trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1373242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 20, 2014, 01:05:24 pm »
Omnibusy uzależniają. Miałem kupić jeden jedyny z Deadpoolem. Tymczasem na półce stoją już cztery, a dwa kolejne leżą w koszyku.  8)
Ja miałem podobnie, dlatego przerzuciłem się w przypadku Marvela na Marvel Unlimited. Najpierw trzeba trochę samozaparcia, żeby "nauczyć się" czytać komiksy z ekranu. ale dzięki temu lżej na półkach i ciężej w portfelu:)

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 20, 2014, 04:35:44 pm »
Tak odnośnie Omnibusów... też kupiłem jeden przy promocji w MvM, ale za chwilę pokazała się oferta na Cap'a. Nie byłem w stanie odpuścić... wrzucam to co wylądowało u mnie w czerwcu - jak na razie. Padło na uzupełnienie brakujących komiksów IPN-u, początek przygody z Detective Comics (pierwsze dwa tomy słabiutkie, a do tego przekonały mnie świetne rysunki Faboka), załapał się też Hawker, Parker, Smert' Lachom (za trudny temat który porusza) oraz wspomniane Omnibusy.







« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2014, 04:40:07 pm wysłana przez FloreK9 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:27:52 pm »
też kupiłem jeden przy promocji w MvM, ale za chwilę pokazała się oferta na Cap'a. Nie byłem w stanie odpuścić...

Fajnie wyglądają te Omnibusy, Captain America Brubakera i X-men Claremonta i Lee. Patrząc na te cegły i na to ile kosztują, aż cieszę się, że nie czytam po angielsku.

Offline Itachi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:32:17 pm »
Patrząc na te cegły i na to ile kosztują, aż cieszę się, że nie czytam po angielsku.

Dokładnie, gdyby nie moje postanowienie, to przecież musiałbym chyba dom sprzedać, bo rynek amerykański jest przeogromny! Kupisz jeden, później drugi, a na koniec wiadomo jak to się wszytko kończy!

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:39:38 pm »
Patrząc na te cegły i na to ile kosztują, aż cieszę się, że nie czytam po angielsku.

Ja wiem czy są aż takie drogie? Omnibus Cap'a zawiera 25 pierwszych zeszytów serii Brubakera co daje 750 stron komiksu. Zapłaciłem za niego 150zł z wysyłką (X-Men 20zł drożej, ale nówka - 730 stron), a takie powiedzmy Długie Halloween kosztowało z 25% zniżką bodajże 110zł (370 stron). Nie ma tragedii chociaż wiem, że opłacalności zakupu komiksu nie powinno się przeliczać na liczbę stron. :wink: Omnibusy za cenę okładkową faktycznie kosztują sporo dlatego trzeba wyczekiwać okazji... dobra, gadam jak specjalista, a to moje dwa pierwsze - aczkolwiek na pewno nie ostatnie. :smile: Listę mam przygotowaną teraz trzeba wyczekiwać na odpowiednią szansę.

Także czytanie po Polsku wcale nie jest tańsze, a powiedziałbym, że nawet droższe.

Offline Death

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:42:41 pm »
Nie ma tragedii chociaż wiem, że opłacalności zakupu komiksu nie powinno się przeliczać na liczbę stron. :wink:
Powinno. Jak masz do wyboru dwa super komiksy i jeden ma 200 s, a drugi 400 s za taką samą kasę, to bierzesz dwa razy więcej łakoci.  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 20, 2014, 07:50:57 pm »
Ja wiem czy są aż takie drogie?

Biorąc pod uwagę to, że nie byłbym ograniczony tylko do tego co wydają polskie wydawnictwa? Przecież te dwa Omnibusy, które pokazałeś na zdjęciu, to raptem kropla w morzu tego co chciałbym mieć. To nie skończyłoby się dla mnie dobrze.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:04:54 pm »
Również nie chcę pozować na eksperta, ale w omnibusach najfajniejsza jest możliwość posiadania całego runu w jednym - dwóch tomach. Niektóre historie bardzo zyskują czytane w takiej formie. I na omnibusy zdarzają się extra promocje. Taki omni za 50% to tylko brać!  :D

Offline peta18

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:19:25 pm »
Omnibusy to fajna sprawa, zwlaszcza jak trafi się jakas okazja. Ale nie mam na nie cisnienia, ale chyba zawsze wychodza taniej niz osobne tomy w SC, wiec warto brac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline FloreK9

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:34:26 pm »
Biorąc pod uwagę to, że nie byłbym ograniczony tylko do tego co wydają polskie wydawnictwa? Przecież te dwa Omnibusy, które pokazałeś na zdjęciu, to raptem kropla w morzu tego co chciałbym mieć. To nie skończyłoby się dla mnie dobrze.

