Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1382639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veritius

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 24, 2014, 08:17:41 am »
O to komiksy jakie zgromadziłem przez rok, nie ukrywam że WKKM zachęciła mnie jako świeżaka do kupowania kolejnych :] 
http://zapodaj.net/22ce570cfa300.jpg.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 08:26:04 am wysłana przez veritius »

Offline AvengerGT

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 24, 2014, 08:55:27 am »
O to komiksy jakie zgromadziłem przez rok, nie ukrywam że WKKM zachęciła mnie jako świeżaka do kupowania kolejnych :] 
http://zapodaj.net/22ce570cfa300.jpg.html
Ładny wynik jak na rok zbierania - widzę że półki się już uginają ;) Zastanawia mnie jaki papier mają te Essentiale.

Offline veritius

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:04:26 am »
Powiem szczerze aż sam się dziwie że tyle tych komiksów mi przybyło. Na początku żona się dziwiła że stary koń komiksy zbiera  :cool: ale teraz sama mi zwraca uwagę na jakość wydania :biggrin:

PS: Amerykańskie miękko-okładkowe wydania mają papier gorszy ( powiem totaletowy :wink: ) niż te wydane przez Mandragore w twardej oprawie, których papier w moim odczuciu jest jak dobry papier używany w drukarkach. Ogólnie polskie essentiale są dość pancerne i polecam je każdemu nowicjuszowi, z kolei przy amerykańskich bym się zastanowił 2 razy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 09:10:58 am wysłana przez veritius »

Offline peta18

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:16:21 am »
O to komiksy jakie zgromadziłem przez rok, nie ukrywam że WKKM zachęciła mnie jako świeżaka do kupowania kolejnych :] 
http://zapodaj.net/22ce570cfa300.jpg.html
Cos sporo dubli masz Y-greka i DMZ :)
A tak poza tym - tak trzymaj dalej!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline veritius

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:22:44 am »
Tak bo okazyjnie mogłem kupić na jakimś bazarku nad morzem kilka numerów w cenie  jednego, więc stoją na półce jako prezenty  :cool: .

Offline wilk

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 24, 2014, 09:28:20 am »
Ładny wynik jak na rok zbierania - widzę że półki się już uginają :wink:
Regał Billy z Ikei, szerokość 80, z nadstawkami i zamykanymi, przeszklonymi do połowy drzwiczkami, okleina brzozowa. Mam identyczne regały co do joty. :smile: Owszem, osiemdziesiątki się uginają, zwłaszcza jak się na nich stawia same twarde oprawy. Czterdziestki nie uginają się w ogóle, jednak są mało praktyczne.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 24, 2014, 05:44:58 pm »
Też się przymierzam do tego "Deadpoolea" w omnibusie.
Nie wiem czy mogę z czystym sumieniem polecić ten komiks. Skusiłem się, bo czytałem parę razy, że jest to "najlepsze co spotkało Deadpoola" - i jakoś bardzo zawiedziony nie jestem, bo postać lubię, a przedstawiona jest zdecydowanie ciekawiej niż u Waya. Jednakowoż jak na razie fabularnie jest dosyć płytko, a i humor zalicza dołki.  :neutral:

Offline marceli

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 24, 2014, 10:05:17 pm »
...Na początku żona się dziwiła że stary koń komiksy zbiera  :cool: ale teraz sama mi zwraca uwagę na jakość wydania :biggrin: ....
Niestety u mnie nie ma tak dobrze. Przynajmniej raz w tygodniu słyszę od żony, że po co mi te komiksy i mam je zlikwidować bo tylko miejsce zawalają.  :sad:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline nori

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:32:06 pm »
Zawsze marzyłem o biblioteczce na całą ścianę. Wreszcie, nieco ponad rok temu, udało się to marzenie zrealizować. Biblioteczka jest bez większych wodotrysków, została zrobiona na zamówienie (bez filozofii, zwykłe płyty odpowiednio poodcinane) według własnego projektu, czyli wszystko jest odpowiednio wymierzone, tak by dany rodzaj albumów idealnie się mieścił.

Rzut oka na całość, niestety w paru ujęciach, inaczej mój wysłużony aparat nie chciał. ;)





Biblioteczka składa się z pięciu kolumn, jedna jest przeznaczona na mangi i giganty (leżą w dwóch rzędach), wąska jest jakby uniwersalna, tam lądują rzeczy tymczasowe albo nie pasujące nigdzie indziej, pozostałe mieszczą głównie format amerykański. Na dole są dwa rzędy na albumy w formacie europejskim.

Giganty (w tym też Donald i spółka - uwielbiam te starocie!) i mangi:




Różności, w tym albumy większe niż A4. Na dole coś dla starych zbereźników ;) :




Lucky Lucke, TinTin, Usagi, grubasy z Tm-Semic + nowsze wydawnictwa:



Komiks Superbohaterski:



Zeszytówki z TM-Semica, nawet spoko wyglądają tak ułożone, poniżej trochę pozycji humorystycznych i nie tylko.



Japonia i USA:



i dalej:





To coś to stare zeszytwówki TM-Semica, Egmontu oraz cała półka Star Wars



Na końcu mały śmietnik, tytuły które prawdopodobnie trafią w końcu w jakieś dobre ręce...



Poziom dolny, czyli głównie komiks europejski, w tym oczywiście polski.







W sumie tyle. Przepraszam za bałagan, i momentami bezsensowny układ na półkach, ale non stop cos tu przekładam, poprawiam, układam...




Komiksy czasami walają się jeszcze gdzie indziej po mieszkaniu, np.: tu cała szafka wypełniona zeszytówkami głównie od Disneya, czyli Mickey Mause, Kaczor Donald i podobne. Do dzisiaj kupuję. ;)



https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Otherside

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:40:36 pm »
Czapki z głów !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 12:45:09 pm wysłana przez Otherside »

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:47:12 pm »
nori

Gratulacje! Coś absolutnie fantastycznego i chyba marzenie każdego fana komiksów!

Offline Death

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:02:28 pm »
Omadafaka. Piszę leżąc na podłodze.

Offline graves

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:13:48 pm »
Fajnie, że masz tyle miejsca w domu. Ja mam już 1,5 tys komiksów wyniesione do piwnicy.
a to co jest w domu (czyli większa część) jest tak poustawiane, aby zabierać możliwie najmniejszą powierzchnię (kilku warstwowo, jeżeli półka tylko na to pozwala). :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Szekak

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:15:40 pm »
Świetna kolekcja. Może sobie kiedyś urządzę cały pokój tylko do komiksów, jak się przeprowadzę, na razie trzeba się z komiksami kisić. :D


PS. Odbierz priva. :)

Offline weiter

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:19:16 pm »
Liczyłeś kiedyś ile to waży? Mieszkasz w bloku? Na którym piętrze?
Mam ochotę zrobić sobie taką biblioteczkę, ale mieszkam w bloku i boję się,
że któregoś dnia mógłbym "sprezentować" swoją kolekcję sąsiadom z dołu.