trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1385508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 13, 2014, 08:19:58 pm »
A nie masz dwóch luźnych  tysi? Ojro. W wujka google'a wpisz andreas planche originale i.. już, można czerpać inspiracje.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 13, 2014, 08:49:36 pm »
A nie masz dwóch luźnych  tysi? Ojro. W wujka google'a wpisz andreas planche originale i.. już, można czerpać inspiracje.  :badgrin:
dziękuję.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 13, 2014, 09:59:30 pm »
A tutaj bardzo porządny wstawiający ma aukcję oryginalnej planszy odpowiednio opisanej
http://allegro.pl/oryginalna-plansza-kapitan-kloss-i4238890857.html

Offline starcek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 14, 2014, 06:34:34 am »
I pomysleć, że jeszcze bodajże  2 lata temu nie było chętnych na plansze Wiśniewskiego za 400 złotych. A sprzedawała je rodzina rysownika, według zapewnień z opisu i nazwy nicka, więc to na pewno nie były podróbki.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline HaVoK

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 18, 2014, 07:49:11 am »
Taki Ghost Rider podpisany przez TEX'A wpadł do mojej kolekcji dzięki mojemu koledze, który odwiedził londyński Comic Con.


Offline burberry

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 20, 2014, 10:22:28 am »
Nie jest to zapewne odpowiedni temat, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam pytanie do osób, które mają ozdobione ściany powiększeniem różnych komiksowych plansz, rysunków. Rozumiem, że żeby wydrukować w odpowiedniej wielkości planszę komiksu, np. 1m x 1,5m (wartość przykładowa) w jakiejś drukarni/punkcie xero, gdzie drukują nieco większe formaty, należy posiadać raczej wysokiej jakości plik w grafice wektorowej, żeby przy powiększeniu to się nie rozjechało? Dobrze myślę? Być może ktoś z Was ma ozdobione ściany w mieszkaniu planszami komiksowymi (cz-b, kolorowe), mógłby w takim razie przybliżyć ten "proceder" oraz jego koszta, bo właśnie planuję zrobić coś takiego niedługo u siebie. Dziękuję za pomoc.
Bóg Cię kocha

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 20, 2014, 10:27:28 am »
Nie jest to zapewne odpowiedni temat, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam pytanie do osób, które mają ozdobione ściany powiększeniem różnych komiksowych plansz, rysunków. Rozumiem, że żeby wydrukować w odpowiedniej wielkości planszę komiksu, np. 1m x 1,5m (wartość przykładowa) w jakiejś drukarni/punkcie xero, gdzie drukują nieco większe formaty, należy posiadać raczej wysokiej jakości plik w grafice wektorowej, żeby przy powiększeniu to się nie rozjechało? Dobrze myślę? Być może ktoś z Was ma ozdobione ściany w mieszkaniu planszami komiksowymi (cz-b, kolorowe), mógłby w takim razie przybliżyć ten "proceder" oraz jego koszta, bo właśnie planuję zrobić coś takiego niedługo u siebie. Dziękuję za pomoc.
Ale to chcesz zrobić coś w stylu fototapety? Bo zawsze można pobawić się samemu: komputer, grafika, ołówek, farbki o co najważniejsze - projektor/rzutnik :smile:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline burberry

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 20, 2014, 10:36:19 am »
Myślałem raczej o umiejscowieniu na ścianach kilku wydrukowanych plansz dość dużych rozmiarów. Twoja metoda wymagałaby cierpliwości i czasu, których za wiele nie mam ;-).
Bóg Cię kocha

Offline Macias

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 20, 2014, 11:31:25 am »
Nie jest to zapewne odpowiedni temat, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam pytanie do osób, które mają ozdobione ściany powiększeniem różnych komiksowych plansz, rysunków. Rozumiem, że żeby wydrukować w odpowiedniej wielkości planszę komiksu, np. 1m x 1,5m (wartość przykładowa) w jakiejś drukarni/punkcie xero, gdzie drukują nieco większe formaty, należy posiadać raczej wysokiej jakości plik w grafice wektorowej, żeby przy powiększeniu to się nie rozjechało? Dobrze myślę? Być może ktoś z Was ma ozdobione ściany w mieszkaniu planszami komiksowymi (cz-b, kolorowe), mógłby w takim razie przybliżyć ten "proceder" oraz jego koszta, bo właśnie planuję zrobić coś takiego niedługo u siebie. Dziękuję za pomoc.
Wektory od biedy sprawdzą się przy prostszej kresce, ale to jest mnóstwo zabawy w robienie obrysów, wypełnianie kolorem itd. i nie ma większego sensu.
Wystarczy skan wybranego przez Ciebie kadru/planszy w wysokiej rozdzielczości. Potem tylko to obrobić i do druku. Zresztą w drukarni/punkcie poligraficznym powiedzą Ci co i jak.

Offline budyn2h

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 20, 2014, 11:48:10 am »
To się podepnę.

Czyli wystarczy, że pójdę do dobrej drukarni z komiksem, np. Shauna Tan, i oni mi to zeskanują o powiększą na rozmiarów plakatów np. 70x50 i więcej bez strat dla jakości?

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 20, 2014, 12:27:56 pm »
taaaa....o prawach autorskich to pewnie nie masz pojęcia

 Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) do celów komercyjnych i prywatnych!!!!!, bez zgody autora jest zabronione

Offline budyn2h

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 20, 2014, 12:44:09 pm »
Już nie bądź takim legalistą.

PS. Mam mailową zgodą.d

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 20, 2014, 12:52:51 pm »
Nie jest to zapewne odpowiedni temat, ale nie chciałem zakładać nowego. Mam pytanie do osób, które mają ozdobione ściany powiększeniem różnych komiksowych plansz, rysunków. Rozumiem, że żeby wydrukować w odpowiedniej wielkości planszę komiksu, np. 1m x 1,5m (wartość przykładowa) w jakiejś drukarni/punkcie xero, gdzie drukują nieco większe formaty, należy posiadać raczej wysokiej jakości plik w grafice wektorowej, żeby przy powiększeniu to się nie rozjechało? Dobrze myślę? Być może ktoś z Was ma ozdobione ściany w mieszkaniu planszami komiksowymi (cz-b, kolorowe), mógłby w takim razie przybliżyć ten "proceder" oraz jego koszta, bo właśnie planuję zrobić coś takiego niedługo u siebie. Dziękuję za pomoc.

Ja polecam powiesić sobie oryginalne plansze z komiksu, tudzież rysunki, które uda się zebrać od autorów:





"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 20, 2014, 01:12:20 pm »
o to tak w temacie ścian. Jakiś czas temu na ziniolu był kawałek mojej ściany




powinno przenieść po kliknięciu w obrazek. Jakby nie to tutaj.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline burberry

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 20, 2014, 01:27:05 pm »
Dzięki za hinty w stylu "powieś sobie oryginały", ale po 1. raczej mnie nie stać na nie, jakbym jakieś posiadał, to na pewno zdobiłyby miejsce, gdzie mieszkam; po 2. nie o to pytałem, chcę tylko wiedzieć, jak technicznie rozwiązać problem zamieszczenia dużych kopii jakichś ciekawych rysunków/plansz na ścianie. Jestem pewien, że ktoś z forumowiczów ma podobne doświadczenia, więc z chęcią się z nimi zapoznam.
Bóg Cię kocha

 

anything