jesli sie pisze to trzeba sie zastanowic jak to o nas moze swiadczyc?

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1984 dnia: Listopad 27, 2015, 01:42:04 pm »

A jesli sie pisze to trzeba sie zastanowic jak to o nas moze swiadczyc?


Tu  zadne "Się" głupot nie pisze. Piszą je konkretne osoby. A w tym konkretnym wypadku to, co napisał Feldkurat, w zaden sposób nie świadczy ani o mnie, ani o Tobie, ani o nikim innym, a jedynie o nim samym   
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1985 dnia: Listopad 27, 2015, 01:56:30 pm »
Widzę, że trafiłem w czuły punkt :) Czyli jednak trochę wam głupio, że sięgacie po komiksy dla dzieci.

mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1986 dnia: Listopad 27, 2015, 02:12:47 pm »
Widzę, że trafiłem w czuły punkt :smile: Czyli jednak trochę wam głupio, że sięgacie po komiksy dla dzieci.

polecam zajrzeć tutaj. jest parę "wielkich" (a przynajmniej znanych) nazwisk cytujących komiksy barksa jako źródło inspiracji.

jako bonus - autor był jedną z pierwszych osób sugerujących istnienie karbenów.

Offline kaczogród

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1987 dnia: Listopad 27, 2015, 02:16:22 pm »
Po pierwsze nawet jeśli niektóre komiksy Disneya są infantylne to akurat do większości komiksów Rosy i Barka to określenie nie pasuje. Czasami pewne osądy biorą się z niewiedzy i myślenia stereotypowego. Nie wszyscy muszą lubić takie komiksy, ale wielu(zwłaszcza jak czytali je w dzieciństwie) także dorosłym mogą się podobać.  Radzę sięgnąć po jakiś komiks Rosy i przekonać się na własnej skórze,  że to wyższa kategoria komiksu disnejowskiego. I nie powinno się stawać znaku równości z niektórymi komiksami z kd i gigantów z komiksami Rosy czy Barksa.  Nie znam się zbytnio na innych komiksach ale sam fakt że postacie nie są ludźmi tylko antropomorficznymi zwierzętami nie czyni tego rzeczy dziecinnej i niedojrzałe (i komiksy Disneya nie są jedynymi taki komiksami). To że coś jest lekkie, humorystyczne i proste w odbiorze robione i  czytane głównie dla rozrywki i relaksu (choć komiksy np. Rosy czy Barksa wbrew pozoru takie nie są) nie wartościuje daną rzecz negatywnie. Wbrew pozorom postacie takie jak Kaczor Donald czy Sknerus Mckwacz są bardziej życiowe niż nam się wydaje a ,,only an old ppor man" jest idealnym przykladem maksymy ,,bez pracy nie ma kołaczy" i nie jest taki ,,biedny" :) Życie i Czasy Sknerusa Mckwacza Dona Rosy to naprawdę niezwykłe dzieło, wcale nie mniej ,,dziecinne" niż komiksy Baranowski ego, Christy czy Papcia Chmiela. W Polsce jest to mało widoczne ale w takich krajach jak Niemcy, Włochy czy w Skandynawii gro czytelników komiksów Disneya to ludzie dorośli. I myślisz że Fantagriphs wydawała by twardookładkowe drogie (30$) wydania ,,głupot dla dzieci" ? I jeszcze jedno: Czy tak samo uważasz że dorosły oglądający animowane filmy Disneya jest niedorozwinięty ? Ps: www.fanzindipol.pl Polecam lekturę.  Masz jeszcze szansę zejść na właściwą drogę :)
tertium non datur

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1988 dnia: Listopad 27, 2015, 02:46:24 pm »
Widzę, że trafiłem w czuły punkt :smile: Czyli jednak trochę wam głupio, że sięgacie po komiksy dla dzieci.

wow. umiesz czytać w myślach, że wysuwasz takie wnioski?
Ludzie próbują Ci wytłumaczyć co gdzie jak i dlaczego, żeby poszerzyć Twoje horyzonty. A Ty wyskakujesz z banalnym "tylko winny się tłumaczy" :neutral:

Mi jest raczej bardziej głupio, że czasami czytam komiksy superhero, niż że czytam przygody Sknerusa w komiksach Dona Rosy.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1989 dnia: Listopad 27, 2015, 02:52:01 pm »
Mi jest raczej bardziej głupio, że czasami czytam komiksy superhero, niż że czytam przygody Sknerusa w komiksach Dona Rosy.
Wypowiedź na poziomie Feldkuranta. Jak Ci głupio to nie czytaj...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1990 dnia: Listopad 27, 2015, 05:18:33 pm »
Chłopaki, ja Was lubię ale za łatwo daliście się strolować człowiekowi od kóz. I to chyba już drugi raz w ostatnim czasie.
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1991 dnia: Listopad 27, 2015, 07:46:42 pm »
Najnowsza dostawa, prawie wszystkie LT
I mój największy skarb !

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1992 dnia: Listopad 27, 2015, 09:15:52 pm »
A kolega jak zawsze rozwala system kolekcją okładek. Gratulacje, ogląda się z przyjemnością! :D

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1993 dnia: Listopad 27, 2015, 09:36:08 pm »
Dzięki. Okładki robią wrażenie, jak się ma przed sobą, bo czasem na zdjęciach czy w internecie rewelacyjnie nie wyglądają. Mnie martwi grudzień i dziwny pomysł z okładkami DC - http://www.comicvine.com/articles/exclusive-jim-lee-and-amanda-conner-harleys-little/1100-154198/

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1994 dnia: Listopad 27, 2015, 09:37:57 pm »
Cholera, ja z tych wariantów z Looney Tunes ograniczyłem się tylko do Green Arrow (dlatego, że to dalej jedyna w 100% interesująca mnie seria z DC i najzwyczajniej w świecie cholernie podobało mi się zestawienie na tej okładce).
perły przed wieprze

 

anything