Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1384746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #480 dnia: Maj 13, 2014, 07:10:26 am »
Przecież on w nawet jednym miejscu nie pisze, że jest to oryginalna plansza z komiksu (w ogóle nigdzie nie pada nawet słowo "plansza")

możemy się tak przepychać cały dzień -> w żadnym miejscu nie piszę też, że to nieoryginalna praca.
A cena jednak to sugeruje, prawda?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline mack3

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #481 dnia: Maj 13, 2014, 08:46:32 am »
możemy się tak przepychać cały dzień -> w żadnym miejscu nie piszę też, że to nieoryginalna praca.
A cena jednak to sugeruje, prawda?
Nie pisze też, że to obraz Matejki, a cena... ;)
Ale zgadzam się - te "przepychanki" nie mają sensu - po prostu jesteśmy innego zdania ;)

Offline Grzegorio

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #482 dnia: Maj 13, 2014, 09:12:17 am »
Praca oferowana na Allegro to 100% falsyfikat, już kilka dni temu w komentarzu na FB jakiś gość zwrócił na to uwagę.

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #483 dnia: Maj 13, 2014, 10:34:38 am »
Zastanawiam się nad "oryginalną" planszą Andreasa....powiększony scan, szyba i podświetlenie od dołu...i jadę tuszem....oczywiście myślałem o ekspozycji wyłącznie na swojej ścianie  :biggrin:

Offline Grzegorio

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #484 dnia: Maj 13, 2014, 10:54:14 am »
Inna sprawa, że mamy do czynienia z jawnym przestępstwem, jeśli rzecz jest nieoryginalna powinna znaleźć się w dziale "kopie" Tutaj sprzedający sugeruje, że mamy do czynienia z oryginałem. To marna podróbka. I nie pierwszy raz dokonał takiego oszustwa http://allegro.pl/aukcja-polskiego-komiksu-kapitan-kloss-i4117911719.html
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 11:12:37 am wysłana przez Grzegorio »

Offline Koalar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #485 dnia: Maj 13, 2014, 11:22:19 am »
Inna sprawa, że mamy do czynienia z jawnym przestępstwem, jeśli rzecz jest nieoryginalna powinna znaleźć się w dziale "kopie" Tutaj sprzedający sugeruje, że mamy do czynienia z oryginałem. To marna podróbka. I nie pierwszy raz takiego oszustwa http://allegro.pl/aukcja-polskiego-komiksu-kapitan-kloss-i4117911719.html

No to wygląda już na jakiś proceder. Nie ma chyba na Allegro działu kopie, ale gość powinien w opisie napisać, że to kopia. Tymczasem wciska ściemy, że gdzieś tam kupił i jeszcze ktoś taką lewą planszę kupił.
Zgłosiłem to jako produkt nieoryginalny, ciekawe, czy zdejmą (choć takie suche zgłoszenie bez fotek oryginału może nic nie dać).
Napisałem do osoby, która kupiła tą planszę, że to może nie być oryginał.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Grzegorio

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #486 dnia: Maj 13, 2014, 11:56:30 am »
Jest na Allegro opcja do zaznaczenia czy to oryginał czy kopia w przypadku sprzedaży grafik, rysunku czy malarstwa. Jeśli sprzedaję obraz niby Jacka Malczewskiego (który namalował mi kolega) i nie zaznaczę, że to kopia to w świetle prawa popełniam przestępstwo. Oryginalny Malczewski wart jest i ponad pół miliona PLN, dlatego w przypadku malarstwa to bardzo istotny fakt, kopię kupimy już za kilkaset złotych.
Np wielu kanciarzy podrabia prace Starowieyskiego, Dudy-Gracza, Lengrena itd zaznaczając, że to kopia tylko dlatego, że nie "posiadają certyfikatu autentyczności". Takie sugerowanie, że oryginał, działanie na granicy prawa. Opowiadają bajki o zakupie na targu staroci, rodzinnej pamiątce... No tak. Nie ma to jak pójść na bazarek i kupić sobie oryginalną planszę Klossa :D

W tym przypadku sprzedający dokonał podejrzenia przestępstwa, od wyroków i zarzutów są inne instytucje. Prace Kapitana Klossa oferowane na aukcjach przez tą osobę są nic nie warte i zostały stworzone przez bliżej nieokreśloną osobę.

Offline Mefisto76

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #487 dnia: Maj 13, 2014, 01:04:06 pm »
Inna sprawa, że mamy do czynienia z jawnym przestępstwem, jeśli rzecz jest nieoryginalna powinna znaleźć się w dziale "kopie" Tutaj sprzedający sugeruje, że mamy do czynienia z oryginałem. To marna podróbka.

To się wszystko zgadza, ale pokażcie mi proszę gdzie w opisie aukcji jest napisane:"Oryginalna plansza z komiksu KAPITAN KLOSS, autorstwa Mieczysława Wiśniewskiego" ?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 13, 2014, 01:12:14 pm »
To się wszystko zgadza, ale pokażcie mi proszę gdzie w opisie aukcji jest napisane:"Oryginalna plansza z komiksu KAPITAN KLOSS, autorstwa Mieczysława Wiśniewskiego" ?

To się wszystko zgadza, ale pokaż mi proszę gdzie w opisie aukcji jest napisane:"Nie oryginalna plansza z komiksu KAPITAN KLOSS, nie autorstwa Mieczysława Wiśniewskiego" ?

Cena i opis sugerują, że może to być oryginalna plansza i właśnie na to że tak zostanie odebrana najprawdopodobniej liczy sprzedający
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline marceli

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 13, 2014, 03:41:10 pm »
Napisałem do osoby, która kupiła tą planszę, że to może nie być oryginał.
No to właśnie popsułeś dzień kupującemu  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 13, 2014, 04:39:34 pm »
Napisałem do osoby, która kupiła tą planszę, że to może nie być oryginał.
Ciekawi mnie skąd miałeś dostęp do danych (czy też pełnego loginu) tej osoby?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ty_draniu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 13, 2014, 04:41:55 pm »
z komentarzy jak sądzę
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 13, 2014, 04:44:59 pm »
z komentarzy jak sądzę
O ja blondyn! Fakt. Nie zwróciłem uwagę, że tamta aukcja "wyszła" sporą chwilę temu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Koalar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 13, 2014, 05:44:07 pm »
No to właśnie popsułeś dzień kupującemu  :biggrin:

Pewnie tak, ale może też oszczędziłem mu kłopotów, jeśli chciałby to sprzedać jako oryginalną planszę.

Ciekawi mnie skąd miałeś dostęp do danych (czy też pełnego loginu) tej osoby?

Nicka znalazłem rzeczywiście po komentarzach.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 13, 2014, 07:44:12 pm »
Zastanawiam się nad "oryginalną" planszą Andreasa....powiększony scan, szyba i podświetlenie od dołu...i jadę tuszem....oczywiście myślałem o ekspozycji wyłącznie na swojej ścianie  :biggrin:


przy okazji......
Pamiętam, swego czasu było na forum info o miejscu w necie (strona Autora?), gdzie można było kupić plansze Andreasa..... Pamięta może ktoś jakieś szczegóły, albo w jakim temacie mam tego szukać?
z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek info!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything