trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1382240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 24, 2013, 10:38:50 am »
czy orientujecie sie mniej wiecej jaka jest nośność półki regału billy z ikea? oba moje regały są już maxymalnie obciążone. zastanawiam się czy wzmocnić/wymianić półki na grubsze czy też nastawić się na kupno lepszego regału przy zmianie mieszkania.
Obciążenie półki dla BILLY o szerokości 80 cm to 30 kg. Ja mam na bank znacznie więcej (pewnie w granicach 35 a czasem do 50 kg). Po kilku miesiącach na pewno zobaczysz odkształcanie się półek. Jednym z mankamentów jest też to, że ścianki boczne przez to zaczęły się również wyginać. Powstają wtedy szczeliny między półką a ścianką. W czego wyniku półka może zsunąć się z bolców. (u mnie niestety po wyjęciu kilku komiksów z jednej z półek ciężar rozłożył się nierównomiernie i półka z pozostałą zawartością spadła na komiksy znajdujące się poniżej...) Doszedłem do wniosku, że i tak te regały to "jednorazówki" (chociaż jeden z nich ma już za sobą przeprowadzkę) i poskręcałem półki na wkręty długości ~25mm. Trzymają wszystko świetnie. Tylko przy tego rodzaju zabiegu trzeba uważać - płyta wiórówka jest strasznie słaba i "zapada się" pod wpływem dokręcania wkręta.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 10:42:08 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 24, 2013, 12:41:44 pm »
Obciążenie półki dla BILLY o szerokości 80 cm to 30 kg. Ja mam na bank znacznie więcej (pewnie w granicach 35 a czasem do 50 kg). Po kilku miesiącach na pewno zobaczysz odkształcanie się półek. Jednym z mankamentów jest też to, że ścianki boczne przez to zaczęły się również wyginać. Powstają wtedy szczeliny między półką a ścianką. W czego wyniku półka może zsunąć się z bolców. (u mnie niestety po wyjęciu kilku komiksów z jednej z półek ciężar rozłożył się nierównomiernie i półka z pozostałą zawartością spadła na komiksy znajdujące się poniżej...) Doszedłem do wniosku, że i tak te regały to "jednorazówki" (chociaż jeden z nich ma już za sobą przeprowadzkę) i poskręcałem półki na wkręty długości ~25mm. Trzymają wszystko świetnie. Tylko przy tego rodzaju zabiegu trzeba uważać - płyta wiórówka jest strasznie słaba i "zapada się" pod wpływem dokręcania wkręta.
Tylko przy tego rodzaju zabiegu trzeba uważać - płyta wiórówka jest strasznie słaba i "zapada się" pod wpływem dokręcania wkręta.

Dlatego przed wkręceniem wkręta, należy wywiercić otwór małym wiertełkiem... Sam ostatnio przeprowadzałem się i kupowałem regały - gdzieś ktoś kiedyś wrzucał zdjęcie jak półka z komiksami pękła i uszkodziła komiksy, dlatego wolałem kupić więcej regałów o szerokości 60 cm, mniejsza szerokość, mniej komiksów na półce, mniejsze obciążenie, mniejsze ryzyko pęknięcia.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 24, 2013, 01:30:08 pm »
Dlatego przed wkręceniem wkręta, należy wywiercić otwór małym wiertełkiem...
Tak też zrobiłem i to i tak niewiele dało. Zrobiłem otwór na główkę (kilka milimetrów w ściance) i otwór na gwint śruby, a tak i tak wchodziła w ściankę jak w masło. Po prostu chusteczkowa ta płyta jest. Z drugiej strony za taką kasę co można chcieć od regału...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 24, 2013, 01:45:03 pm »
mam 2 x billy + nadstawka juz jakies 4-5 lat. robilem porzadki w komiksach i zobaczylem ze polki zaczynaja sie lekko wyginac. tez wychodze z zalozenia za billy to jednorazowki ale w sumie jast to najtansza opcja regalu ze szklanymi drzwiczkami. pytam bo jak sie bede w przyszlosci wyprowadzal to zastanawiam sie czy dalej inwestowac w billy czy zamowic cos z grubszymi polkami u stolarza.

polka ktora sie wygina w calosci obciazona jest HC-kami A4. ciekawe ile cos takiego wazy. polki z samymi tpb - no problem. polki mieszane polowa hc-ki polowa tpb - no problem. omnibusy stoja na samym dole - czyli sa podpierane od spodu wiec nic sie nie dzieje.


"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 24, 2013, 02:12:04 pm »
Jeżeli będziesz już miał własny kąt to na pewno warto zainwestować w coś porządnego (stolarz) i nawet jeśli sobie zażyczysz to zrobi Ci coś nawet pod sam sufit. W innym przypadku nie warto wydawać kasy na coś co może Ci nie pasować na ścianie do pokoju czy też innego umeblowania. To moja rada i osobiście też tak zamierzam zrobić.


