Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1396746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WKKM Must Die

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #930 dnia: Grudzień 30, 2014, 02:01:40 pm »
Tu jest ciekawy zbiór:
https://www.youtube.com/watch?v=l9AqYaSRjw0
[/q

To były tam jakieś komiksy, bo chyba przysnąłem podczas oglądania?

Offline silent.bob

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #931 dnia: Grudzień 30, 2014, 06:41:20 pm »

Zestaw śrubokrętów to zbiór około komiksowy ?

Tak gdzieś około  3:10 minuty - niejeden komiksiarz by nie pogardził

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=l9AqYaSRjw0#t=192
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2014, 07:06:11 pm wysłana przez silent.bob »

Offline Spheres

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #932 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:24:13 pm »
skoro około komiksowe tematy, kiedyś zbierałem dużo rzeczy na temat horrorów :) setki vhs, dvd, ale miałem też manie na zbieranie figurek z których niestety jakiś czas temu zrezygnowałem bo pochłaniały za dużo talarów, parę sztuk jeszcze zostało z którymi się chyba nie rozstanę bo cieszą oko :) ( dla porównania proporcji położone płyty CD )


Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #933 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:49:11 am »
W końcu udało się zakupić jakieś odpowiednie meble i można w spokoju (prawie) wszystko ułożyć:












Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #934 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:59:19 am »
Przepięknie to wygląda (szczególnie ta pólka z Absolute Sandman i Hellboy Library). Mógłbyś coś napisać o "Strangers in Paradise"? Zastanawiam sie nad zakupem i jestem ciekaw opinii.

Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #935 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:12:27 am »
maximumcarnage: Niestety jeszcze nie miałem okazji zabrać się za "Strangers in Paradise". Jest kilka pozycji które muszę nadrobić w pierwszej kolejności;)
 
Tutaj druga część:










Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #936 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:37:25 am »
Świetna kolekcja. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze "Invisibles" Morrisona. Miałbyś wtedy zestaw jego największych perełek.

Zauważyłem na jednym ze zdjęć "Oz Omnibus". Możesz coś o tym napisać?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #937 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:45:28 am »
Jest kilka pozycji które muszę nadrobić w pierwszej kolejności;)


Widzę, że już kilka dobrych latek zbierasz bo masz ciężko dostępne tomy jak Mutant Massacre OHC, Spider-Man Civil War OHC ale też i dużo rzeczy się powtarza i w tpb i OHC ( jak dla mnie to nie problem bo przekonałem się kilka razy, że jakość reprodukcji czasami się różni właśnie w tych 2 formatach np. Infinity Gauntlet Omnibus który ma lepiej nałożone kolory ale gorzej wypadają detale jeżeli porównamy do nowego wydania tpb ). Podchodzisz chyba do tego jeszcze bardziej kolekcjonersko ode mnie bo ja nigdy bym sie nie skusił na Crossing, Acts of Vengeance i Atlantis Attack ale jest kilka rzeczy, które chętnie widziałbym u siebie więc ogólnie robi wrażenie.


btw. dat Amazing Spider-Man Omnibus vol 2  :razz:




Offline Gmork

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 12:46:44 pm wysłana przez Gmork »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #939 dnia: Styczeń 01, 2015, 12:34:01 pm »
@Boom
Jedna z najpiękniejszych kolekcji jakie tu widziałem. Wow!
Zaciekawiło mnie, że większość dużych rzeczy (omnibusy/absoluty) masz ciągle w folii. Czytasz je, a potem wkładasz z powrotem w folię (na forum cbr ktoś pisał, że tak robi)? Czy czytasz je np. elektronicznie, a te trzymasz tylko dla funkcji reprezentacyjnych? Czy to po prostu spory backlog?

@Gmork
Nie wiem czemu, ale nie działają mi linki. Edit: Aaa, trzeba kliknąć zakładkę galeria.
Również piękna kolekcja! No to są zbiory. :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 12:42:51 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #940 dnia: Styczeń 01, 2015, 12:36:30 pm »
@Boom

Kolekcja robi wrażenie, gratuluję!