Trzeba pracować nad silną wolą, a jak się nie ma silnej woli to trzyma Cię w ryzach portfel. ;) Mnie nie stać na wszystko co w Polsce wychodzi (co mnie interesuje) a uwierz mi, że listę pozycji w oryginale mam długą jak stąd do Stanów. ;) Tylko budżet trzeba równoważyć, żona musi ładnie pachnieć, a dziecko mieć pampersy i mleko żeby było czym te pampersy zapełniać.  :biggrin: No i przecież fajnie mieć upatrzone, wymarzone komiksy i móc spełniać te swoje małe marzenia co jakiś czas. Nic od razu, nic na siłę, wszystko na miarę swoich możliwości. :)

Offline vision2001

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:00:58 pm »
Omnibusy to fajna sprawa, zwlaszcza jak trafi się jakas okazja. Ale nie mam na nie cisnienia, ale chyba zawsze wychodza taniej niz osobne tomy w SC, wiec warto brac.
Podobnie odczucia (o taniości) miałem w przypadku zakupu komiksów z Vertigo i serii Absolute. Sandman, VfV czy Long Halloween :) Warto takie komiksy brać. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline dagobert

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 20, 2014, 11:17:10 pm »
Od jednego omnibusa się zawsze zaczyna...  :biggrin:

Offline burberry

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 21, 2014, 11:31:00 am »
Zbieram od różnych znajomych osób z wycieczek zagranicznych pojedyncze komiksy wydawane w danym kraju (nie zawsze są to oryginalne dla kraju wydania, często to przedruki). Poniżej mój mały zbiorek (większości tych pozycji nie znam, jakby ktoś, kto je zna, mógłby skrobnąć kilka słówek, było super).


tutaj Belgia:





tu Hiszpania:





Valhalla jest duńska, a Rataplan albo belgijski, albo holenderski:





Włochy (fajne, kieszonkowe formaty, w sam raz do metra np., albo autobusu;-):





Komiksy wydane przez niemieckie Ehapa:





Pajęczak z (od lewej) Uk, Czech, Kanady, a na dole niemiecki:





Pojedyncze drobiazgi z zagranicy (m. in. jakieś specjalne wydanie Donald Duck, bo Mickey Mouse'ów niemieckich i Kaczorów zresztą też mam całe pudło), z USA, UK, Niemiec:





No i to w sumie tyle...
Bóg Cię kocha

Offline Garf

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 21, 2014, 02:21:12 pm »
(większości tych pozycji nie znam, jakby ktoś, kto je zna, mógłby skrobnąć kilka słówek, było super).

Ja z tych mniej znanych rozpoznaję tylko dwa:

Po pierwsze: "Rataplan" - to przedruk francuskiego komiksu "Ran Tan Plan", spin-offu "Lucky Luke'a" o przygodach jednego z drugoplanowych bohaterów serii - komicznie nierozgarniętego psa więziennego (w polskim tłumaczeniu zwanego "Bzik"). Więcej tutaj.

Po drugie: "Diabolik" - to jeden z pierwszych komiksowych antybohaterów, włoski złodziej wzorowany na Fantomasie. Zwykle okrada przestępców i nie ma problemu z zabijaniem innych, ale z zasady nie rusza niewinnych i policji. Zawsze działa w masce i jest mistrzem w zmienianiu tożsamości. Był wzorem dla wymyślonej przez Włochów postaci tajnego wcielenia Kaczora Donalda - Superkwęka (wł. "Paperinik"), który w pierwszych historiach był nie tyle superbohaterem, co mścicielem krzywd zadanych Donaldowi.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2014, 03:03:40 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwiec 22, 2014, 02:53:40 am »
Filarecki, high five!

Tez tak mam - gdzie nie pojade to zawsze przywoze jakis komiks. To dla mnie mus i sprawa honoru aby znalezc najlepszy sklep komiksowy i pobuszowac. Jesli w ogole jest to do ogarniecia, bo np. w Indiach i Tajlandii byl z tym problem.  W sumie do tej pory nie wiem co z tej Tajlandii przywiozlem :smile: Poki co najwieksze wrazenie wywarl na mnie Lambiek w Amsterdamie - warto bylo poszukac. Ogrom mistrzow europejskiego komiksu i super sprzedawcy - kulturalnie panowie w podeszlym wieku. Herbatka, przyjemna rozmowa o Andreasie, ktorego panowie uwielbiaja  + "zmeczenie organizmu" i pare Moebiusow lyknietych. Albo jak w  Berlinie gosciowi w sklepie (strzelam ze byl to wlasciciel) opowiadalem o Andreasie, bo nigdy nawet o nim nie slyszal., chwile pozniej w tym sklepie na polce znalazlem Rorka Przejscia ichniejsze. Heh. Smieszny pan z rozbieganymi przeciwnie oczami:)

Fajny temat podlapales, niedlugo bede w rodzinnym miescie to tez pstrykne fotki i opisze co i gdzie!
Sometimes I'd like to get my hands on God...