TPB na kredzie na całej długości 80 cm półki ważą na bank ponad 35 kg.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 24, 2013, 05:40:33 pm »
własny kąt juz mam, planuje zmienic na wiekszy. wiekszosc mebli mam z ikei - sa tanie i dzieciaki moga je rozpieprzyc. billy byl dla mnie sporym zaskoczeniem - spodziewalem sie szajsu a mam te szafke juz kilka lat.

jezeli tpb waza 35 kg to nosnosc polki musi byc duzo wyzsza. cala polke z thorgalem i xiii wytrzymuje od kilku lat bez ugiecia.

widzialem u kolegi fajny regal wlasnie od stolarza - na cala sciane, ale on trzyma na nim ksiazki i plyty. zastanawiam sie jaka grubosc polki bedzie optymalna.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 24, 2013, 09:15:22 pm »
W końcu zakupiłem bibliotekę i zrobiłem troche miejsca na ubrania w szafie;) Chociaż jedna pułka nadal oblegana jest przez różne tpb. Tutaj mam głównie zakupy z ostatnich dwóch/trzech lat reszta pozostała na mazurach. U mnie przygoda zaczeła się od semicków(podstawówka), później(liceum) nie licząc Dragon Balla nic praktycznie nie kupowałem. Na studiach jak to na studiach, student liczy każdą złotówke wie pozostało mi głównie 'czytanie' w empikach(i okazjonale zakupy jak się przyoszczędziło troche;) W między czasie przyznam się, że ściągałem troche skanów, ale szybko mi przeszło jak spostrzegłem, że nawet do nich nie zaglądam. Jakoś nie mogłem się przemóc 'czytać' na kompie. Tak więc sciąganie i czytanie, żeby sprawdzić czy jest dobre czy nie, nie przemawia do mnie. Jest dużo innych sposobów na sprawdzenie przed zakupem. Jak już człowiek zaczął zarabiać to przypomniał sobie co tam przeczytał kiedyś w empiku i zaczął kupować. No i tak mi pozostało. Kolekcja stale się rozrasta i tylko czasu mało, żeby czytać na bieżąco.     
http://s1303.beta.photobucket.com/user/boomboyfunkyfresh/media/4_zpsbcc6d8a1.jpg.html
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 25, 2013, 09:15:21 am »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 25, 2013, 01:42:13 pm »
To jest właśnie mankament. Narazie zastanawiam się nad jakimś wzmocnieniem, ewentualnie skupie się na zakupie większej ilości mang, bo mniej będą ważyły;) Albo będę systematycznie wywoził w rodzinne strony.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 25, 2013, 03:53:54 pm »
Większym problemem jest to, że jest prawie całkiem zapełniona :)

Offline Boom

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 25, 2013, 04:24:42 pm »
Słuszna uwaga, więc znowu będę musiał zrobić dodatkowe miejsce w szafie ;)
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 25, 2013, 08:13:10 pm »
Po kilku latach poszukiwania tego w jednym kawalku i dobrym stanie - w koncu to mam:)
Caly run Whilce Portacio w The Punisher (Vol.2 1987) czyli to co wydalo TM-Semic + 3 brakujace zeszyty.

http://testmywork.net/thepunisher.jpg

Zastanawiam sie teraz czy zostawic to jak jest czy ladnie oprawic u intrologatora.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

fragsel

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 25, 2013, 08:36:51 pm »
Po kilku latach poszukiwania tego w jednym kawalku i dobrym stanie - w koncu to mam:)
Caly run Whilce Portacio w The Punisher (Vol.2 1987) czyli to co wydalo TM-Semic + 3 brakujace zeszyty.

http://testmywork.net/thepunisher.jpg

Zastanawiam sie teraz czy zostawic to jak jest czy ladnie oprawic u intrologatora.


A nie myślałeś, żeby do tego dorzucić Daredevil 257? To nie Portacio, ale fajny motyw, bo to ta sama historia co Paunisher 10, ale widziana z punktu widzenia Daredevila. Dopiero czytane razem dają pełen ogląd sytuacji

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 25, 2013, 08:50:19 pm »
Ooo! nie wiedzialem o tym.
Dzieki za info:) zapoluje na ten komiks.
 
Daredevil jest moim 2 ulubionym superhero (zaraz po Franku). Ale od kiedy skonczyli go pisac Bendis i Brubaker srednio mi podchodzi. Run Diggle'a i jego Shadowland uwazam za baaardzo slaby, Reborn to nieporozumienie,  a Vol.3 jeszcze nie czytalem (cukierkowa oprawa graficzna bardzo skutecznie mnie zniecheca od siegniecia po ten tytul).
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 09:01:14 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline nx87

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 06, 2013, 02:36:58 pm »
Coś temat ucichł... wstawiać fotki, bo chcę w niedalekiej przyszłości kupić mebelek.