Offline peta18

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #941 dnia: Styczeń 01, 2015, 01:04:25 pm »
Fajne rzeczy wychodza po czesku. Niektore komiksy, ktore u nas sie nie przyjely (lub z dziwnych przyczyn nie zostaly dokonczone) normalnie sa dostepne po czesku. Jak patrze na te rozne omnibusy to marzy mi sie takie wydanie u nas w naszym jezyku.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #942 dnia: Styczeń 02, 2015, 05:37:27 pm »
Dzisiejszy zakup - mocny poczatek 2015!
 :biggrin:
http://testmywork.net/komiksy/2015.jpg
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Funny

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #943 dnia: Styczeń 02, 2015, 09:26:17 pm »
Plansza Flinstonów do kolekcji kupiona z sentymentu  :biggrin
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2015, 06:26:09 pm wysłana przez Funny »

Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #944 dnia: Styczeń 06, 2015, 09:37:43 pm »
@maximumcarnage
Jeżeli chodzi o 'Oz Omnibus' to jeszcze go nie ruszałem. Ale wcześniej zakupiłem sobie wersje OHC i czytałem 'The Wonderful Wizard of OZ'. Jest to adaptacja znanej książkowej historii z przepięknymi rysunkami Skottie Young'a. Czyta się to przyjemnie, ale właśnie warstwa graficzna mnie urzekła. Coś takiego warto byłoby wydać u nas. Chętnie sprezentowałbym młodszej siostrze na urodziny, ale jeszcze angielski jest poza jej zasięgiem;)
A 'Invisibles' jest na najbliższe liście zakupów tylko ten kurs dolara trochę mnie odstrasza:/

@Gr8responsibility
Tak, zbieram już kilka lat. Ale wcześniej to były mniejsze zakupy i głównie wydania TPB. Jednak po czasie zauważyłem, że wydania OHC czy Omnibusy mimo, że droższe to jednak lepiej się prezentują(na półce jak i w użytkowaniu) PHC raczej nie kupuje, chyba że trafi się okazja i nie ma innego wydania.
Rzeczy które się powtarzają to głownie TPB, które były kupione wcześniej. Jednak jak miałem możliwość zakupu Omnibusa lub OHC to korzystałem z tego. Na niektóre historię zwyczajnie nie chciałem czekać(jak 'Chew') lub nie byłem pewny czy będą wydane w innym formacie(vide 'Scalped' który będzie wydany w HC) Teraz będę systematycznie sprzedawał powtarzające się wydania, bo powoli miejsce się kończy. A muszę jeszcze gdzieś vinyle trzymać;) Faktycznie niektóre rzeczy szybko się wyprzedają, a niektóre zalegają w sklepach. I tak np. 'The Best of Spider-Man' vol. 1 & 3 znalazłem na ebay'u w całkiem niezłej cenie. Ale już 'The Punisher Max vol.4' chodzi za jakieś dziwne kwoty. Czasami udaje mi się kupić coś za granicą (jak 'The Runaways vol. 3' którego szukałem i szukałem, a znalazłem przypadkiem w sklepie z komiksami w Antwerpii) ale przeważnie trafiałem na przelicznik 1$=1Euro więc to żaden interes. A  Crossing, Acts of Vengeance i Atlantis Attack trafiły się na wyprzedażach i były w takich cenach, że można było kupić;) oo patrz nawet nie wiedziałem o tych kolorach Infinity Gauntlet Omnibus.

@Blaskowitz
A dziękuje, trochę już czasu i pieniędzy to pochłonęło;) Co do rzeczy w foliach to zwyczajnie jeszcze nie miałem czasu się za nie zabrać. Więc przeważnie jest to duuuuży backlog. Chyba, że trafiają się rzeczy, które niedawno czytałem w TPB, a zwyczajnie nie było sensu otwierać omnibusa ('Deadpool & Cable Omnibus, który chyba się nie załapał na zdjęcia, bo dojechał w ostatniej dostawie) Raczej nie mam zamiaru bawić się w ponownie zakładanie folii na otwarte już Omnibusy czy Absoluty. Nie czytam też wersji elektronicznych. Nie ma to jak usiąść z komiksem w dłoni i delektować się strona po stronie. Zwyczajnie na każdy przyjdzie odpowiednia pora;)
Dla funkcji reprezentatywnej mam coś takiego:


@Itachi
Dzięki!
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone