Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1380755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #900 dnia: Grudzień 26, 2014, 07:00:25 pm »
Ale musisz przyznać, że ceny poszły w górę i to znacznie, a promocji typu "przelicznik 1.5" w tym roku nie uświadczyliśmy. Za przykład niech posłuży F4 Hickmana. Pierwszy omnibus można było bez większego problemu kupić w Polsce za 220 zł. A tymczasem za tom drugi nawet w promocji trzeba zapłacić ponad 300 zł. Jak weźmiemy pod lupę Hawkeye Ułamka to korzystniej wychodzą 2 OHC. Drugi tom JSA Geoffa Johnsa też bardziej trzepnie po kieszeni. I tak dalej i tym podobne. Oczywiście sam dalej zamierzam kupować omnibusy, bo to i tak wychodzi lepiej niż trejdy, ale sytuacja nie jest już tak piękna jak wtedy kiedy od ręki można było wziąć New Avengers czy X-statix za grosze...


Zawsze można też jeździć na wszelkie imprezy komiksowe, tam ponoć takie cegły były w przelicznikach 1.5 właśnie.


btw zawsze mnie zastanawiało co się dzieje z przeglądanymi komiksami podczas takich zjazdów. Weźmy takie Multiversum, przejrzy ze 20 osób takiego grubszego tpb'ka a potem co ... trafia on do sprzedaży wysyłkowej ?

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 26, 2014, 08:55:17 pm »
Bardzo fajna kolekcja. Widzę, że Masz 2 omniaki Claremonta. Jeszcze "Inferno Prologue" i będzie komplet.
Jeśli chodzi o Claremonta, to trochę do kompletu brakuje...

Offline brzon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #902 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:15:53 pm »
Ale musisz przyznać, że ceny poszły w górę i to znacznie, a promocji typu "przelicznik 1.5" w tym roku nie uświadczyliśmy. Za przykład niech posłuży F4 Hickmana. Pierwszy omnibus można było bez większego problemu kupić w Polsce za 220 zł. A tymczasem za tom drugi nawet w promocji trzeba zapłacić ponad 300 zł. Jak weźmiemy pod lupę Hawkeye Ułamka to korzystniej wychodzą 2 OHC. Drugi tom JSA Geoffa Johnsa też bardziej trzepnie po kieszeni. I tak dalej i tym podobne. Oczywiście sam dalej zamierzam kupować omnibusy, bo to i tak wychodzi lepiej niż trejdy, ale sytuacja nie jest już tak piękna jak wtedy kiedy od ręki można było wziąć New Avengers czy X-statix za grosze...
Podobnie z Omnibusem Punisher Max Aarona (mój świąteczny prezent). 500 stron za 99$? Omnibus Hawkeye ma kosztować tyle samo, więc postanowiłem zakupić 2xHC. No i ten mocny dolar (kurs na dziś 3,5 zł, rok temu prawie 3 zł) powoduje, że zakupy "amerykanów" są teraz coraz droższe dla mojej kieszeni.

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #903 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:18:28 pm »
Jeśli chodzi o Claremonta, to trochę do kompletu brakuje...

Jeśli chodzi o dostępne wydania zbiorcze, to chyba na razie wszystko. Ale do kompletu w ogóle to potrzebne są jeszcze ze 2 omnibusy. Nie wiadomo tylko kiedy i czy w ogóle zostaną wydane.

Podobnie z Omnibusem Punisher Max Aarona (mój świąteczny prezent). 500 stron za 99$?

Ja go mam za 200 złotych. Hawkeye'a też się pewnie spokojnie da za podobną kwotę kupić.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #904 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:25:30 pm »
Bardzo fajna kolekcja. Widzę, że Masz 2 omniaki Claremonta. Jeszcze "Inferno Prologue" i będzie komplet.


A dokładnie to 3 bo widzę tam Fall of the Mutants, run Claremonta w OHC to :


Uncanny X-Men Omnibus Vol. 1

Uncanny X-Men Omnibus Vol. 2
Mutant Massacre OHC
Fall of the Mutants OHC
Inferno Prologue OHC
Inferno OHC
X-Tinction Agenda OHC
X-Men by Claremont/Lee Omnibus Vol. 1
X-Men by Claremont/Lee Omnibus Vol. 2

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #905 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:29:07 pm »
Ja go mam za 200 złotych. Hawkeye'a też się pewnie spokojnie da za podobną kwotę kupić.
Ta, jasne. Na MFKiG się nie liczy, bo za bilet bym dopłacił drugie tyle. :p

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #906 dnia: Grudzień 29, 2014, 12:39:43 pm »

A dokładnie to 3 bo widzę tam Fall of the Mutants, run Claremonta w OHC to :


Uncanny X-Men Omnibus Vol. 1

Uncanny X-Men Omnibus Vol. 2
Mutant Massacre OHC
Fall of the Mutants OHC
Inferno Prologue OHC
Inferno OHC
X-Tinction Agenda OHC
X-Men by Claremont/Lee Omnibus Vol. 1
X-Men by Claremont/Lee Omnibus Vol. 2
Mam podobna kolekcje i szczerze Inferno OHC to jakis kosmos cenowy, a MM mam w TPB - i jakos szkoda mi dac 200 zl za upgrade :)

Co do cen- to niestety w ciagu roku ceny poszly mocno w gore - w duzej mierze przez dolara :(, w przypadku Hawkeye'a tez sie zdecydowalem na 2xOHC - wyjdzie taniej a w sumie solidniej :)

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #907 dnia: Grudzień 29, 2014, 01:06:35 pm »
w przypadku Hawkeye'a tez sie zdecydowalem na 2xOHC - wyjdzie taniej a w sumie solidniej :smile:

Ja wybieram omniaka. Na IST za połowę okładkowej wcale nie wyjdzie drożej niż 2OHC.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #908 dnia: Grudzień 29, 2014, 02:09:57 pm »
Ja wybieram omniaka. Na IST za połowę okładkowej wcale nie wyjdzie drożej niż 2OHC.
Ale 2xOHC na IST wyjdą jeszcze taniej, nieprawdaż?

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #909 dnia: Grudzień 29, 2014, 03:08:32 pm »
Ale 2xOHC na IST wyjdą jeszcze taniej, nieprawdaż?

W momencie, w którym ukaże się omniak (ze względu na różnice w rabatach) to raczej "nieprawdaż". Chyba, że brałbym teraz ale OHC mnie nie kręci. Fajniej mieć w jednym tomie.

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #910 dnia: Grudzień 29, 2014, 03:28:32 pm »
Ostatnie grudniowe zakupy:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #911 dnia: Grudzień 29, 2014, 04:15:56 pm »


Ale śliczności. Zazdroszczę. :smile: Można spytać, gdzie kupowane?

Offline isteklistek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #912 dnia: Grudzień 29, 2014, 04:23:49 pm »
Oba w Multiversum

Offline maximumcarnage

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #913 dnia: Grudzień 29, 2014, 04:31:49 pm »
Oba w Multiversum

Zdążyłeś przed podwyżkami czy wg nowej taryfy?  :smile:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #914 dnia: Grudzień 29, 2014, 04:35:25 pm »
Ja wybieram omniaka. Na IST za połowę okładkowej wcale nie wyjdzie drożej niż 2OHC.
Rozumiem, że kupując na IST, zamawiasz do Stanów i dopiero stamtąd "forwardujesz" do Polski, czy tak? Jaką formę przesyłki stosujesz i, o ile coś płacisz za przesyłkę, jakie są jej koszty?

 

anything